Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przegrali w trzeciej tercji

Energa Stoczniowiec: Przegrali w trzeciej tercji


Na tarczy wracją hokeiści Energi Stoczniowca z meczu na szczycie grupy B. W Oświęcimiu biało-niebiescy przegrali z Unią 5:7 (1:1, 3:1, 1:5).
Bramki 0:1 Josef Vítek (7 w osłabieniu), 1:1 Waldemar Klisiak (10), 2:1 Martin Buček (23 w przewadze), 2:2 Josef Vítek (27), 2:3 Roman Skutchan (33), 2:4 Michał Smeja (40), 3:4 Adrian Kowalówka (41 w przewadze), 4:5 Josef Vítek (42), 4:5 Adrian Kowalówka (44), 5:5 Marek Modrzejewski (50), 6:5 Peter Tabaček (52), 7:5 Waldemar Klisiak (58).


Energa Stoczniowiec: Odrobny; Mat.Rompkowski, Kostecki, Skutchan, Rzeszutko, Vitek – Skrzypkowski, Benasiewicz, Wróblewski, Steber, Ziółkowski - Smeja, M.Kabat, Kwieciński, Furo, B.Wróbel.


W konfrontacji dwóch najlepszych drużyn grupy B nie brakowało emocji. Lepszą skutecznością popisali się gospodarze. Wynik meczu otworzył najlepszy w gdańskiej drużynie Josef Vitek, który podobnie jak w Toruniu zdobył gola gdy "Stocznia" grała w osłabieniu. Unia wyrówanała już po 3 minutach. Najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Słowakiewicz była druga tercja. Wprawdzie w 23 minucie oświęcimianie objęli prowadzenie, ale kolejne bramki zdobywali gdańszczanie.

 

Trzema trafieniami podzielili się Vitek (miał asysty przy dwóch pozostałych golach), Roman Skutchan i Michał Smeja. Po dwóch tercjach biało-niebiescy prowadzili dwiema bramkami. Na początku ostatniej tercji w odstępie 25 sekund padły dwie bramki. Na trafienie Adriana Kowalówki odpowiedziały bardzo skuteczny w Oświęcimiu Vitek. Na tym skończyły się miłe chwile dla gdańszczan. Do końca spotkania krążek lądował tylko w bramce Przemysława Odrobnego.

 

Od wyniku 3:5 gospodarze czterokrotnie pokonywali gdańskiego golkipera. 
W tym roku zostanie rozegrana jeszcze tylko jedna kolejka. Energa Stoczniowiec zagra w Sanoka. Gdańszczanie Nowy Rok na pewno zaczną na drugiej pozycji, bo Unia jest lepsza o cztery punkty.
Tomasz Łunkiewicz

 

 Skuteczna gra Josefa Vitka nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa. Fot: Robert Kwiatek

 

 
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież