Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn... Dobra zmiana w dyskusji Instytutu Debaty Publicznej » Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się kolejna merytoryczna dyskusja, tym r... Młodzi dyskutowali o sztuce budowania wizerunku » Sztuka budowania wizerunku była myślą przewodnią Aeropagu Młodych, który odbył się w Zespole Szkół Ł... A. Jaworski wiceprezesem Polskiego Cukru » Andrzej Jaworski, b. członek zarządu PZU SA, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Krajo... Dlaczego Dąbrowszczacy powinni zniknąć jako patroni ulicy w Gdańsku » Ze sfery publicznej powinny zniknąć nazwiska i pseudonimy osób oraz nazwy organizacji niosących za s...

Siatkarze Trefla po raz czwarty w tym sezonie grali na wyjeździe i po raz czwarty wygrali. Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali w Olsztynie Indykpol AZS 3:2 (25:20, 23:25, 16:25, 25:19, 15:13).

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)

Indykpol AZS: Woicki 3, Rousseaux 2, Pliński 12, Hadrava 17, Andringa 11, Kochanowski 22, Żurek (libero) oraz Scheerhoorn 1, Zniszczoł, Makowski, Kańczok, Zabłocki, Buchowski 8
Trefl Gdańsk: Sanders, Szalpuk 17, Grzyb 4, Schulz 16, Mika 17, Nowakowski 17, Olenderek (libero) oraz Gunter, Jakubiszak 2, Kozłowski, McDonell 4, Ferens 1

MVP: Piotr Nowakowski

Jak na razie w tym sezonie siatkarze Trefla lepiej spisują się... na wyjeździe. Podopieczni trenera Anastasiego grali po cztery razy w ERGO Arena i na wyjeździe. Przed swoją publicznością gdańszczanie ponieśli dwie porażki, a z wyjazdów cztery razy wracali jako zwycięzcy. Przed meczem w Olsztynie faworytem byli gospodarze, którzy w tym sezonie zaliczani są do grona kandydatów do medalu. Spotkanie miało kilka oblicz. Drużyny grały nierówno. Zarówno olsztynianie jak i gdańszczanie potrafili pewnie wygrać seta, aby po chwili gładko ulec rywalom. Pierwszego seta dobrze zaczęli podopieczni trenera Anastasiego i mimo prób gospodarzy utrzymywali bezpieczny dystans punktowy do końca partii. W drugi secie trwała zacięta walka. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi większej niż 2 punkty. W końcówce dwa skuteczne bloki dały wygraną olsztynianom. Zwycięstwo dodało wiatru w żagle gospodarzom, którzy w trzecim secie już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi. W dalszej części partii nie było zbyt wiele emocji i Indykpol wygrał do 16. Po wyrównanych pierwszych piłkach czwartego seta inicjatywę przejęli gdańszczanie, którzy doprowadzili do tie breaka. Decydująca partia była zacięta. Bohaterem ostatnich akcji był Piotr Nowakowski, który najpierw skutecznie zaatakował na 14:13, a po chwili blokiem zakończył mecz.

W czwartym meczu wyjazdowym Trefl zanotował czwarte zwycięstwo. Gdańszczanie w obcych halach zdobyli 2 razy tyle punktów co w ERGO Arenie 10-5.