Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Plech, Dzikowski: Bez stresu

Zenon Plech i Grzegorz Dzikowski w minionym sezonie osiągnęli sukces. Prowadzone przez nich zespoły zajęło odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Obaj na razie nie są związani z żadnym klubem.


W gdańskim klubie nie wiadomo jaki będzie skład. Nie ma również informacji kto poprowadzi zespół. Działacze nie zdecydowali jeszcze czy trenerem nadal będzie Robert Sawina czy zostanie zastąpiony innym szkoleniowcem lub menadżerem.


Tymczasem z trzech trenerów związanych w mniejszym lub większym stopniu z Gdańskiem pewny pracy jest jeden. Piotr Żyto, który zdobył z Falubazem drużynowe mistrzostwo Polski, ma ważną umowę z zielonogórskim klubem.


Z usług Zenona Plecha zrezygnowano w Bydgoszczy. Polonia osiągnęła wynik, który dla wielu był zaskoczeniem. Bydgoszczan skazywano na walkę o utrzyamnie, a wręcz na spadek. Podopieczni Zenona Plecha zajęli czwarte miejsce, a po pierwszym meczu półfinałowym wydawało się, że mają duże szanse nawet na finał. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla na razie nie planuje powrotu do trenerki. - Odpoczywam – powiedział wybrzeze24.pl Zenon Plech. - Mamy kilka pomysłów, które chcę zrealizować. Jednym z nich jest organizacja Gali lodowej wspólnie ze Sławkiem Drabikiem. Jestem po rozmowach z gospodarzami Olivi. Zawody odbędą się 2 stycznia. Co do pozostałych planów to o nich powiem w odpowiednim czasie – dodał "Super Zenon".


Bez umowy z klubem pozostaje Grzegorz Dzikowski, który poprowadził Włókniarza Częstochowa do brązowego medalu. - Nie podpisałem nowej umowy w Częstochowie – przyznał popularny przed laty "Dziki". - Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Swoje w tym roku zrobiłem i teraz spokojnie czekam.

 

Nie stresuję się.


Biografia legendy
W sobotę w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, na poziomie O, odbędzie się promocja książki "Asy żużlowych torów – Henryk Żyto". Dla prawdziwego kibica to obowiązkowa pozycja w księgozbiorze. Promocja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Będzie okazja nie tylko nabyć książkę, ale również zdobyć autograf głównego bohatera – Henryka Żyto, legendy nie tylko gdańskiego żużla. Podczas promocji książka będzie kosztowała 24 złote.
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

 

 

 


Zenon Plech jeszcze jako trener Polonii Bydgoszcz wychodzi na tor
z Szymonem Woźniakiem i Emilem Sajfitdinowem. Fot: Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież