Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Szybcy, mądrzy i skuteczni - Zdunek Wybrzeże wygrywa na inaugurację

altZ wysokiego C rozpoczęli sezon żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Podopieczni Mirosława Berlińskiego na inaugurację sezonu sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę i wygrali w Gnieźnie z Car Gwarant Startem 49:40.


Przed spotkaniem więcej szans na wygraną wydawali się mieć gospodarze. Dobre wyniki w sparingach, wszyscy zawodnicy zdrowi i atut własnego toru to przemawiało za Car Gwarant Startem.


Gdańszczanie w Gnieźnie pokazali dobry żużel. To była szybka, mądra i skuteczna jazda. Po akcjach Krystiana Pieszczka i Kacpra Gomólskiego ręce same składały się do oklasków. Krajowi liderzy Zdunek Wybrzeże byli bardzo szybcy na dystansie. Po przegranych startach mijali rywali na dystansie mądrze atakując. Tej mądrości brakowało w atakach gnieźnianom, którzy trzy razy zostali wykluczeni po swoich atakach, które kończyły się upadkami. Gdańszczanie byli skuteczni, bo rzadko pozwalali rywalom odbijać stracone pozycje.


Trójka liderów pojechał na spodziewanym poziomie, może nawet trochę ponad. Bardzo cenne punkty przywieźli Adrian Cyfer i Karol Żupiński. W ekipie gospodarzy tak naprawdę nie zawiódł tylko Mirosław Jabłoński. Pozostali gnieźnianie zaliczyli przynajmniej po jednej wpadce, a kompletnie zawiódł Andriej Kudriaszow, który w trzech występach zdobył tylko 3 punkty i właśnie w wyścigach z jego udziałem gdańszczanie wypracowali sobie przewagę.


- To był ładny mecz, ładne zwycięstwo i oby tak dalej - powiedział Mirosław Berliński, trener Zdunek Wybrzeże. - Wydawać by się mogło, że skromne punkty zdobyli Adrian Cyfer czy Karol Żupiński, ale ich zdobycze spowodowały, że wynik poszedł w górę. Akcje Krystiana Pieszczka i Kacpra Gomólskiego podbudowywały drużynę, a nam pomogły przy podpowiedziach zawodnikom, którym nie szło. Joel Kling jechał tu pierwszy raz i nie mógł się dopasować. Jeszcze dojdzie do drużyny Jacob Thorssell i powinniśmy być mocni i być groźni dla każdego.


- Mecz był fajny - ocenił Krystian Pieszczek, najskuteczniejszy zawodnik Zdunek Wybrzeże. - Wszystkie biegi w moim wykonaniu był równe. Cieszę się, że zdobyłem 13 punktów. Cieszę się z postawy całej drużyny. Wszyscy pojechaliśmy całe spotkanie bardzo dobrze. Pomagaliśmy sobie nawzajem. Na torze było widać tą komunikację. Mam nadzieję, że te nasze wyniki będą jeszcze lepsze. Nikt nie przyjechał odpuścić. Pokazaliśmy pazur. Cieszę się, że podobało się kibicom, że pokazaliśmy jak to się mówi, że mamy "jaja". Będziemy dążyć, żeby być najlepszymi. Musimy się uzupełniać. Jeśli ktoś ma gorszy dzień, ktoś ma niedyspozycję to ktoś inny za niego wskakuje i robi wynik. Na tym polega drużyna.


- Bardzo się cieszę, że odjechałem fajne zawody - stwierdził Kacper Gomólski, jeden z liderów Zdunek Wybrzeże. - Jako drużyna pojechaliśmy naprawdę świetnie. Tylko się cieszyć. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy na trudnym terenie. Gdy ma się coś pod tyłkiem i daje się mu jechać takie punkty można zdobywać i po zawodach mieć uśmiech na twarzy. Ja mam go nie do końca, bo jednak trochę czuję upadek. Czułem się dziś na siłach zdobyć komplet punktów. Miałem tak dopasowany sprzęt, że mimo że nie wygrywałem startów to w polu mogłem robić takie rzeczy jakie robiłem. Gdyby nie incydent z wejściu w łuk w biegu trzynastym byłoby fajnie. Trudno było potem dopasować drugi motocykl.


- Chcieliśmy pojechać dobrze i to nam się udało - powiedział Adrian Cyfer, Zdunek Wybrzeże. - Miałem trochę problemów i przytrafiły mi się zera. Po trzecim biegu zmieniłem motor i przyniosło to efekt. Mogę być zadowolony z drugiej części meczu. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Każdy każdemu pomagał. To jest fajne i to, że mamy taką fajną atmosferę na pewno zaprocentuje w dalszej części sezonu. Chcę zdobywać jak najwięcej punktów i wiem, że mnie na to stać. Po meczu pojadę do domu, przeanalizuję wszystko i będę wiedział co zrobiłem źle. Wydaje mi się, że bardziej to ja popełniałem błędy i nie obierałem odpowiednich ścieżek i dlatego wpadły te zera.


- Przegraliśmy dzisiaj, a priorytetem było zwycięstwo - powiedział Mirosław Jabłoński, najskuteczniejszy zawodnik Car Gwarant Startu. - Uważam, że pojechałem bardzo dobrze. Zabrakło drobnych detali, żeby tych punktów było kilka więcej, ale taki jest żużel - wygrywa ten kto zrobi więcej punktów. Gniezno to niby beton, ale Gniezno to tor, który gdańskie Wybrzeże lubi, bo to podobne tory. Pojedziemy do Gdańska i będzie równie zacięte spotkanie. W Gnieźnie zawsze były mijanki. My tu potrafimy jeździć, Gdańsk tu potrafi jeździć i dlatego było świetne widowisko. Przez to pokochałem jazdę na żużlu. Lubię wyprzedzać, lubię jazdę w kontakcie, a nie gęsiego i mam nadzieję, że taki tor będzie przez cały rok.

Oceny gdańszczan
Krystian Pieszczek - 5
To był lider z prawdziwego zdarzenia. Szybki i waleczny na dystansie.

Joel Kling - 1
Niestety debiut w gdańskiej drużynie wypadł bardzo słabo. Nawet gdy dobrze wyszedł ze startu to na dystansie było bardzo źle

Adrian Cyfer - 4-
Występ dobry, a ocena byłaby jeszcze wyższa gdyby nie dwa 0. Mimo wszystko jeśli czwarty zawodnik w drużynie kończy mecz z dorobkiem 7 punktów to jest to bardzo dobry rezultat

Mikkel Bech - 4
Po upadku w Częstochowie jego występ stał pod znakiem zapytania, ale kapitan Zdunek Wybrzeże w Gnieźnie jeździł jakby nic mu nie dolegało

Kacper Gomólski - 5
Trzy pierwsze starty to popis "Gingera", który na dystansie robił z rywalami co chciał.

Denis Zieliński - 1
Widać było brak objeżdżenia w lidze. Nawet gdy nieźle wystartował to szybko mijali go rywale

Karol Żupiński 4
Karol zrobił co do niego należało czyli wygrał bieg juniorski, a potem wygrał w kolejnym starcie z juniorem gospodarzy

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież