Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piłkarskie Szóstki


Sezon Jesień 2009 rozstrzygnięty
W miniony wtorek zakończył się piąty już sezon Red Box – Trójmiejskiej Ligi Piłkarskich Szóstek. Kto był jego największym wygranym i przegranym, kto strzelił najwięcej bramek w rozgrywkach, które drużyny zrobiły największy postęp, a które obniżyły loty – o tym wszystkim w podsumowaniu rozgrywek.


Ekstraliga – Prawdziwa Drużyna A
W najwyższej klasie rozgrywkowej ton od początku nadawała Drużyna A. Przegrała dopiero z obrońcą tytułu – Nextboard.pl 8:7 po meczu stojącym na najwyższym poziomie. Były pierwszoligowy zawodnik Polonii Warszawa Mariusz Malinowski oraz niezwykle skuteczny atak Krzysztof Kwasny – Grzegorz Musik, ta trójka zdobyła dla nowych mistrzów Ekstraligi aż 97 z wszystkich 123 zdobytych bramek! W barwach Drużyny A, grał także mający za sobą wiele występów na zapleczu Ekstraklasy w Polonii Gdańsk Adam Szymura.

 

Obrońcy tytuły z Nextboard.pl sensacyjnie zajęli dopiero 3. miejsce. Mimo wzmocnienia Maciejem Kalkowskim, zespół Nextboardu nie zdołał obronić mistrzostwa, choć punktów zdobył tyle samo co na wiosnę czyli 34. Zaważyły na tym porażki ze Spider Games oraz przede wszystkim z F.U.H. Maniarą, gdzie Nextboard.pl musiał sobie radzić bez trzech liderów Sławomira Wojciechowskiego, Tomasza Untona i Roberta Kugiela, a niezawodny zazwyczaj Kalkowski nie strzelił karnego. Wyrównana i w dalszym ciągu bardzo młoda drużyna F.U.H. Maniary odniosła największy sukces w historii Red Box zajmując 2. miejsce. W jej barwach prym wiedli Adam Madani, Marcin Waniuga i Przemysław Urbański. Znów bez podium SKOK Rafineria, która zameldowała się na 4. miejscu. Zawiodło Spider Games – zawodnicy Gedanii Gdańsk byli już mistrzami Red Box – TLPS, dwukrotnie zajmowali trzecie miejsce, tym razem ulokowali się na dopiero na szóstej pozycji. Ze spadkowiczów najlepsze wrażenie pozostawił Elektrex-Tim, który szansę na utrzymanie stracił już praktycznie po fatalnym początku sezonu. Bardzo dobrze zaprezentował się ósmy w tabeli beniaminek Drago na czele z Radosławem Skibińskim oraz skazywana na pożarcie Gazeta Wyborcza, który bardzo spokojnie zajęła 10. miejsce.


Spadek: Elektrex-Tim, Davon, Los Galacticos, Marel Plus Interki
Najlepszy strzelec – Maciej Kalkowski (Nextboard.pl) 39 bramek
Najlepszy atak – Drużyna A 123 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Interdoor 38 straconych bramek
1 liga gr. A – Dwie drużyny poza zasięgiem


W 1 lidze gr. A ton rozgrywkom od początku nadawały dwa zespoły – Gazeta Gdańska i Suzuki Motor Centrum. Zespół reprezentujący „Gdańską”, potknął się tylko w spotkaniu z KS Elektron, przegrywając na początku sezonu 4:5. Potem wygrał już wszystkie spotkania, w tym pasjonujący mecz na szczycie z Suzuki 5:4. Ton drużynie nadawali Łukasz Knioch, Janusz Melaniuk i najskuteczniejszy Mikołaj Hajduk, a każdy mecz kreował innego bohatera. Bardzo solidna postawa w bramce Dominika Leśnickiego pozwoliła Gazecie Gdańskiej zyskać miano najlepszej obrony. Suzuki potykało się jeszcze w meczach z GCE II oraz niespodziewanie z HD Heavy Duty.

 

W czubie tabeli bardzo długo byli strażacy z JRG II, ale pod koniec sezonu spotkała ich wyraźna niemoc – 1 punkt w trzech meczach i strata trzeciej lokaty na rzecz Radia Gdańsk. W JRG II świetnie spisywali się Dominik Klaman i Marcin Landowski, którzy razem zdobyli aż 51 goli. Radio w tym sezonie nie zachwycało, ale dzięki solidnej grze zdołało zająć trzecią lokatę. Przeciętnie spisywali się spadkowicze z Ekstraligi, choć szóste w tabeli GCE II zdołało pokonać Suzuki Motor Centrum. Dużo gorzej poszło Saur Neptun Gdańsk, który długo był w strefie spadkowej, ale dobra końcówka pozwoliła mu wskoczyć na ósme miejsce. Dobry początek rozrywek, konflikt wewnętrzny, trzy klęski z rzędu, a potem podróż w dolne rejony tabeli – to bilans sezonu dla KS Elektron. Ta solidna dotychczas drużyna najpierw była groźna dla najlepszych, a pod koniec rozgrywek stała się już tylko dostarczycielem punktów dla wszystkich potrzebujących. Spadła sensacyjnie Villa Paladium, zespół który piłkarsko na to nie zasługiwał, ale kilka głupich przegranych spowodowało, że nie zdołał już odrobić strat z początku sezonu.


Awans: Gazeta Gdańska, Suzuki Motor Centrum
Spadek: Villa Paladium, Thomson Reuters, Mapa S.C., Darmar
Najlepszy strzelec – Paweł Kołc (HD Heavy Duty) 36 bramek
Najlepszy atak – Suzuki Motor Centrum 142 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Gazeta Gdańska 47 straconych bramek
1 liga gr. B – Ścisk w czołówce


W przeciwieństwie do grupy A, w grupie B zażarta walka o awans i utrzymanie trwała od początku do końca rozgrywek. Drugi w tabeli Empire-Design dzieliło od dwunastego 3hi.pl Wisła zaledwie 11 punktów. Po kilku porażkach z rozgrywek szybko wycofał się GO-CNF, a jego najlepszy zawodnik Rafał Cecerko wzmocnił Ekstraligową Algę Sztutowo.

 

Mistrzem został Meritum choć przegrał z dwoma spadkowiczami, na początku sezonu z Wisła Gdańsk i pod koniec w zawstydzającym stylu 12:2 z Imprą. Poza tym jednym meczem Meritum prezentował się jednak bardzo solidnie, a jego liderzy Dominik Sulikowski, Marcin Hajdamowicz i Marcin Nasierowski pilnowali, aby zespół nie stracił awansu z pola widzenia. Od początku sezonu wydawało się, że awansować powinny Orcan, Autsajderzy lub Bikemaster.pl ale żadna z nich nie wytrzymał tempa rozgrywek. Udało się to Empire Design, które drugie miejsce zajął z przewagą trzech punktów nad trzema wyżej wymienionymi zespołami.

 

Empire awans wywalczyło po ograniu bikemaster.pl aż 8:1. 25 goli dla tej drużyny zdobył w sezonie Damian Hebda, a 22 dołożył Maciej Orłowski. Największą sensacją sezonu jest fatalna postawa spadkowicza z Ekstraligi, bardzo solidnej dotychczas Impry Gdańsk, która mimo kilku wygranych na koniec, zaliczyła…kolejny spadek – tym razem do 2 ligi.


Awans: Meritum, Empire-Design
Spadek: 3hi.pl Wisła Gdańsk, Impra, Anvani, GO-CNF (wycofało się w trakcie)
Najlepszy strzelec – Mateusz Maciejczyk (Impra) 30 bramek
Najlepszy atak – Empire Design 97 zdobytych bramek
Najlepsza obrona – www.bikemaster.pl 51 straconych bramek
2 liga gr. A
Awans: Miejski Zakład Zieleni, Farmacja, S&A Amatosport.pl, Good Team
Spadek: Orbis Casino, Leroy Merlin, Elfeko, Wakacje.pl – Easy-go.pl
Najlepszy strzelec – Łukasz Sapielak (Noiro) 45 bramek
Najlepszy atak – S&A Amatosport.pl 103 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Farmacja 37 straconych bramek
2 liga gr. B
Awans: GCE II, Wyspiarze, Malterup Polska, Rockfin Power,
Spadek: XV, SKOK Stefczyka, Ekol, Salutto Alcoholico
Najlepszy strzelec: Karol Rybiałek (Klimtech) 30 bramek
Najlepszy atak – GCE II 95 zdobytych bramek
Najlepsza obrona – Malteuro Polska 51 straconych bramek
3 liga gr. A
Awans: Cafe Olimp, AMG Finest, Gdańskie Lwy, Referee Team
Spadek: Ecotech, Bongo Team
Najlepszy strzelec: Damian Mokwa (Danzing Troyl) 49 bramek
Najlepszy atak: AMG Finest 111 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: AMG Finest 26 straconych bramek
3 liga gr. B
Awans: MES, Specjaliści, Inelkom, SII Gdańsk
Spadek: Komando Foki, FC Partyzanci (wycofało się w trakcie)
Najlepszy strzelec: Mariusz Marszeniuk (MES) 92 bramki
Najlepszy atak: MES 166 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: MES 27 straconych bramek
4 liga
Awans: STS, Odys Stocznia, Galaktikos, Pomorska S.C.
Najlepszy strzelec: Kamil Bieniewicz (Odys Stocznia) 32 bramki
Najlepszy atak: STS 99 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: STS 36 straconych bramek
Informujemy, że nadal trwają zapisy do Red Box – Trójmiejskiej Ligi Halowej. Więcej informacji na www.redboxsoccer.com/ligi oraz pod numerem tel. 501-635-957 (Marcin Szulik) (JF)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież