Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plech, Dzikowski: Bez stresu

Zenon Plech i Grzegorz Dzikowski w minionym sezonie osiągnęli sukces. Prowadzone przez nich zespoły zajęło odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Obaj na razie nie są związani z żadnym klubem.


W gdańskim klubie nie wiadomo jaki będzie skład. Nie ma również informacji kto poprowadzi zespół. Działacze nie zdecydowali jeszcze czy trenerem nadal będzie Robert Sawina czy zostanie zastąpiony innym szkoleniowcem lub menadżerem.


Tymczasem z trzech trenerów związanych w mniejszym lub większym stopniu z Gdańskiem pewny pracy jest jeden. Piotr Żyto, który zdobył z Falubazem drużynowe mistrzostwo Polski, ma ważną umowę z zielonogórskim klubem.


Z usług Zenona Plecha zrezygnowano w Bydgoszczy. Polonia osiągnęła wynik, który dla wielu był zaskoczeniem. Bydgoszczan skazywano na walkę o utrzyamnie, a wręcz na spadek. Podopieczni Zenona Plecha zajęli czwarte miejsce, a po pierwszym meczu półfinałowym wydawało się, że mają duże szanse nawet na finał. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla na razie nie planuje powrotu do trenerki. - Odpoczywam – powiedział wybrzeze24.pl Zenon Plech. - Mamy kilka pomysłów, które chcę zrealizować. Jednym z nich jest organizacja Gali lodowej wspólnie ze Sławkiem Drabikiem. Jestem po rozmowach z gospodarzami Olivi. Zawody odbędą się 2 stycznia. Co do pozostałych planów to o nich powiem w odpowiednim czasie – dodał "Super Zenon".


Bez umowy z klubem pozostaje Grzegorz Dzikowski, który poprowadził Włókniarza Częstochowa do brązowego medalu. - Nie podpisałem nowej umowy w Częstochowie – przyznał popularny przed laty "Dziki". - Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Swoje w tym roku zrobiłem i teraz spokojnie czekam.

 

Nie stresuję się.


Biografia legendy
W sobotę w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, na poziomie O, odbędzie się promocja książki "Asy żużlowych torów – Henryk Żyto". Dla prawdziwego kibica to obowiązkowa pozycja w księgozbiorze. Promocja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Będzie okazja nie tylko nabyć książkę, ale również zdobyć autograf głównego bohatera – Henryka Żyto, legendy nie tylko gdańskiego żużla. Podczas promocji książka będzie kosztowała 24 złote.
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

 

 

 


Zenon Plech jeszcze jako trener Polonii Bydgoszcz wychodzi na tor
z Szymonem Woźniakiem i Emilem Sajfitdinowem. Fot: Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież