Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: Władze powiedziały „NIE!” gdynianom a „TAK” chcą powiedzieć prywatnej spółce

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 grudnia 2019 16:00

altGdyńska opozycja stanęła po raz kolejny w obronie życzeń i pragnień mieszkańców miasta. A rządzący niepodzielnie miastem członkowie Samorządności Wojciecha Szczurka… po raz kolejny udowodnili, że nie dość, że zdanie swych wyborców mają za niewiele, jeśli nie za nic, to jeszcze nie rozumieją, co mówi opozycja…


Plan zagospodarowania przestrzennego dla Małego Kacka rejon ulic rejon ulic Strzelców i Żniwnej zostanie zmieniony. Właściciele położonych tam działek złożyli wniosek o zmiany w planie miejscowym. Chcieliby, by teren został przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną wraz z usługami. Analiza przeprowadzona przez urząd miasta w Gdyni wykazała, że w tym rejonie brakuje terenów zielonych, a zwłaszcza terenów pod boisko sportowe. I urzędnicy zapewnili, że teren przeznaczony pod sport tam się znajdzie, jednak część działki, która jest własnością prywatną, może służyć pod funkcje mieszkaniowe.


Tymczasem Marek Dudziński, radny Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał o historii tych terenów, które mają być objęte zmianami w planie zagospodarowania. A ta pokazuje, jak władze Gdyni traktują mieszkańców miasta.
- Kiedy w roku 2015, 2016 i 2017 prywatni właściciele działki, która teraz jest własnością spółki, składali wniosek o przeznaczenie jej funkcji, sukcesywnie im odmawiano – przypomniał podczas obrad rajców przedstawiciel gdynian.


Dudziński dodał, że w uzasadnieniu do przystąpienia zmiany planów czytamy, iż na wnioskowanym terenie może się pojawić się zabudowa.
- Mieszkańcy się z tym zgodzili, ale apelujemy, by powstała tak zabudowa jednorodzinna, gdyż wspomniana spółka w 2019 roku wnioskował o wprowadzenie zabudowy wielorodzinnej. Mieszkańcy kategorycznie się temu sprzeciwiają, bo to niszczy charakter dzielnicy.


Apel opozycyjnego radnego najwidoczniej nie wszyscy zrozumieli, co udowodniła swoim wystąpieniami radna Samorządności Wojciecha Szczurka Marika Domozych.
- Zgodnie z ustawą przestąpienie do zmiany planów zagospodarowania obejmuje tylko przystąpienie – stwierdziła rezolutnie obrończyni pomysłów swojego szefa. – Nie można w przystąpieniu do sporządzania zmian zawierać żadnych wniosków. Dlatego myślę, że wniosek pana radnego jest tu niezasadny, bo nie można go uwzględnić w uchwale.


- Bardzo dziękuję pani radnej za wykład – odpił piłeczkę Dudziński. – W pełni się zgadzam, ale i tak proszę, to nie wniosek, ale apel do planistów, żeby uwzględnili nasze uwag, które są wynikiem tego, o co mieszkańcy proszą – podkreślił.


Apel radnego PiS poprał radny Koalicji Obywatelskiej Ireneusz Bekisz, twierdząc, że był on jak najbardziej na miejscu.
- Ja oczywiście źle zrozumiałam kolegę… – przyznała przyparta do muru Domozych z Samorządności Wojciecha Szczurka.
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: