Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piłkarskie Szóstki


Sezon Jesień 2009 rozstrzygnięty
W miniony wtorek zakończył się piąty już sezon Red Box – Trójmiejskiej Ligi Piłkarskich Szóstek. Kto był jego największym wygranym i przegranym, kto strzelił najwięcej bramek w rozgrywkach, które drużyny zrobiły największy postęp, a które obniżyły loty – o tym wszystkim w podsumowaniu rozgrywek.


Ekstraliga – Prawdziwa Drużyna A
W najwyższej klasie rozgrywkowej ton od początku nadawała Drużyna A. Przegrała dopiero z obrońcą tytułu – Nextboard.pl 8:7 po meczu stojącym na najwyższym poziomie. Były pierwszoligowy zawodnik Polonii Warszawa Mariusz Malinowski oraz niezwykle skuteczny atak Krzysztof Kwasny – Grzegorz Musik, ta trójka zdobyła dla nowych mistrzów Ekstraligi aż 97 z wszystkich 123 zdobytych bramek! W barwach Drużyny A, grał także mający za sobą wiele występów na zapleczu Ekstraklasy w Polonii Gdańsk Adam Szymura.

 

Obrońcy tytuły z Nextboard.pl sensacyjnie zajęli dopiero 3. miejsce. Mimo wzmocnienia Maciejem Kalkowskim, zespół Nextboardu nie zdołał obronić mistrzostwa, choć punktów zdobył tyle samo co na wiosnę czyli 34. Zaważyły na tym porażki ze Spider Games oraz przede wszystkim z F.U.H. Maniarą, gdzie Nextboard.pl musiał sobie radzić bez trzech liderów Sławomira Wojciechowskiego, Tomasza Untona i Roberta Kugiela, a niezawodny zazwyczaj Kalkowski nie strzelił karnego. Wyrównana i w dalszym ciągu bardzo młoda drużyna F.U.H. Maniary odniosła największy sukces w historii Red Box zajmując 2. miejsce. W jej barwach prym wiedli Adam Madani, Marcin Waniuga i Przemysław Urbański. Znów bez podium SKOK Rafineria, która zameldowała się na 4. miejscu. Zawiodło Spider Games – zawodnicy Gedanii Gdańsk byli już mistrzami Red Box – TLPS, dwukrotnie zajmowali trzecie miejsce, tym razem ulokowali się na dopiero na szóstej pozycji. Ze spadkowiczów najlepsze wrażenie pozostawił Elektrex-Tim, który szansę na utrzymanie stracił już praktycznie po fatalnym początku sezonu. Bardzo dobrze zaprezentował się ósmy w tabeli beniaminek Drago na czele z Radosławem Skibińskim oraz skazywana na pożarcie Gazeta Wyborcza, który bardzo spokojnie zajęła 10. miejsce.


Spadek: Elektrex-Tim, Davon, Los Galacticos, Marel Plus Interki
Najlepszy strzelec – Maciej Kalkowski (Nextboard.pl) 39 bramek
Najlepszy atak – Drużyna A 123 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Interdoor 38 straconych bramek
1 liga gr. A – Dwie drużyny poza zasięgiem


W 1 lidze gr. A ton rozgrywkom od początku nadawały dwa zespoły – Gazeta Gdańska i Suzuki Motor Centrum. Zespół reprezentujący „Gdańską”, potknął się tylko w spotkaniu z KS Elektron, przegrywając na początku sezonu 4:5. Potem wygrał już wszystkie spotkania, w tym pasjonujący mecz na szczycie z Suzuki 5:4. Ton drużynie nadawali Łukasz Knioch, Janusz Melaniuk i najskuteczniejszy Mikołaj Hajduk, a każdy mecz kreował innego bohatera. Bardzo solidna postawa w bramce Dominika Leśnickiego pozwoliła Gazecie Gdańskiej zyskać miano najlepszej obrony. Suzuki potykało się jeszcze w meczach z GCE II oraz niespodziewanie z HD Heavy Duty.

 

W czubie tabeli bardzo długo byli strażacy z JRG II, ale pod koniec sezonu spotkała ich wyraźna niemoc – 1 punkt w trzech meczach i strata trzeciej lokaty na rzecz Radia Gdańsk. W JRG II świetnie spisywali się Dominik Klaman i Marcin Landowski, którzy razem zdobyli aż 51 goli. Radio w tym sezonie nie zachwycało, ale dzięki solidnej grze zdołało zająć trzecią lokatę. Przeciętnie spisywali się spadkowicze z Ekstraligi, choć szóste w tabeli GCE II zdołało pokonać Suzuki Motor Centrum. Dużo gorzej poszło Saur Neptun Gdańsk, który długo był w strefie spadkowej, ale dobra końcówka pozwoliła mu wskoczyć na ósme miejsce. Dobry początek rozrywek, konflikt wewnętrzny, trzy klęski z rzędu, a potem podróż w dolne rejony tabeli – to bilans sezonu dla KS Elektron. Ta solidna dotychczas drużyna najpierw była groźna dla najlepszych, a pod koniec rozgrywek stała się już tylko dostarczycielem punktów dla wszystkich potrzebujących. Spadła sensacyjnie Villa Paladium, zespół który piłkarsko na to nie zasługiwał, ale kilka głupich przegranych spowodowało, że nie zdołał już odrobić strat z początku sezonu.


Awans: Gazeta Gdańska, Suzuki Motor Centrum
Spadek: Villa Paladium, Thomson Reuters, Mapa S.C., Darmar
Najlepszy strzelec – Paweł Kołc (HD Heavy Duty) 36 bramek
Najlepszy atak – Suzuki Motor Centrum 142 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Gazeta Gdańska 47 straconych bramek
1 liga gr. B – Ścisk w czołówce


W przeciwieństwie do grupy A, w grupie B zażarta walka o awans i utrzymanie trwała od początku do końca rozgrywek. Drugi w tabeli Empire-Design dzieliło od dwunastego 3hi.pl Wisła zaledwie 11 punktów. Po kilku porażkach z rozgrywek szybko wycofał się GO-CNF, a jego najlepszy zawodnik Rafał Cecerko wzmocnił Ekstraligową Algę Sztutowo.

 

Mistrzem został Meritum choć przegrał z dwoma spadkowiczami, na początku sezonu z Wisła Gdańsk i pod koniec w zawstydzającym stylu 12:2 z Imprą. Poza tym jednym meczem Meritum prezentował się jednak bardzo solidnie, a jego liderzy Dominik Sulikowski, Marcin Hajdamowicz i Marcin Nasierowski pilnowali, aby zespół nie stracił awansu z pola widzenia. Od początku sezonu wydawało się, że awansować powinny Orcan, Autsajderzy lub Bikemaster.pl ale żadna z nich nie wytrzymał tempa rozgrywek. Udało się to Empire Design, które drugie miejsce zajął z przewagą trzech punktów nad trzema wyżej wymienionymi zespołami.

 

Empire awans wywalczyło po ograniu bikemaster.pl aż 8:1. 25 goli dla tej drużyny zdobył w sezonie Damian Hebda, a 22 dołożył Maciej Orłowski. Największą sensacją sezonu jest fatalna postawa spadkowicza z Ekstraligi, bardzo solidnej dotychczas Impry Gdańsk, która mimo kilku wygranych na koniec, zaliczyła…kolejny spadek – tym razem do 2 ligi.


Awans: Meritum, Empire-Design
Spadek: 3hi.pl Wisła Gdańsk, Impra, Anvani, GO-CNF (wycofało się w trakcie)
Najlepszy strzelec – Mateusz Maciejczyk (Impra) 30 bramek
Najlepszy atak – Empire Design 97 zdobytych bramek
Najlepsza obrona – www.bikemaster.pl 51 straconych bramek
2 liga gr. A
Awans: Miejski Zakład Zieleni, Farmacja, S&A Amatosport.pl, Good Team
Spadek: Orbis Casino, Leroy Merlin, Elfeko, Wakacje.pl – Easy-go.pl
Najlepszy strzelec – Łukasz Sapielak (Noiro) 45 bramek
Najlepszy atak – S&A Amatosport.pl 103 zdobyte bramki
Najlepsza obrona – Farmacja 37 straconych bramek
2 liga gr. B
Awans: GCE II, Wyspiarze, Malterup Polska, Rockfin Power,
Spadek: XV, SKOK Stefczyka, Ekol, Salutto Alcoholico
Najlepszy strzelec: Karol Rybiałek (Klimtech) 30 bramek
Najlepszy atak – GCE II 95 zdobytych bramek
Najlepsza obrona – Malteuro Polska 51 straconych bramek
3 liga gr. A
Awans: Cafe Olimp, AMG Finest, Gdańskie Lwy, Referee Team
Spadek: Ecotech, Bongo Team
Najlepszy strzelec: Damian Mokwa (Danzing Troyl) 49 bramek
Najlepszy atak: AMG Finest 111 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: AMG Finest 26 straconych bramek
3 liga gr. B
Awans: MES, Specjaliści, Inelkom, SII Gdańsk
Spadek: Komando Foki, FC Partyzanci (wycofało się w trakcie)
Najlepszy strzelec: Mariusz Marszeniuk (MES) 92 bramki
Najlepszy atak: MES 166 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: MES 27 straconych bramek
4 liga
Awans: STS, Odys Stocznia, Galaktikos, Pomorska S.C.
Najlepszy strzelec: Kamil Bieniewicz (Odys Stocznia) 32 bramki
Najlepszy atak: STS 99 zdobytych bramek
Najlepsza obrona: STS 36 straconych bramek
Informujemy, że nadal trwają zapisy do Red Box – Trójmiejskiej Ligi Halowej. Więcej informacji na www.redboxsoccer.com/ligi oraz pod numerem tel. 501-635-957 (Marcin Szulik) (JF)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież