Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wspomnienie o Jacku Mielewczyku

W wieku 57 lat odszedł Jacek Mielewczyk, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26, małej szkoły w Oliwie, która już od lat jest kuźnią polskiego floretu, którą stawia się nie tylko w Polsce za wzór łączenia zajęć sportowych z nauką.


Ostatni raz oficjalnie Jacek Mielewczyk wystąpił we wrześniu ubiegłego roku podczas obchodów 50-lecia szkoły, którą kierował od roku 1998. Sam był tenisistą stołowym, reprezentował najwyższy poziom kunsztu sportowego. Wraz z Andrzejem Grubbą, Leszkiem Kucharskim i Andrzejem Jakubowiczem stanowił, w najlepszych latach tej dyscypliny, elitę polskiego tenisa stołowego. Później realizował się jako trener i pedagog, był współtwórcą wielkiego sukcesu Gdańskiej Szkoły Floretu, która wychowała grono naszych olimpijczyków, mistrzów świata i Europy.


alt- Życzliwy i wyrozumiały szef - wspomina Anna Sobczak, dziś wicedyrektor ds. sportowych, przed laty florecistka, absolwentka szkoły, reprezentująca Polskę na Olimpiadzie w Seulu (1988) i Barcelonie (1992). - Potrafił mobilizować do działania, doceniał kreatywność i inicjatywę. Był otwarty na zmiany. Wspaniały kolega wrażliwy na problemy drugiego człowieka. Sympatyk i znawca sportu. Cieszył się życiem. Zawsze pełen pasji i planów na przyszłość.

 
Jacek Mielewczyk był wielkim orędownikiem łączenia sportu z nauką. W ostatnich latach kierowana przez niego szkoła uzyskała tytuły: Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Myślenia, Ekologiczna Szkoła, a jej absolwenci uzyskują najwyższe oceny w egzaminach gimnazjalnych, które zapewniają im prawie w stu procentach  miejsca w renomowanych liceach Wybrzeża.  


W jednym z ostatnich wywiadów Jacek Mielewczyk wspominał o unikatowym systemie współpracy z klubami, UKS Atena i  AZS AWFiS, wynikiem której jest coroczne zdobywanie najwyższych laurów w polskim, europejskim i światowym florecie i to we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno chłopców jak i dziewcząt.  Przyczynił się do powstania w roku 2009 jednego z najlepszych floretowych ośrodków treningowych w Europie, w którym dziś trenują największe potęgi światowego floretu, w którym kształcą się i trenują nasze dzieci, który jest chlubą Gdańska, który musi dalej trwać pomimo tej nieodżałowanej straty.

Stanisław Seyfried


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież