Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wisienka na torcie czyli wernisaż w „Żółtej Galerii” Szkoły Łacińskiej

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 kwietnia 2016 15:59

Przez wielu Malborczyków kojarzony raczej z białym kitlem i stetoskopem. Władysław Maciej Domieniecki, znany i ceniony chirurg na stałe związany z malborskim szpitalem. Po pracy, w czasie nielicznych wolnych chwil, wielki pasjonat fotografii. Zdecydował wystawić swoje prace na widok publiczny w galerii Szkoły Łacińskiej w Malborku.Nie rozstaje się z aparatem od blisko 40 lat. Jego "Zatrzymane Chwile" to pierwsza jego wystawa otwarta dla publiczności i zarazem ukazanie innego, ciekawego artystycznie oblicza i duszy, szerszemu gronu osób.
- Autor w swoich pracach skupia się na uchwyceniu piękna i ulotności natury. Ta wystawa to przegląd dotychczasowych fotografii prezentujących głównie niezwykłą przyrodę i architekturę – mówił podczas laudacji, otwierając wernisaż Bartosz Jeromin instruktor fotografii, artysta fotograf z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.


alt

Laudacja Bartosza Jeromina


Na piątkowy (1 kwietnia) wernisaż przybyło wiele osób, m.in. przyjaciół i znajomych z medycznego kręgu zawodowego, fotografików, dziennikarzy. Sam autor w towarzystwie żony i córek obdarowywany kwiatami, gratulacjami i życzeniami opowiadał o swojej pasji, omawiał wykonane zdjęcia. Było gwarnie sympatycznie, artystycznie i emocjonalnie ciepło.
- Dzisiejsza wystawa jest bliska mojemu sercu. Lubię fotografie i obrazy związane z przyrodą. Niektóre zdjęcia nieraz już widziałam w pracy, przy okazji. Dziś to to jest taka śmietanka, taka wisienka na torcie, są one tu w galerii widoczne w całej krasie. Troszeczkę jestem dumna z tego tytułu, że znam autora - mówi Agnieszka Proc, pielęgniarka koordynująca bloku operacyjnego na co dzień współpracująca z lekarzem.


alt

Agnieszka Proc i Katarzyna Topuszek


Na wernisażu nie zabrakło również przedstawicieli samorządu m.in. burmistrza Marka Charzewskiego i zastępcy Jana Tadeusza Wilka. Burmistrz otwierając wernisaż, gratulował autorowi ciekawych prac, jego małżonce Joannie determinacji z jaką pomagała w realizacji tego artystycznego wydarzenia.
- Wystawa doktora Domienieckiego jest pierwszą wystawą w tak zwanej Galerii Żółtej. Galerii, którą otwieramy dla mieszkańców Malborka. To jest miejsce gdzie rodzimi twórcy będą mogli pokazać swoje prace szerszej publiczności. Mamy wielu mieszkańców, którzy mają pasje a nie dzielą ich z innymi, bo gdzieś te obrazy, fotografie, rzeźby czy inne formy artystycznej dzielności pozostają w domowych pieleszach. Ta galeria daje możliwość pokazywania, podzielenia się swoimi osiągnięciami, pasjami, gdzie można się pochwalić i zaprezentować, bo naprawdę warto, tak jak to uczynił bohater dzisiejszego wydarzenia - powiedział burmistrz Marek Charzewski. 


alt

Marek Charzewski, burmistrz Malbork podczas otwarcia wernisażu


Autor przyznaje, że to jego hobby ma głębokie korzenie. Pozwala mu na odkrycia i fotograficzne ujęcia, które zdobywa dzięki  kontaktom z podobnymi pasjonatami, poprzez wymianę informacji i spostrzeżeń.
- Na początku zaczynałem od mieszkowych aparatów, potem był aparat „Druh”. Klisze były krótkie, tylko dziewięć klatek. W miarę rozwoju sprzętu można było uchwycić coraz to ciekawsze obrazy. Zwłaszcza fotografowanie przyrody wymaga dobrego obiektywu – mówi – Gdy uda mi się zrobić dobre ujęcie, to  cieszy i trudno się nie podzielić tą radością z rodziną, znajomymi, współpracownikami. Pokazywałem wielokrotnie zdjęcia innym, w sieci WWW również, ale raczej prywatnie i nie na portalach fotograficznych. Aż wreszcie okazało się, że jest tego sporo i można byłoby zrobić wystawę.  Namawiała mnie żona i to ona zrobiła mi niespodziankę w postaci realizacji tego wernisażu. Ilość przybyłych w związku z nim osób jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Przyszli nawet ci, którzy są bardzo zajęci codziennymi obowiązkami. Tym bardziej chciałbym wszystkim serdecznie podziękować.   


alt

Władysław i Joanna Domienieccy


Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież