Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkaniec przed komputerem

PDF
Drukuj
Email

altZajęcia komputerowe dla mieszkańców osiedla to trafiony pomysł. - To takie ABC komputera, podstawy mamy opanowane, ale chętnie poszlibyśmy dalej: Word, formatowanie tekstów, edycja zdjęć – wylicza pani Elżbieta, uczestniczka kursu w klubie osiedlowym Rozstaje. 


Zajęcia komputerowe dla seniorów odbywają się w klubie osiedlowym Rozstaje przy ul. Leszczyńskich 4. W programie zajęć jest podstawa obsługi komputera, edytor tekstu - Open Office Writer, tworzenie i edycja dokumentów, internet, poczta elektroniczna. Zajęcia są bezpłatne, co dla mieszkańców osiedla jest bardzo ważne. 


Jedną z osób, które uczestniczą w zajęciach jest pan Zenon. – Posiadam ogólne wiadomości. Potrafię posługiwać się komputerem, ale nie kupiłem komputera do domu, jak planowałem – mówi. Komputer go nie wciągnął i nie ma ochoty na kontynuację nauki, poznawanie kolejnych możliwości urządzenia. 


Zupełnie przeciwnie panie, które teraz uczęszczają na zajęcia w klubie pani Halina stawia pierwsze kroki, jak sama mówi: oswaja się z komputerem, z myszką. – Potrafię pisać, poznałam już tajniki logowania, zakładania poczty – cieszy się pani Halina. 


Część kursantów jest bardziej zaawansowana, z komputerem i internetem zapoznali się jeszcze w pracy. Szybciej łapią nowe wiadomości. Uważają, że potrzebny jest im drugi etap kursu. – Mamy podstawy, ale przecież naukę trzeba kontynuować. Jest tyle nieznanych nam możliwości. Sami w domu nie poznamy nowych programów – podkreśla pani Elżbieta. Chciałaby, jak wielu kursantów poznać tajniki przenoszenia zdjęć z aparatu do komputera, obróbki zdjęć, zwłaszcza zmniejszania ich wysyłki, nagrywania na płyty. Chcą poznać i nauczyć się wykorzystywać portale i wyszukiwarki internetowe, wykorzystywać komunikatory. Posiąść umiejętność dokonywania zakupów przez internet i jak nie dać się oszukać, założenia konta bankowego i robienia przelewów i ochrony swoich danych osobowych. 


– Instruktor  poświęca każdemu z nas dużo czasu, wyjaśnia wiele indywidualnie każdemu kursantowi, ale my czujemy, że moglibyśmy nauczyć się więcej – uzupełnia kolejny uczestnik kursu. 


Nad potrzebami uczestników kursu zastanawia się także kierownik klubu. Nie jest łatwo zorganizować kolejny etap szkolenia, trzeba trafić na osobę, która ma nie tylko wiedzę, zna się na komputerach, internecie, ale potrafi tę wiedzę przekazać. Zwłaszcza osobom starszym, które mają bardzo zróżnicowane możliwości koncentracji i percepcji.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież