Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:23
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
O godz. 18.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się p ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wisienka na torcie czyli wernisaż w „Żółtej Galerii” Szkoły Łacińskiej

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 kwietnia 2016 15:59

Przez wielu Malborczyków kojarzony raczej z białym kitlem i stetoskopem. Władysław Maciej Domieniecki, znany i ceniony chirurg na stałe związany z malborskim szpitalem. Po pracy, w czasie nielicznych wolnych chwil, wielki pasjonat fotografii. Zdecydował wystawić swoje prace na widok publiczny w galerii Szkoły Łacińskiej w Malborku.Nie rozstaje się z aparatem od blisko 40 lat. Jego "Zatrzymane Chwile" to pierwsza jego wystawa otwarta dla publiczności i zarazem ukazanie innego, ciekawego artystycznie oblicza i duszy, szerszemu gronu osób.
- Autor w swoich pracach skupia się na uchwyceniu piękna i ulotności natury. Ta wystawa to przegląd dotychczasowych fotografii prezentujących głównie niezwykłą przyrodę i architekturę – mówił podczas laudacji, otwierając wernisaż Bartosz Jeromin instruktor fotografii, artysta fotograf z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.


alt

Laudacja Bartosza Jeromina


Na piątkowy (1 kwietnia) wernisaż przybyło wiele osób, m.in. przyjaciół i znajomych z medycznego kręgu zawodowego, fotografików, dziennikarzy. Sam autor w towarzystwie żony i córek obdarowywany kwiatami, gratulacjami i życzeniami opowiadał o swojej pasji, omawiał wykonane zdjęcia. Było gwarnie sympatycznie, artystycznie i emocjonalnie ciepło.
- Dzisiejsza wystawa jest bliska mojemu sercu. Lubię fotografie i obrazy związane z przyrodą. Niektóre zdjęcia nieraz już widziałam w pracy, przy okazji. Dziś to to jest taka śmietanka, taka wisienka na torcie, są one tu w galerii widoczne w całej krasie. Troszeczkę jestem dumna z tego tytułu, że znam autora - mówi Agnieszka Proc, pielęgniarka koordynująca bloku operacyjnego na co dzień współpracująca z lekarzem.


alt

Agnieszka Proc i Katarzyna Topuszek


Na wernisażu nie zabrakło również przedstawicieli samorządu m.in. burmistrza Marka Charzewskiego i zastępcy Jana Tadeusza Wilka. Burmistrz otwierając wernisaż, gratulował autorowi ciekawych prac, jego małżonce Joannie determinacji z jaką pomagała w realizacji tego artystycznego wydarzenia.
- Wystawa doktora Domienieckiego jest pierwszą wystawą w tak zwanej Galerii Żółtej. Galerii, którą otwieramy dla mieszkańców Malborka. To jest miejsce gdzie rodzimi twórcy będą mogli pokazać swoje prace szerszej publiczności. Mamy wielu mieszkańców, którzy mają pasje a nie dzielą ich z innymi, bo gdzieś te obrazy, fotografie, rzeźby czy inne formy artystycznej dzielności pozostają w domowych pieleszach. Ta galeria daje możliwość pokazywania, podzielenia się swoimi osiągnięciami, pasjami, gdzie można się pochwalić i zaprezentować, bo naprawdę warto, tak jak to uczynił bohater dzisiejszego wydarzenia - powiedział burmistrz Marek Charzewski. 


alt

Marek Charzewski, burmistrz Malbork podczas otwarcia wernisażu


Autor przyznaje, że to jego hobby ma głębokie korzenie. Pozwala mu na odkrycia i fotograficzne ujęcia, które zdobywa dzięki  kontaktom z podobnymi pasjonatami, poprzez wymianę informacji i spostrzeżeń.
- Na początku zaczynałem od mieszkowych aparatów, potem był aparat „Druh”. Klisze były krótkie, tylko dziewięć klatek. W miarę rozwoju sprzętu można było uchwycić coraz to ciekawsze obrazy. Zwłaszcza fotografowanie przyrody wymaga dobrego obiektywu – mówi – Gdy uda mi się zrobić dobre ujęcie, to  cieszy i trudno się nie podzielić tą radością z rodziną, znajomymi, współpracownikami. Pokazywałem wielokrotnie zdjęcia innym, w sieci WWW również, ale raczej prywatnie i nie na portalach fotograficznych. Aż wreszcie okazało się, że jest tego sporo i można byłoby zrobić wystawę.  Namawiała mnie żona i to ona zrobiła mi niespodziankę w postaci realizacji tego wernisażu. Ilość przybyłych w związku z nim osób jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Przyszli nawet ci, którzy są bardzo zajęci codziennymi obowiązkami. Tym bardziej chciałbym wszystkim serdecznie podziękować.   


alt

Władysław i Joanna Domienieccy


Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież