W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

LOTOS Trefl nie zagra w europejskich pucharach

altCzwarte miejsce LOTOSU Trefla Gdańsk w rozgrywkach PlusLigi oznacza m.in. możliwość startu drużyny w Pucharze CEV. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw klub zdecydował odstąpić od wzięcia udziału w tych zmaganiach. – Przeanalizowaliśmy intensywność rozgrywek i podróży, jaka wiąże się z grą na obu frontach. Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę fakt, że przeciwnicy w PlusLidze są bardzo wymagający, często bardziej niż w Pucharze CEV. Chcemy umożliwić drużynie skupienie się na spokojnym treningu. Jestem przekonany, że w długiej perspektywie czasu, podjęcie tej trudnej dla nas decyzji, przyniesie zdecydowanie więcej korzyści niż tegorocznych udział w rozgrywkach europejskich – mówi prezes LOTOSU Trefla Gdańsk, Piotr Należyty.Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski w sezonie 2014/2015, w minionych rozgrywkach LOTOS Trefl debiutował w elitarnej Lidze Mistrzów. Gdańszczanie zmagania w tej prestiżowej rywalizacji zakończyli w najlepszej 12 Europy. Teraz, po zajęciu czwartego miejsca w PlusLidze, klub miał możliwość wystąpienia w rozgrywkach niższej rangi – Pucharze CEV. Decyzję odnośnie dołączenia do tych zmagań LOTOS Trefl musiał podjąć do 15 maja. Klub przeanalizował aspekty związane z m.in. intensywnością meczów, a także kwestie dotyczące możliwości poszerzenia PlusLigi o dwa zespoły. Po rozpatrzeniu powyższych argumentów  klub wybrał optymalne rozwiązanie i postanowił odstąpić od gry w Pucharze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, koncentrując się na zmaganiach w rozgrywkach krajowych.


- W sezonie 2015/2016 zadebiutowaliśmy w rozgrywkach europejskich w siatkarskiej Lidze Mistrzów, przeżywając wiele wspaniałych chwil. Wygraliśmy pięć z sześciu spotkań w fazie grupowej i mogliśmy zmierzyć się z późniejszym triumfatorem rozgrywek, Zenitem Kazań. Z drugiej strony - zmagania w Europie w połączeniu z rywalizacją w kraju kosztowały nasz zespół bardzo dużo zdrowia. Obecnie, po przeanalizowaniu wartości szkoleniowej, jaką może dać nam Puchar CEV, a także scenariusza zakładającego, że PlusLiga może zostać powiększona do 16 zespołów, doszliśmy do wniosku, że skoncentrowanie się na zmaganiach krajowych i większej liczbie możliwości treningu będzie dla naszego klubu najlepszym rozwiązaniem – mówi Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla Gdańsk.


Podobnego zdania odnośnie startu w tych zmaganiach jest trener LOTOSU Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi. – Miniony sezon pokazał nam, jak bardzo wymagająca jest polska liga. Czołówka utrzymuje niezmiennie wysoki poziom, ale do walki o topowe miejsca coraz częściej wkraczają drużyny ze środka tabeli. Rozgrywki mogą być jeszcze bardziej intensywne, gdy PlusLiga powiększy się o dwa kolejne zespoły. Nasze działania musimy planować długofalowo, podejmować decyzje, które są najbardziej optymalne, myśląc o całym, najbliższym sezonie, a także zmaganiach LOTOSU Trefla na arenie krajowej i międzynarodowej w przyszłości – mówi szkoleniowiec gdańszczan.


W europejskich pucharach intensywność związana jest nie tylko z częstotliwością meczów, ale też podróżami. – Pamiętajmy, że w minionym sezonie, by udać się np. na mecz do Kazania, zawodnicy spędzili w drodze 14 godzin w jedną stronę, a w sumie przez sześć miesięcy przebyli ponad 18 tysięcy kilometrów. Ciężka do zaakceptowania jest także sytuacja, w której klub musi dopłacać do udziału w tak poważnej rywalizacji, jaką są europejskie puchary – dodaje Piotr Należyty.


LOTOS Trefl w następnym sezonie będzie więc rywalizować w PlusLidze i Pucharze Polski.

źródło lotostrefl.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież