WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plech, Dzikowski: Bez stresu

Zenon Plech i Grzegorz Dzikowski w minionym sezonie osiągnęli sukces. Prowadzone przez nich zespoły zajęło odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Obaj na razie nie są związani z żadnym klubem.


W gdańskim klubie nie wiadomo jaki będzie skład. Nie ma również informacji kto poprowadzi zespół. Działacze nie zdecydowali jeszcze czy trenerem nadal będzie Robert Sawina czy zostanie zastąpiony innym szkoleniowcem lub menadżerem.


Tymczasem z trzech trenerów związanych w mniejszym lub większym stopniu z Gdańskiem pewny pracy jest jeden. Piotr Żyto, który zdobył z Falubazem drużynowe mistrzostwo Polski, ma ważną umowę z zielonogórskim klubem.


Z usług Zenona Plecha zrezygnowano w Bydgoszczy. Polonia osiągnęła wynik, który dla wielu był zaskoczeniem. Bydgoszczan skazywano na walkę o utrzyamnie, a wręcz na spadek. Podopieczni Zenona Plecha zajęli czwarte miejsce, a po pierwszym meczu półfinałowym wydawało się, że mają duże szanse nawet na finał. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla na razie nie planuje powrotu do trenerki. - Odpoczywam – powiedział wybrzeze24.pl Zenon Plech. - Mamy kilka pomysłów, które chcę zrealizować. Jednym z nich jest organizacja Gali lodowej wspólnie ze Sławkiem Drabikiem. Jestem po rozmowach z gospodarzami Olivi. Zawody odbędą się 2 stycznia. Co do pozostałych planów to o nich powiem w odpowiednim czasie – dodał "Super Zenon".


Bez umowy z klubem pozostaje Grzegorz Dzikowski, który poprowadził Włókniarza Częstochowa do brązowego medalu. - Nie podpisałem nowej umowy w Częstochowie – przyznał popularny przed laty "Dziki". - Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Swoje w tym roku zrobiłem i teraz spokojnie czekam.

 

Nie stresuję się.


Biografia legendy
W sobotę w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, na poziomie O, odbędzie się promocja książki "Asy żużlowych torów – Henryk Żyto". Dla prawdziwego kibica to obowiązkowa pozycja w księgozbiorze. Promocja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Będzie okazja nie tylko nabyć książkę, ale również zdobyć autograf głównego bohatera – Henryka Żyto, legendy nie tylko gdańskiego żużla. Podczas promocji książka będzie kosztowała 24 złote.
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

 

 

 


Zenon Plech jeszcze jako trener Polonii Bydgoszcz wychodzi na tor
z Szymonem Woźniakiem i Emilem Sajfitdinowem. Fot: Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież