Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Olimpijczycy w SP 27

Wioślarka Beata Dziadura, olimpijka z Moskwy oraz gimnastyk Leszek Blanik, medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie i Sydney, gościli w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku na Olimpijskim Apelu.


Olimpijczycy podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 27 opowiedzieli o swoich występach na igrzyskach olimpijskich. Beata Dziadura wyjaśniła zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom czym się różni wioślarstwo od kajakarstwa. Leszek Blanik opowiedział o swojej karierze i pokazał złoty medal olimpijski. Po kilkuminutowych wystąpieniach olimpijczycy odpowiadali na pytania uczniów. Dzieci z SP 27 najczęściej pytały o medale. Beata Dziadura wyznała, że zdobyła ich ponad pięćdziesiąt. Leszek Blanik nie pamiętał dokładnej liczby medali, ale wyznał, że jest ich ponad 300. Uczniowie chcieli wiedzieć dlaczego mistrzowie zaczęli uprawiać sport, czy bali się kontuzji, pierwszego skoku w przypadku Leszka Blanika, kim chcieli być gdy byli w wieku uczniów.


alt


alt


alt


Po serii pytań olimpijczycy pozowali do zdjęć z klasami, a następnie rozdawali autografy.


alt


alt


alt


- Pomysłodawcą "Olimpijskiego Apelu" był pan Mirosław Begger - powiedział Adam Perzyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy. - Na jego propozycję jako dyrektor szkoły bardzo żywo i radośnie zareagowałem. Uważam, że takie imprezy, możliwość spotkania z osobami, które ciężką pracą osiągnęły sukces są dla małych dzieci bardzo cenne. Wybraliśmy przedstawicieli dyscyplin, w których wyniki osiąga się po przez ciężką pracę. Wystarczająco dużo mówi się o piłce nożnej. Należy promować te dyscypliny, które są bardzo ciężkie w trenowaniu, a niestety mniej popularne w Polsce, a jak widzimy mamy w nich ogromne sukcesy. Chcemy raz, dwa razy w roku organizować spotkania ze znanymi sportowcami żeby wśród dzieci zasiać ziarno aktywności fizycznej i chęci do trenowania, uprawiania sportu.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież