Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię... 4. Piknik Patriotyczny hołdem dla Anny Walentynowicz » W niedzielę w Sali BHP i przyległym do niej terenie odbył się IV Gdański Piknik Patriotyczny. Motywe...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
niedziela, 15 września 2019 19:44
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści Lotos PKH. Gdańszcza ...
Stokowiec w Lechii do 2022 roku
czwartek, 19 września 2019 14:18
Stokowiec w Lechii do 2022 roku
Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią do 30 czerwca 2022 ro ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkaniec przed komputerem

PDF
Drukuj
Email

altZajęcia komputerowe dla mieszkańców osiedla to trafiony pomysł. - To takie ABC komputera, podstawy mamy opanowane, ale chętnie poszlibyśmy dalej: Word, formatowanie tekstów, edycja zdjęć – wylicza pani Elżbieta, uczestniczka kursu w klubie osiedlowym Rozstaje. 


Zajęcia komputerowe dla seniorów odbywają się w klubie osiedlowym Rozstaje przy ul. Leszczyńskich 4. W programie zajęć jest podstawa obsługi komputera, edytor tekstu - Open Office Writer, tworzenie i edycja dokumentów, internet, poczta elektroniczna. Zajęcia są bezpłatne, co dla mieszkańców osiedla jest bardzo ważne. 


Jedną z osób, które uczestniczą w zajęciach jest pan Zenon. – Posiadam ogólne wiadomości. Potrafię posługiwać się komputerem, ale nie kupiłem komputera do domu, jak planowałem – mówi. Komputer go nie wciągnął i nie ma ochoty na kontynuację nauki, poznawanie kolejnych możliwości urządzenia. 


Zupełnie przeciwnie panie, które teraz uczęszczają na zajęcia w klubie pani Halina stawia pierwsze kroki, jak sama mówi: oswaja się z komputerem, z myszką. – Potrafię pisać, poznałam już tajniki logowania, zakładania poczty – cieszy się pani Halina. 


Część kursantów jest bardziej zaawansowana, z komputerem i internetem zapoznali się jeszcze w pracy. Szybciej łapią nowe wiadomości. Uważają, że potrzebny jest im drugi etap kursu. – Mamy podstawy, ale przecież naukę trzeba kontynuować. Jest tyle nieznanych nam możliwości. Sami w domu nie poznamy nowych programów – podkreśla pani Elżbieta. Chciałaby, jak wielu kursantów poznać tajniki przenoszenia zdjęć z aparatu do komputera, obróbki zdjęć, zwłaszcza zmniejszania ich wysyłki, nagrywania na płyty. Chcą poznać i nauczyć się wykorzystywać portale i wyszukiwarki internetowe, wykorzystywać komunikatory. Posiąść umiejętność dokonywania zakupów przez internet i jak nie dać się oszukać, założenia konta bankowego i robienia przelewów i ochrony swoich danych osobowych. 


– Instruktor  poświęca każdemu z nas dużo czasu, wyjaśnia wiele indywidualnie każdemu kursantowi, ale my czujemy, że moglibyśmy nauczyć się więcej – uzupełnia kolejny uczestnik kursu. 


Nad potrzebami uczestników kursu zastanawia się także kierownik klubu. Nie jest łatwo zorganizować kolejny etap szkolenia, trzeba trafić na osobę, która ma nie tylko wiedzę, zna się na komputerach, internecie, ale potrafi tę wiedzę przekazać. Zwłaszcza osobom starszym, które mają bardzo zróżnicowane możliwości koncentracji i percepcji.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież