Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Żużlowcy podsumowali sezon

altKilkudziesięciu kibiców zjawiło się w Multikinie na podsumowaniu sezonu żużlowców Wybrzeża. Po podziękowaniach dla zawodników, sponsorów i osób pomagających gdańskiemu żużlowi nie zabrakło trudnych pytań ze stron przybyłych kibiców. Spotkanie trwało ponad 2 godziny.


Z kadry zespołu, który wywalczył awans do ENEA Ekstraligi zabrakło jedynie obcokrajowców Thomas H. Jonassona (został w domu opiekować się synem) i Renata Gafurowa (Mieszka daleko i należy mu się czas z rodziną - usprawiedliwił "Renatkę" prezes Robert Terlecki). Do Gdańska przyjechał za to Dawid Stachyra, który w przyszłym sezonie będzie jeździł w Rybniku, ale zadeklarował, że chętnie wróci do Gdańska i Marcel Szymko, który po przejściu w wiek seniora szuka klubu. Przyjechali również Robert Miśkowiak i Artur Mroczka, który nie ma jeszcze podpisanej umowy z gdańskim klubem, ale zadeklarował, że w meczu w Gorzowie będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przeciwko swojej byłej drużynie.


Na wstępie Robert Terlecki podsumował miniony sezon. - Sezon 2013 to największy sukces gdańskiego żużla od 2004 roku - ocenił prezes Wybrzeża. - Od 2004 roku po raz pierwszy wygraliśmy rozgrywki ligowe i awans wywalczyliśmy bardzo pewnie.


Prezes Terlecki przedstawił sytuację klubu. Sezon 2013 Wybrzeże zakończyło z długiem ponad 330 tysięcy złotych. Do tego jednak trzeba doliczyć 1 milion 145 tysięcy złotych jakie pozostało po poprzednim zarządzie. Kwota zadłużenia poprzedniego zarządu jest wynikiem audytu jaki został przeprowadzony w klubie. Przedstawiona został również struktura wpływów do budżetu klubu. Porównano ją do sytuacji w 2011 roku. Wówczas ponad 80 procent budżetu były to środki od Grupy Lotos, Miasta i spółek miejskich. W tym roku środki od miasta i spółek miejskich stanowiły 44 procent budżetu.


Jednym ze sposobów poprawy sytuacji finansowej klubu ma być organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski Par Klubowych z udziałem siedmiu ekipy ekstraligowych. Wstępnie impreza planowana jest na 6 lipca na PGE Arena. Na razie jest problem, bo w tym samym czasie na PGE Arena planowane jest spotkanie nie sportowe. Rozmowy z władzami miasta trwają. Jak zapewnił Tadeusz Zdunek, prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże, nawet jeśli przyszłoby mało ludzi na zawody to klub i tak nie straci, bo koszty imprezy pokryją sponsorzy. Jest tylko jeden warunek - zawody muszą się odbyć na PGE Arena.


Kolejną częścią podsumowania były podziękowania od klubu dla zawodników, sponsorów i osób, które w różny sposób pomagały klubowi w trakcie sezonu.


Po podziękowaniach przyszła pora na pytania od kibiców. Dyskusja była momentami gorąco. Kibice chcieli przede wszystkim wiedzieć czy start drużyny jest nie zagrożony. - Nie mamy planu B czy C. Jesteśmy przekonani, że wszystko skończy się pomyślnie i wierzymy że pojedziemy w Ekstralidze - powiedział prezes Terlecki. Jak się okazuje gdańszczanie na razie nie są członkami Ekstraligi, bo nie odkupili udziałów od Stali Rzeszów. - Środki na ten cel są odłożone - powiedział Tadeusz Zdunek. - Problem polega na tym, że pani Marta nie może dojść do porozumienia z Ekstraligą jak jest wartość udziałów.


Oprócz finansów kibiców interesował oczywiście skład w jaki wystartują gdańszczanie. Mimo, że kibice na różne sposoby starali się dowiedzieć kogo Wybrzeże zamierza zakontraktować prezes Terlecki nie chciał nic zdradzić. - Dlaczego naszym celem jest piąte miejsce jak nie znamy składy? My wiemy jaki będziemy mieli skład, ale cały czas rozmawiamy. Kibice na razie muszą uzbroić się w cierpliwość - powiedział prezes Terlecki.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież