Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plech, Dzikowski: Bez stresu

Zenon Plech i Grzegorz Dzikowski w minionym sezonie osiągnęli sukces. Prowadzone przez nich zespoły zajęło odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Obaj na razie nie są związani z żadnym klubem.


W gdańskim klubie nie wiadomo jaki będzie skład. Nie ma również informacji kto poprowadzi zespół. Działacze nie zdecydowali jeszcze czy trenerem nadal będzie Robert Sawina czy zostanie zastąpiony innym szkoleniowcem lub menadżerem.


Tymczasem z trzech trenerów związanych w mniejszym lub większym stopniu z Gdańskiem pewny pracy jest jeden. Piotr Żyto, który zdobył z Falubazem drużynowe mistrzostwo Polski, ma ważną umowę z zielonogórskim klubem.


Z usług Zenona Plecha zrezygnowano w Bydgoszczy. Polonia osiągnęła wynik, który dla wielu był zaskoczeniem. Bydgoszczan skazywano na walkę o utrzyamnie, a wręcz na spadek. Podopieczni Zenona Plecha zajęli czwarte miejsce, a po pierwszym meczu półfinałowym wydawało się, że mają duże szanse nawet na finał. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla na razie nie planuje powrotu do trenerki. - Odpoczywam – powiedział wybrzeze24.pl Zenon Plech. - Mamy kilka pomysłów, które chcę zrealizować. Jednym z nich jest organizacja Gali lodowej wspólnie ze Sławkiem Drabikiem. Jestem po rozmowach z gospodarzami Olivi. Zawody odbędą się 2 stycznia. Co do pozostałych planów to o nich powiem w odpowiednim czasie – dodał "Super Zenon".


Bez umowy z klubem pozostaje Grzegorz Dzikowski, który poprowadził Włókniarza Częstochowa do brązowego medalu. - Nie podpisałem nowej umowy w Częstochowie – przyznał popularny przed laty "Dziki". - Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Swoje w tym roku zrobiłem i teraz spokojnie czekam.

 

Nie stresuję się.


Biografia legendy
W sobotę w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, na poziomie O, odbędzie się promocja książki "Asy żużlowych torów – Henryk Żyto". Dla prawdziwego kibica to obowiązkowa pozycja w księgozbiorze. Promocja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Będzie okazja nie tylko nabyć książkę, ale również zdobyć autograf głównego bohatera – Henryka Żyto, legendy nie tylko gdańskiego żużla. Podczas promocji książka będzie kosztowała 24 złote.
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

 

 

 


Zenon Plech jeszcze jako trener Polonii Bydgoszcz wychodzi na tor
z Szymonem Woźniakiem i Emilem Sajfitdinowem. Fot: Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież