Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GKŻ Wybrzeże: Skład już znamy

GKŻ Wybrzeże: Chomski i Stachyra podpisali, pozostali do świąt

Stanisław Chomski będzie nowym trenerem drużyny Wybrzeża. Do Gdańska z Rzeszowa przechodzi Dawid Stachyra. Nazwiska pozostałych zawodników mają być znane do świąt.


Miało być ogłoszenie składu drużyny Wybrzeża, a skończyło się na trenerze i jednym nowym zawodniku. Nowy jeździec to niespodzianka, ale raczej nie takiej spodziewali się kibice.

 

Potwierdziły się spekulacje i nowym szkoleniowcem Wybrzeża został Stanisław Chomski. Nowy trener gdańskiej drużyny nie miał zbyt dużego wpływu na skład, którym będzie dysponował w trakcie sezonu. - Dość późno zaczęliśmy z prezesem Polnym rozmowy – przyznał był szkoleniowiec Stali Gorzów.

 

- Miałem sugestie odnośnie zawodników, których możnaby ściągnąć, ale z różnych wględów okazały się niemożliwe do spełnienia. Niektórzy mieli już podpisane zobowiązanai w innych klubach. Innych trochę odstraszała opinia na temat Gdańska, która pozostała po tym sezonie. Jaki stawiam sobie cel? Na pewno dobrze byłoby znaleźć się w górnej czwórce. Wówczas można będzie myśleć o czymś więcej. Na razie jakiekolwiek spekulacje byłyby wróżeniem z fusów.

 

Trener Chomski zapowiedział, że w trakcie sezonu będzie przez większość czasu przebywał w Gdańsku. W ciągu miesiąca ma przedstawić plan przygotowań do ligi. W ramach przygotowań nowy trener gdańszczan chciałbym odjechać conajmniej cztery, a najlepiej sześć sparingów.

 

Jeden telefon

Nowym zawodnikiem gdańskiej drużyny został Dawid Stachyra. 24-latek jest wychowankiem TŻ Lublin, którym jeździł w latach 2001-2004 i 2007. Cztery sezony (2005-2006 i 2007-2008) spędził w Rzeszowie. - Rozmowy były bardzo krótkie – wyznał Dawid. - Tak naprawdę wystarczył jeden telefon od prezesa Polnego. Bardzo szybko uzgodniliśmy wszystkie szczegóły. Nie oczekuję gwarancji startowych. Chciałbym jeździć jak najlepiej i tym zapewnić sobie występ we wszystkich meczach. W minionym sezonie uzyskąłem średnią w graniacha 1,8. Nie jest to powód do dumy, ale najgorzej też nie było. Chciałbym w przyszłym sezonie uzyskać średnią 2,0. To dawałoby 10 punktów w meczu, co byłoby znaczącą pomocą dla drużyny. W trakcie sezonu nie będę przebywał w Gdańsku, bo będę jeździł w Anglii, ale zawsze będę do dyspozycji.

 

Reszta składu do świąt

Pełna kadra ma być znana do świąt. - Brakuje nam na pewno jednego polskiego seniora i przydałby się jeszcze jeden zagraniczny senior – przyznał trener Chomski. Jacy Polacy wchodzą w rachubę? Prezes Polny nie chciał zdradzić nazwisk, ale powiedział, że prowadzone są rozmowy z trzema zawodnikami. Nieoficjalnie wiadomo, że kandydatami są Karol Ząbik, Krystian Klecha i Paweł Hlib. Całą trójkę, oprócz tego, że są to młodzi zawodnicy, uważani jakiś czas temu za perspektywicznych, łączy fakt, że sezon 2009 mieli w dużej mierze spisany na straty, z różnych względów. Z zawodników zagranicznych kandydatmi są Thomas Johnasson i Jonas Davidsson. - I tak, i nie, tylko tyle mogę powiedzieć – powiedział rener Chomski zapytany czy nowi zawodnicy to jego byli podopieczni.

Na pewno w Gdańsku nie będzie jeździł Robert Miśkowiak. - Sprawa Roberta upadła dziś – powiedział prezes Maciej Polny. - Otrzymał od nas bardzo dobrą ofertę, ale zdecydował się jeździć w Poznaniu.

Tomasz Łunkiewicz

 
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 kierownik 2009-12-15 19:02
Czas na powrót majoneza,bo skończymy w ii lidze
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież