Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkaniec przed komputerem

PDF
Drukuj
Email

altZajęcia komputerowe dla mieszkańców osiedla to trafiony pomysł. - To takie ABC komputera, podstawy mamy opanowane, ale chętnie poszlibyśmy dalej: Word, formatowanie tekstów, edycja zdjęć – wylicza pani Elżbieta, uczestniczka kursu w klubie osiedlowym Rozstaje. 


Zajęcia komputerowe dla seniorów odbywają się w klubie osiedlowym Rozstaje przy ul. Leszczyńskich 4. W programie zajęć jest podstawa obsługi komputera, edytor tekstu - Open Office Writer, tworzenie i edycja dokumentów, internet, poczta elektroniczna. Zajęcia są bezpłatne, co dla mieszkańców osiedla jest bardzo ważne. 


Jedną z osób, które uczestniczą w zajęciach jest pan Zenon. – Posiadam ogólne wiadomości. Potrafię posługiwać się komputerem, ale nie kupiłem komputera do domu, jak planowałem – mówi. Komputer go nie wciągnął i nie ma ochoty na kontynuację nauki, poznawanie kolejnych możliwości urządzenia. 


Zupełnie przeciwnie panie, które teraz uczęszczają na zajęcia w klubie pani Halina stawia pierwsze kroki, jak sama mówi: oswaja się z komputerem, z myszką. – Potrafię pisać, poznałam już tajniki logowania, zakładania poczty – cieszy się pani Halina. 


Część kursantów jest bardziej zaawansowana, z komputerem i internetem zapoznali się jeszcze w pracy. Szybciej łapią nowe wiadomości. Uważają, że potrzebny jest im drugi etap kursu. – Mamy podstawy, ale przecież naukę trzeba kontynuować. Jest tyle nieznanych nam możliwości. Sami w domu nie poznamy nowych programów – podkreśla pani Elżbieta. Chciałaby, jak wielu kursantów poznać tajniki przenoszenia zdjęć z aparatu do komputera, obróbki zdjęć, zwłaszcza zmniejszania ich wysyłki, nagrywania na płyty. Chcą poznać i nauczyć się wykorzystywać portale i wyszukiwarki internetowe, wykorzystywać komunikatory. Posiąść umiejętność dokonywania zakupów przez internet i jak nie dać się oszukać, założenia konta bankowego i robienia przelewów i ochrony swoich danych osobowych. 


– Instruktor  poświęca każdemu z nas dużo czasu, wyjaśnia wiele indywidualnie każdemu kursantowi, ale my czujemy, że moglibyśmy nauczyć się więcej – uzupełnia kolejny uczestnik kursu. 


Nad potrzebami uczestników kursu zastanawia się także kierownik klubu. Nie jest łatwo zorganizować kolejny etap szkolenia, trzeba trafić na osobę, która ma nie tylko wiedzę, zna się na komputerach, internecie, ale potrafi tę wiedzę przekazać. Zwłaszcza osobom starszym, które mają bardzo zróżnicowane możliwości koncentracji i percepcji.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież