W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Twierdza Gdańsk nie padła. Lechia pokazała Legii jak grać w piłkę - oceny piłkarzy biało-zielonych

Legia przyjechała do Gdańska w nieco eksperymentalnym składzie, jednak to wcale nie umniejsza sukcesu Lechii. Gdańszczanie zagrali bardzo dobre 90 minut, nie dając nawet cienia szans na bramkę stołecznej drużynie. Wynik poszedł w świat, a biało-zieloni dalej się rozkręcają. Aż szkoda, że ten sezon się już kończy. Ale na pewno ten mecz był godnym pożegnaniem z gdańską publicznością. Oceny w skali 0-5.


Vanja Milinković-Savić (3,5) - Zostawimy notę wyjściową, gdyż Serb był praktycznie bezrobotny. Miał tylko jedną istotną interwencję do wykonania i była ona skuteczna - zablokowanie podania Nikolicia.


Jakub Wawrzyniak (3,5) - Bez większych zastrzeżeń. Dobrze wykonał swoją pracę na lewej stronie.


Mario Maloca (4) - Tradycyjnie już idealnie kierował linią obrony Lechii. Dodatkowo asekurował skrzydła, dobrze czytał grę i bezbłędnie zatrzymywał rywali.


Grzegorz Wojtkowiak (3,5) - Niby nieco niewidoczny, jednak miał swoje momenty. Na pewno postawienie na niego nie było złą decyzją.


Aleksandar Kovacević (4) - Ileż czarnej roboty wykonał w środku pola, to trudno nawet określić. Poza tym dobrze podłączał się do akcji ofensywnych i miał kilka świetnych podań.


Sebastian Mila (3,5) - Dobry mecz kapitana Lechii. Nieźle współpracował z Krasiciem, dobrze utrzymywał się przy piłce i pomagał w obronie. Zabrakło jednak tego błysku, który czasem potrafi pokazać.


Sławomir Peszko (4,5) - Takiego Peszkę chcemy oglądać i na takiego Peszkę czekaliśmy! W końcu wie co zrobić z piłką, ma pomysł. No i do tego ta piekna bramka oraz asysta do Krasicia. Rewelacja! Do tego, jak zawsze, skuteczny w destrukcji.


Milos Krasić (4,5) - Po raz kolejny pokazał dlaczego grał kiedyś w najsilniejszych zespołach Europy. Dyrygował zespołem, był pod grą, pokazywał się kolegom, dobrze podawał, szukał gry kombinacyjnej. I właśnie dzięki temu ostatniemu mógł strzelić piękną bramkę. Trzeba go zatrzymać w Gdańsku za wszelką cenę.


Michał Chrapek (4) - Identycznie jak Kovacević. Wrócił do swojej najwyższej dyspozycji i świetnie potrafi skontrolować środek pola.


Flavio Paixao (3,5) - Trochę dziś niewidoczny. Szkoda. Ale mimo wszystko bardzo przydatny dla zespołu. A to dobrze się zastawił, a to przechwycił piłkę, a to zablokował... Na plus.


Grzegorz Kuświk (3,5) - Podobnie jak Flavio. Widział, że tym razem styl gry jest inny. Lechia nie chciała wjechać z piłką do bramki, więc się dostosował i dobrze współpracował z kolegami przed polem karnym Legii. Do tego kilka razy świetnie pomógł w defensywie.


Rezerwowi:

Gerson, Rafał Janicki, Lukas Haraslin (+) - Dwóch pierwszych grało dłużej, więc można spokojnie powiedzieć, że ze swoich zadań wywiązali się poprawnie. Miał być spokój z tyłu i był. Słowak natomiast grał zbyt krótko, żeby coś o nim powiedzieć.


goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież