Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Planeta Energii" wyrusza w trasę po Polsce

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 kwietnia 2011 18:59

altInteraktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe "Planeta Energii" 10 miast, z których pochodzą zwycięzcy zorganizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego.


"Planeta Energii" z Kwidzyna, w którym przebywa od wczoraj, uda się do Koszalina, Słupska, Kartuz, Olsztyna, Płocka, Włocławka, Konina, Jastrzębia-Zdroju i Jawora. Podczas 2-dniowego pobytu miasteczka w każdym z miast, na najmłodszych czeka wiele atrakcji: film 3D opowiadający historię Energoludków oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Wizyty miasteczek są nagrodą dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Planeta Energii". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez Grupę ENERGA, nauczyciele przeprowadzali z uczniami zajęcia poświęcone energii elektrycznej, bezpiecznemu jej wykorzystaniu i ochronie środowiska. Wielu z nich prowadziło lekcje z ogromnym zaangażowaniem. Pani Zofia Cieślakowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, odwiedziła ze swoją klasą m.in. straż pożarną, więzienie i sąd, gdzie dzieci zachęcały funkcjonariuszy i urzędników do oszczędzania energii. Uczniowie przygotowali także specjalne ozdoby choinkowe ostrzegające przed następstwami zabawy z prądem, były one rozdawane przy zakupie lampek choinkowych w jednej z sieci handlowych.


- Zorganizowanie konkursu było fantastycznym pomysłem. Akcja pozwoliła na wzorową integrację dzieci, rodziców i mieszkańców całego miasta. Podczas rozdawania ozdób choinkowych w sklepie, klienci od razu łapali za portfele myśląc, że zbieramy pieniądze. Dzieci są w stanie przekonać dorosłych do wszystkiego. Warto inwestować w ich edukację - wspomina Pani Zofia Cieślakowska.
Na podstawie nadesłanych przez nauczycieli sprawozdań jury konkursowe wyłoniło 10 zwycięskich klas. Kolejne 50 otrzymało wyróżnienia.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu konkursu i ogromnego zaangażowania uczestników. Dzięki naszym działaniom i przede wszystkim - dzięki pracy nauczycieli, dzieci zdobyły niezwykle cenną i przydatną wiedzą na temat energii elektrycznej. Teraz nadszedł czas, żeby wspólny wysiłek  nauczycieli i uczniów został nagrodzony. "Planeta Energii" pojawi się w 10 miejscowościach. Wyróżnieniem dla najlepszych będzie fakt, że każda ze zwycięskich klas jako pierwsza odwiedzi "Planetę" w swoim mieście i oficjalnie ją otworzy - powiedział Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.


Lista miast, które odwiedzi "Planeta Energii":
1.Koszalin - 11 i 12 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku Staromiejskim
2.Słupsk - 14 i 15 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Zwycięstwa
3.Kartuzy - 18 i 19 kwietnia, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku
4.Olsztyn - 5 i 6 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Targu Rybnym
5.Płock - 9 i 10 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Nowy Rynek
6.Włocławek - 12 i 13 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Zielonym Rynku
7.Konin - 16 i 17 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na placu przed Domem Towarowym Centrum
8.Jastrzębie-Zdrój - 19 i 20 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na placu przed kinem Centrum
9.Jawor - 23 i 24 maja, miasteczko będzie zlokalizowane na Rynku, od strony Teatru Miejskiego


Od godziny 9:00 do godziny 14:00 miasteczka dostępne będą jedynie dla umówionych klas z okolicznych szkół. Pomiędzy godziną 15:00 a 18:00 "atrakcje Planety" będą mogli poznać młodzi mieszkańcy danego miasta.


Skuteczność takiej formy edukacji o zagadnieniach trudnych, udowodniły już promocyjne wizyty "Planety Energii" w Płocku i Koszalinie w październiku 2010 roku. Okazuje się, że świat energii elektrycznej budzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Miasteczka odwiedziło ponad 3 tysiące osób, w tym ponad 1200 dzieci z klas I-III z lokalnych szkół podstawowych. Prezentowane doświadczenia wzbudzały wśród gości ciekawość, a możliwość pochwalenia się swoją wiedzą o energii elektrycznej była dodatkową zachętą do aktywnego udziału w przeprowadzanych eksperymentach.


Nagrody dla dzieci z klas, które zostały w konkursie wyróżnione, będą wysyłane do szkół w drugiej połowie kwietnia 2011 roku.
Lista zwycięzców i wyróżnionych w konkursie edukacyjnym "Planeta Energii" znajduje się pod linkiem: http://www.planetaenergii.pl/konkurs.xml
Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież