Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Władze powiedziały „NIE!” gdynianom a „TAK” chcą powiedzieć prywatnej spółce

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 grudnia 2019 16:00

altGdyńska opozycja stanęła po raz kolejny w obronie życzeń i pragnień mieszkańców miasta. A rządzący niepodzielnie miastem członkowie Samorządności Wojciecha Szczurka… po raz kolejny udowodnili, że nie dość, że zdanie swych wyborców mają za niewiele, jeśli nie za nic, to jeszcze nie rozumieją, co mówi opozycja…


Plan zagospodarowania przestrzennego dla Małego Kacka rejon ulic rejon ulic Strzelców i Żniwnej zostanie zmieniony. Właściciele położonych tam działek złożyli wniosek o zmiany w planie miejscowym. Chcieliby, by teren został przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną wraz z usługami. Analiza przeprowadzona przez urząd miasta w Gdyni wykazała, że w tym rejonie brakuje terenów zielonych, a zwłaszcza terenów pod boisko sportowe. I urzędnicy zapewnili, że teren przeznaczony pod sport tam się znajdzie, jednak część działki, która jest własnością prywatną, może służyć pod funkcje mieszkaniowe.


Tymczasem Marek Dudziński, radny Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał o historii tych terenów, które mają być objęte zmianami w planie zagospodarowania. A ta pokazuje, jak władze Gdyni traktują mieszkańców miasta.
- Kiedy w roku 2015, 2016 i 2017 prywatni właściciele działki, która teraz jest własnością spółki, składali wniosek o przeznaczenie jej funkcji, sukcesywnie im odmawiano – przypomniał podczas obrad rajców przedstawiciel gdynian.


Dudziński dodał, że w uzasadnieniu do przystąpienia zmiany planów czytamy, iż na wnioskowanym terenie może się pojawić się zabudowa.
- Mieszkańcy się z tym zgodzili, ale apelujemy, by powstała tak zabudowa jednorodzinna, gdyż wspomniana spółka w 2019 roku wnioskował o wprowadzenie zabudowy wielorodzinnej. Mieszkańcy kategorycznie się temu sprzeciwiają, bo to niszczy charakter dzielnicy.


Apel opozycyjnego radnego najwidoczniej nie wszyscy zrozumieli, co udowodniła swoim wystąpieniami radna Samorządności Wojciecha Szczurka Marika Domozych.
- Zgodnie z ustawą przestąpienie do zmiany planów zagospodarowania obejmuje tylko przystąpienie – stwierdziła rezolutnie obrończyni pomysłów swojego szefa. – Nie można w przystąpieniu do sporządzania zmian zawierać żadnych wniosków. Dlatego myślę, że wniosek pana radnego jest tu niezasadny, bo nie można go uwzględnić w uchwale.


- Bardzo dziękuję pani radnej za wykład – odpił piłeczkę Dudziński. – W pełni się zgadzam, ale i tak proszę, to nie wniosek, ale apel do planistów, żeby uwzględnili nasze uwag, które są wynikiem tego, o co mieszkańcy proszą – podkreślił.


Apel radnego PiS poprał radny Koalicji Obywatelskiej Ireneusz Bekisz, twierdząc, że był on jak najbardziej na miejscu.
- Ja oczywiście źle zrozumiałam kolegę… – przyznała przyparta do muru Domozych z Samorządności Wojciecha Szczurka.
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: