Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańszczanie wyszarpali wygraną

altMiało być łatwo, przyjemnie i wysoko, a było mozolne wyciąganie wyniku. Renault Zdunek Wybrzeże pokonało na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego KSM Krosno 49:41.Przed spotkaniem zastanawiano się tylko nad rozmiarami wygranej gdańszczan. Krośnianie w lidze nie zdobyli jeszcze punktu i przed przyjazdem do Gdańska byli skazywani na porażkę. Tymczasem od początku "Wilki" pokazywały kły i pazury. Po biegu trzeci w którymi byli zawodnicy Wybrzeża Tomasz Chrzanowski i Mirosław Jabłoński wygrali 5:1 z duetem Kamil Brzozowski-Anders Thomsen goście objęli prowadzenie. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego natychmiast odpowiedzieli podwójną wygraną. Kolejne dwa wyścigi to ponowne wygrane krośnian. Najpierw Ernest Koza i Marcin Rempała pokonali podwójnie duet Thomsen-Brzozowski, a po chwili Linus Sundstroem tylko przedzielił parę Jabłoński-Chrzanowski, która przez prawie dwa okrążenia jechała na 5:1. Goście prowadzili 20:16 i na trybunach pojawił się niepokój. Do remisu doprowadzili Oskar Fajfer i Eduard Krcmar pokonując podwójnie parę Sergiej Łogaczow-Marcin Turowski. Wyrównana walka trwała do 11 biegu po którym było 33:33. W końcówce lepiej wypadli gdańszczanie, którzy wygrali 3 z 4 ostatnich wyścigów i już po czternastym starcie mogli się cieszyć z dwóch punktów meczowych.

- Zawsze miło jest wraca się do Gdańska - powiedział Mirosław Jabłoński, zawodnik KSM. - Torek fajnie przygotowany do ścigania. Żeby był dreszczyk emocji, to rad brata nie posłuchałem (śmiech), ale trzeba przyznać, że gdyby brat pojechał to gdańszczanie chyba łatwiej wygraliby te zawody (śmiech). Zawody mogę uznać za bardzo udane. Cieszy, że reszta chłopaków pojechała. To dobry prognostyk, że rozjeżdżamy się, że całościowo zdobywamy dużo punktów. I oby to utrzymać do następnego meczu wyjazdowego w Rawiczu. Tam nie będzie już podejścia nazwijmy to na luzie, tylko będziemy się skupić żeby ten mecz wygrać.

- To kolejny mecz, w którym końcówka w naszym wykonaniu nie jest najlepsza i gospodarze nam odjeżdżają - powiedział Dawid Cysarz, kierownik KSM-u Krosno. -  Na pewno nikt się nie spodziewał i nie typował takiego wyniku i tego, że zdobędziemy w Gdańsku 41 punktów. Możemy być zadowoleni, bo prawie wszyscy chłopcy pojechali dobry mecz. Może Siergiej zawalił, ale to młody chłopak i dopiero poznaje tory w Polsce.

- To był naprawdę trudny mecz - ocenił Linus Sundstroem, zawodnik Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Wynik przez cały czas był na styku. Może niektórzy spodziewali się łatwego meczu, ale żużel nigdy nie jest prosty, łatwy. Tu zawsze jest ciężko i wiele drobnych czynników decyduje o zwycięstwie lub porażce. Mecz był ekscytujący i najważniejsze jest zwycięstwo zespołu. Powinniśmy być szczęśliwi.

- Był to emocjonujący, fajny mecz - stwierdził Grzegorz Dzikowski, trener Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Wielu nie spodziewało się tego, ale chyba właśnie na tym powinien polegać sport. Mamy równą drużynę, tak jak Krosno. Fajne zawody, trochę nerwów, adrenaliny. Nie spodziewaliśmy się takiego oporu do 11 biegu, ale też wiedzieliśmy kto przyjeżdża - byli zawodnicy Wybrzeża. Mówię to o Mirku i Tomku Chrzanowskim. Zdecydowanie ten mecz dał odpowiedzi odnośnie składu. Każdy musiał dostać swoją szansę. Wydaje się, że nasz skład się krystalizuje. Wiemy na kogo możemy liczyć. Żadnego usprawiedliwienia nie ma poza tym, że czterech zawodników w sobotę miało zawody i 1000 kilometrów do przejechania i to też miało wpływ.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież