WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkaniec przed komputerem

PDF
Drukuj
Email

altZajęcia komputerowe dla mieszkańców osiedla to trafiony pomysł. - To takie ABC komputera, podstawy mamy opanowane, ale chętnie poszlibyśmy dalej: Word, formatowanie tekstów, edycja zdjęć – wylicza pani Elżbieta, uczestniczka kursu w klubie osiedlowym Rozstaje. 


Zajęcia komputerowe dla seniorów odbywają się w klubie osiedlowym Rozstaje przy ul. Leszczyńskich 4. W programie zajęć jest podstawa obsługi komputera, edytor tekstu - Open Office Writer, tworzenie i edycja dokumentów, internet, poczta elektroniczna. Zajęcia są bezpłatne, co dla mieszkańców osiedla jest bardzo ważne. 


Jedną z osób, które uczestniczą w zajęciach jest pan Zenon. – Posiadam ogólne wiadomości. Potrafię posługiwać się komputerem, ale nie kupiłem komputera do domu, jak planowałem – mówi. Komputer go nie wciągnął i nie ma ochoty na kontynuację nauki, poznawanie kolejnych możliwości urządzenia. 


Zupełnie przeciwnie panie, które teraz uczęszczają na zajęcia w klubie pani Halina stawia pierwsze kroki, jak sama mówi: oswaja się z komputerem, z myszką. – Potrafię pisać, poznałam już tajniki logowania, zakładania poczty – cieszy się pani Halina. 


Część kursantów jest bardziej zaawansowana, z komputerem i internetem zapoznali się jeszcze w pracy. Szybciej łapią nowe wiadomości. Uważają, że potrzebny jest im drugi etap kursu. – Mamy podstawy, ale przecież naukę trzeba kontynuować. Jest tyle nieznanych nam możliwości. Sami w domu nie poznamy nowych programów – podkreśla pani Elżbieta. Chciałaby, jak wielu kursantów poznać tajniki przenoszenia zdjęć z aparatu do komputera, obróbki zdjęć, zwłaszcza zmniejszania ich wysyłki, nagrywania na płyty. Chcą poznać i nauczyć się wykorzystywać portale i wyszukiwarki internetowe, wykorzystywać komunikatory. Posiąść umiejętność dokonywania zakupów przez internet i jak nie dać się oszukać, założenia konta bankowego i robienia przelewów i ochrony swoich danych osobowych. 


– Instruktor  poświęca każdemu z nas dużo czasu, wyjaśnia wiele indywidualnie każdemu kursantowi, ale my czujemy, że moglibyśmy nauczyć się więcej – uzupełnia kolejny uczestnik kursu. 


Nad potrzebami uczestników kursu zastanawia się także kierownik klubu. Nie jest łatwo zorganizować kolejny etap szkolenia, trzeba trafić na osobę, która ma nie tylko wiedzę, zna się na komputerach, internecie, ale potrafi tę wiedzę przekazać. Zwłaszcza osobom starszym, które mają bardzo zróżnicowane możliwości koncentracji i percepcji.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież