Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GKŻ Wybrzeże: Skład już znamy

GKŻ Wybrzeże: Chomski i Stachyra podpisali, pozostali do świąt

Stanisław Chomski będzie nowym trenerem drużyny Wybrzeża. Do Gdańska z Rzeszowa przechodzi Dawid Stachyra. Nazwiska pozostałych zawodników mają być znane do świąt.


Miało być ogłoszenie składu drużyny Wybrzeża, a skończyło się na trenerze i jednym nowym zawodniku. Nowy jeździec to niespodzianka, ale raczej nie takiej spodziewali się kibice.

 

Potwierdziły się spekulacje i nowym szkoleniowcem Wybrzeża został Stanisław Chomski. Nowy trener gdańskiej drużyny nie miał zbyt dużego wpływu na skład, którym będzie dysponował w trakcie sezonu. - Dość późno zaczęliśmy z prezesem Polnym rozmowy – przyznał był szkoleniowiec Stali Gorzów.

 

- Miałem sugestie odnośnie zawodników, których możnaby ściągnąć, ale z różnych wględów okazały się niemożliwe do spełnienia. Niektórzy mieli już podpisane zobowiązanai w innych klubach. Innych trochę odstraszała opinia na temat Gdańska, która pozostała po tym sezonie. Jaki stawiam sobie cel? Na pewno dobrze byłoby znaleźć się w górnej czwórce. Wówczas można będzie myśleć o czymś więcej. Na razie jakiekolwiek spekulacje byłyby wróżeniem z fusów.

 

Trener Chomski zapowiedział, że w trakcie sezonu będzie przez większość czasu przebywał w Gdańsku. W ciągu miesiąca ma przedstawić plan przygotowań do ligi. W ramach przygotowań nowy trener gdańszczan chciałbym odjechać conajmniej cztery, a najlepiej sześć sparingów.

 

Jeden telefon

Nowym zawodnikiem gdańskiej drużyny został Dawid Stachyra. 24-latek jest wychowankiem TŻ Lublin, którym jeździł w latach 2001-2004 i 2007. Cztery sezony (2005-2006 i 2007-2008) spędził w Rzeszowie. - Rozmowy były bardzo krótkie – wyznał Dawid. - Tak naprawdę wystarczył jeden telefon od prezesa Polnego. Bardzo szybko uzgodniliśmy wszystkie szczegóły. Nie oczekuję gwarancji startowych. Chciałbym jeździć jak najlepiej i tym zapewnić sobie występ we wszystkich meczach. W minionym sezonie uzyskąłem średnią w graniacha 1,8. Nie jest to powód do dumy, ale najgorzej też nie było. Chciałbym w przyszłym sezonie uzyskać średnią 2,0. To dawałoby 10 punktów w meczu, co byłoby znaczącą pomocą dla drużyny. W trakcie sezonu nie będę przebywał w Gdańsku, bo będę jeździł w Anglii, ale zawsze będę do dyspozycji.

 

Reszta składu do świąt

Pełna kadra ma być znana do świąt. - Brakuje nam na pewno jednego polskiego seniora i przydałby się jeszcze jeden zagraniczny senior – przyznał trener Chomski. Jacy Polacy wchodzą w rachubę? Prezes Polny nie chciał zdradzić nazwisk, ale powiedział, że prowadzone są rozmowy z trzema zawodnikami. Nieoficjalnie wiadomo, że kandydatami są Karol Ząbik, Krystian Klecha i Paweł Hlib. Całą trójkę, oprócz tego, że są to młodzi zawodnicy, uważani jakiś czas temu za perspektywicznych, łączy fakt, że sezon 2009 mieli w dużej mierze spisany na straty, z różnych względów. Z zawodników zagranicznych kandydatmi są Thomas Johnasson i Jonas Davidsson. - I tak, i nie, tylko tyle mogę powiedzieć – powiedział rener Chomski zapytany czy nowi zawodnicy to jego byli podopieczni.

Na pewno w Gdańsku nie będzie jeździł Robert Miśkowiak. - Sprawa Roberta upadła dziś – powiedział prezes Maciej Polny. - Otrzymał od nas bardzo dobrą ofertę, ale zdecydował się jeździć w Poznaniu.

Tomasz Łunkiewicz

 
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież