Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: Władze powiedziały „NIE!” gdynianom a „TAK” chcą powiedzieć prywatnej spółce

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 grudnia 2019 16:00

altGdyńska opozycja stanęła po raz kolejny w obronie życzeń i pragnień mieszkańców miasta. A rządzący niepodzielnie miastem członkowie Samorządności Wojciecha Szczurka… po raz kolejny udowodnili, że nie dość, że zdanie swych wyborców mają za niewiele, jeśli nie za nic, to jeszcze nie rozumieją, co mówi opozycja…


Plan zagospodarowania przestrzennego dla Małego Kacka rejon ulic rejon ulic Strzelców i Żniwnej zostanie zmieniony. Właściciele położonych tam działek złożyli wniosek o zmiany w planie miejscowym. Chcieliby, by teren został przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną wraz z usługami. Analiza przeprowadzona przez urząd miasta w Gdyni wykazała, że w tym rejonie brakuje terenów zielonych, a zwłaszcza terenów pod boisko sportowe. I urzędnicy zapewnili, że teren przeznaczony pod sport tam się znajdzie, jednak część działki, która jest własnością prywatną, może służyć pod funkcje mieszkaniowe.


Tymczasem Marek Dudziński, radny Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał o historii tych terenów, które mają być objęte zmianami w planie zagospodarowania. A ta pokazuje, jak władze Gdyni traktują mieszkańców miasta.
- Kiedy w roku 2015, 2016 i 2017 prywatni właściciele działki, która teraz jest własnością spółki, składali wniosek o przeznaczenie jej funkcji, sukcesywnie im odmawiano – przypomniał podczas obrad rajców przedstawiciel gdynian.


Dudziński dodał, że w uzasadnieniu do przystąpienia zmiany planów czytamy, iż na wnioskowanym terenie może się pojawić się zabudowa.
- Mieszkańcy się z tym zgodzili, ale apelujemy, by powstała tak zabudowa jednorodzinna, gdyż wspomniana spółka w 2019 roku wnioskował o wprowadzenie zabudowy wielorodzinnej. Mieszkańcy kategorycznie się temu sprzeciwiają, bo to niszczy charakter dzielnicy.


Apel opozycyjnego radnego najwidoczniej nie wszyscy zrozumieli, co udowodniła swoim wystąpieniami radna Samorządności Wojciecha Szczurka Marika Domozych.
- Zgodnie z ustawą przestąpienie do zmiany planów zagospodarowania obejmuje tylko przystąpienie – stwierdziła rezolutnie obrończyni pomysłów swojego szefa. – Nie można w przystąpieniu do sporządzania zmian zawierać żadnych wniosków. Dlatego myślę, że wniosek pana radnego jest tu niezasadny, bo nie można go uwzględnić w uchwale.


- Bardzo dziękuję pani radnej za wykład – odpił piłeczkę Dudziński. – W pełni się zgadzam, ale i tak proszę, to nie wniosek, ale apel do planistów, żeby uwzględnili nasze uwag, które są wynikiem tego, o co mieszkańcy proszą – podkreślił.


Apel radnego PiS poprał radny Koalicji Obywatelskiej Ireneusz Bekisz, twierdząc, że był on jak najbardziej na miejscu.
- Ja oczywiście źle zrozumiałam kolegę… – przyznała przyparta do muru Domozych z Samorządności Wojciecha Szczurka.
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: