Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zadzwoń do PUP i umów się na odbiór potrzebnych Ci dokumentów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 10:49

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku zwiększa liczbę dokumentów, które będzie można uzyskać na telefon. Dotychczas w ramach usługi wydawane były jedynie zaświadczenia dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. Od 1 kwietnia można się umówić telefonicznie także po odbiór innych druków.


Z wydawaniem dokumentów na telefon PUP w Gdańsku ruszył w czerwcu ubiegłego roku. Początkowo z usługi skorzystać mogły jedynie osoby, które chciały w szybki i wygodny sposób odebrać zaświadczenie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczył jeden telefon do PUP, by umówić się na dogodny termin odbioru druku.


- Nasza usługa pod wieloma względami miała pionierski charakter, toteż początkowo wydawaliśmy tylko jedno zaświadczenie dot. ubezpieczenia zdrowotnego. W ten sposób chcieliśmy sprawdzić czy jest na nią zapotrzebowanie i czy nasza oferta przypadnie do gustu klientom. Dziś już wiemy, że telefoniczny system działa. Codziennie odbieramy kilkanaście telefonów od osób zainteresowanych szybkim odbiorem potrzebnych im dokumentów. Sukces zachęcił nas do dalszych działań. Dlatego teraz postanowiliśmy zrobić krok naprzód i zwiększyć liczbę wydawanych telefonicznie zaświadczeń – wyjaśnia Krystyna Kostrzewa, kierownik działu rejestracji i świadczeń gdańskiego PUP


Od 1 kwietnia oprócz zaświadczenia dotyczącego ubezpieczenia zdrowotnego można odebrać także Zaświadczenie o rejestracji osoby bezrobotnej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku oraz Zaświadczenie o rejestracji i uzyskanych świadczeniach.


Zaświadczenia wydawane przez PUP w Gdańsku potrzebne są nam m.in. w przychodniach, szpitalach, sądach czy MOPS-ie . Ich brak często uniemożliwia osobom bezrobotnym skorzystanie np. z darmowych usług świadczonych w publicznych ośrodkach zdrowia. Z kolei bez zaświadczenia o rejestracji nie uda się nam uzyskać dodatku mieszkaniowego w urzędzie miasta.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież