Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Szkoła na Statku” i konkurs Stena Line

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 13:12

altStena Line zaprosiła trójmiejskie przedszkola i szkoły podstawowe do zwiedzania promów Stena Baltica oraz Stena Vision. Wycieczki odbywają się podczas postoju statków w porcie w Gdyni. Dodatkowo akcja jest połączona z organizowanym przez Stena Line konkursem dla najmłodszych.


Jeszcze przed feriami zimowymi firma Stena Line zaprosiła 250 szkół i przedszkoli z Trójmiasta do zwiedzania statków, które na co dzień kursują na linii Gdynia - Karlskrona. Już do końca lutego 2011 zarezerwowane zostały wszystkie dostępne terminy wycieczek, do końca roku szkolnego! Rezerwacji dokonało 25 placówek szkolnych i przedszkolnych, niektóre dla kilku grup dzieci. Do końca lutego prom zwiedziło już 11 grup przedszkolnych i szkolnych. W wycieczkach uczestniczyło jak na razie około 330 dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zaplanowane są następne wycieczki dla kolejnych 1200 przedszkolaków i uczniów.


alt


Szkoła na statku
Zobaczyć wielki statek z bliska i wejść do środka – to marzenie wielu dzieci. Pracownicy Stena Line od dawna odbierali telefony od zainteresowanych zwiedzaniem rodziców i nauczycieli. Nic więc dziwnego, że akcja jest bardzo popularna! Tym bardziej, że podczas wizyty na statku, najmłodsi mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o morzu, Szwecji a także o pracy marynarzy. Resztę czasu spędzają bawiąc się na pokładowych placach zabaw przygotowanych specjalnie dla małych pasażerów.


altKonkurs
Konkurs „Szkoła na Statku” jest skierowany do dzieci ze szkół i przedszkoli, które wzięły udział w wycieczce, podczas której zwiedzały stojący w porcie w Gdyni prom Stena Line, w terminie od 1 lutego do 13 maja 2011 r.


alt


Mali uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub napisanie opowiadania i w ten sposób pokazać, co najbardziej podobało się maluchom na promie Stena Line. Zwycięzcą konkursu zostaną dzieci, których prace wybierze komisja powołana przez armatora. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie internetowej www.stenaline.pl/szkola w terminie do 10 czerwca 2011 r.

Nagrodami dla zwycięzców konkursu są wycieczki promami Stena Line do Szwecji. Laureat pierwszej nagrody pojedzie z rodzicami na wycieczkę „Szwecja dla dzieci”. Druga i trzecia nagroda to wycieczki „Weekend na morzu” dla 3 osób. W skład wycieczek wchodzą: rejs promem w obie strony, rozrywka na pokładzie, miejsca w kabinie. Dodatkowo wycieczka „Szwecja dla dzieci” obejmuje całodzienną wycieczkę autokarową z przewodnikiem po Karlskronie oraz atrakcje w szwedzkich parkach rozrywki – dla całej rodziny!

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież