Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plech, Dzikowski: Bez stresu

Zenon Plech i Grzegorz Dzikowski w minionym sezonie osiągnęli sukces. Prowadzone przez nich zespoły zajęło odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Obaj na razie nie są związani z żadnym klubem.


W gdańskim klubie nie wiadomo jaki będzie skład. Nie ma również informacji kto poprowadzi zespół. Działacze nie zdecydowali jeszcze czy trenerem nadal będzie Robert Sawina czy zostanie zastąpiony innym szkoleniowcem lub menadżerem.


Tymczasem z trzech trenerów związanych w mniejszym lub większym stopniu z Gdańskiem pewny pracy jest jeden. Piotr Żyto, który zdobył z Falubazem drużynowe mistrzostwo Polski, ma ważną umowę z zielonogórskim klubem.


Z usług Zenona Plecha zrezygnowano w Bydgoszczy. Polonia osiągnęła wynik, który dla wielu był zaskoczeniem. Bydgoszczan skazywano na walkę o utrzyamnie, a wręcz na spadek. Podopieczni Zenona Plecha zajęli czwarte miejsce, a po pierwszym meczu półfinałowym wydawało się, że mają duże szanse nawet na finał. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla na razie nie planuje powrotu do trenerki. - Odpoczywam – powiedział wybrzeze24.pl Zenon Plech. - Mamy kilka pomysłów, które chcę zrealizować. Jednym z nich jest organizacja Gali lodowej wspólnie ze Sławkiem Drabikiem. Jestem po rozmowach z gospodarzami Olivi. Zawody odbędą się 2 stycznia. Co do pozostałych planów to o nich powiem w odpowiednim czasie – dodał "Super Zenon".


Bez umowy z klubem pozostaje Grzegorz Dzikowski, który poprowadził Włókniarza Częstochowa do brązowego medalu. - Nie podpisałem nowej umowy w Częstochowie – przyznał popularny przed laty "Dziki". - Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Swoje w tym roku zrobiłem i teraz spokojnie czekam.

 

Nie stresuję się.


Biografia legendy
W sobotę w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, na poziomie O, odbędzie się promocja książki "Asy żużlowych torów – Henryk Żyto". Dla prawdziwego kibica to obowiązkowa pozycja w księgozbiorze. Promocja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Będzie okazja nie tylko nabyć książkę, ale również zdobyć autograf głównego bohatera – Henryka Żyto, legendy nie tylko gdańskiego żużla. Podczas promocji książka będzie kosztowała 24 złote.
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

 

 

 


Zenon Plech jeszcze jako trener Polonii Bydgoszcz wychodzi na tor
z Szymonem Woźniakiem i Emilem Sajfitdinowem. Fot: Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież