Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przeszłość i przyszłość gdańskiego sportu - GALERIA

32 kluby i organizacje sportowe wzięły udział w pierwszych Sportowych Pokoleniach Gdańszczan. Na Targu Węglowym nie zabrakło gwiazd gdańskiego, i światowego, sportu z dawnych i nie tak odległych lat.


GALERIA

Młodzież i dzieci chętne do uprawiania sportu w sobotę mieli niesamowitą okazję w jednym miejscu zapoznać się ze sportową ofertą gdańskich klubów i organizacji sportowych. W Sportowych Pokoleniach Gdańszczan wzięli udział przedstawiciele 32 klubów i organizacji reprezentujących 12 dyscyplin. Na specjalnych stoiskach można było spróbować swoich sił m.in. w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej, tenisie stołowym, szermierce. Swoje stanowiska mieli hokeiści, wioślarze, judocy, bokserzy, ciężarowcy, łucznicy, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Chętni mogli uzyskać dokładne informacje o terminach i miejscach treningów.


alt- Jako Fundacja Akademii Piłki Ręcznej działamy od pewnego czasu multisportowo - powiedział Artur Siódmiak, pomysłodawca Sportowych Pokoleń Gdańszczan. - Pomyślałem sobie, żeby zrobić imprezę multisportową połączoną z expo sportów młodzieżowych stowarzyszeń i fundacji żeby młodzi ludzie, kórzy przyjdą otrzymali informację gdzie można trenować, jaką dyscyplinę sportu i przy okazji jej spróbować. Infrastruktura, którą rozłożyliśmy jest przewidziana dla dwunastu dyscyplin. Każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Oprócz tego dowiedzieć się gdzie może trenować. Poza tym zaprosiłem trochę starych gwiazd. Skupiliśmy się na sportach wiodących w gdańskim sporcie w ostatnich dziesięcioleciach. Każdy mógł przyjść, dotknąć, porozmawiać z wielkimi mistrzami. Pogoda dopisała i myślę, że impreza jest jak najbardziej celowa. Cieszę się, że wszystko się tak ułożyło. Myślę, że takich imprez powinno być więcej. Mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna na terenie Gdańska i nie tylko, bo taką formę imprezy można zaakceptować w innych częściach Polski.


altW Sportowych Pokoleniach Gdańszczan można było nie tylko zobaczyć sportową ofertę dla młodzieży. Była to również okazja do spotkania wielu gwiazd gdańskiego sportu z minionych lat. Na Długim Targu pojawili się m.in. Adam Korol, Leszek Blanik, Alicja Pęczak, Kazimierz Zimny, Bogusław "Bobo" Kaczmarek, Marek Panas. Nie zabrakło również idoli z ostatnich lat Krystiana Pieszczka, piłkarzy Lechii. Wśród zaproszonych gości był również Waldemar Moska, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


alt- Uważam, że przyszedł najwyższy czas, żeby robić imprezy międzypokoleniowe - stwierdził rektor AWFiS. - To też jest rolą Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale jeśli to się dzieje na tym najniższym poziomie, jeżeli byli sportowcy, mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata i nasze osobistości w skali międzynarodowej podejmują się tego rodzaju aktywności to tym lepiej. Właśnie o to chodzi, aby samorządy we współpracy ze znanymi osobami, znanymi sportowcami, a także administracją państwową organizowały tego rodzaju przedsięwzięcia. To w draża skutecznie do aktywności fizycznej. O to przede wszystkim chodzi żeby Polacy byli zdrowsi, sprawniejsi, a przez to, żeby się wszystkim lepiej żyło. Taki jest trend europejski i ogólnoświatowy. W imprezie prezentują się sporty, w których Gdańsk święcił triumfy przez wiele lat. W wielu z nich nadal tak się dzieje. Trzeba te tradycje kultywować, pokazywać, a widać gołym okiem, że młodzież się garnie do tego wszystkiego, tylko, że trzeba to, przepraszam za kolokwializm, "sprzedawać" w formie bardzo atrakcyjnej, atrakcyjniejszej aniżeli wcześniej. W imprezie bierze udział wielu naszych studentów, absolwentów, pracowników, zawodników AZS AWFiS, bo rzeczywiście przez wiele lat swojego funkcjonowania wychowaliśmy bardzo wielu zdolnych absolwentów, którzy rozsławiali Polskę i Gdańsk na arenie międzynarodowej.


altTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież