Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sprzedawali aniołki

PDF
Drukuj
Email

Chociaż sklepy kuszą mnóstwem gotowych świecidełek i błyszczących ozdób, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 80 na Przymorzu wiedzą, że najbardziej bajecznie wygląda drzewko przystrojone własnoręcznie wykonanymi ozdobami.


Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem na zajęciach plastycznych w szkole w ruch idą nożyczki, kolorowa bibuła, farby, kleje, kartoniki.. Z tego powstają najpiękniejsze ozdoby świąteczne: aniołki kolorowe gwiazdy, kule śnieżne. W niedzielę 6 grudnia już po raz trzeci na placu przed kościołem Św. Alberta uczniowie i nauczyciele sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby świąteczne.


Mimo chłodnej i deszczowej aury ofiarodawcy nie zawiedli. Kiermasz przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy ustawiali się w długiej kolejce. Na barwnym straganie idący, lub wychodzący z kościoła mogli kupić wszystko to, co wiąże się ze Świętami od kul śnieżnych po delikatne aniołki na choinkę. Płacąc pieniędzmi grubszymi lub chudszymi mieszkańcy Przymorza na pytanie, dlaczego kupują „Aniołki” odpowiadali zgodnym chórem: - Dajemy dzieciom.


Marcin Tchórzewski odpowiedział natomiast: - Dzisiejszy dzień jest dniem, który daje nadzieję dzieciom ale również nadzieję ofiarodawcom na bycie dobrym.


– Robimy to z potrzeby serca, by biedne dzieci mogły zjeść ciepły obiad – przekonują nauczycielki. – Żaden rozgłos nie jest nam potrzebny.
W niedzielę na kiermaszu uzbierano w sumie 870 zł.


– Zebrane pieniądze częściowo zostaną rozdysponowane na obiady dla najbiedniejszych dzieci, a częściowo na inne cele. Co roku także organizujemy akcję „ Wigilia dla samotnych i część tych pieniędzy na to zostanie przeznaczona – mówi Marta Franaszczuk-Truszkowska inicjatorka akcji. – Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy.


Anna Czajkowska
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież