Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szczukowski poświęcony dla koalicji lewicowej w Gdańsku?

altSLD i SDPL w Gdańsku wchodzą w ostatni zakręt rozmów koalicyjnych na rzecz kształtu wspólnego komitetu wyborczego w mieście. Poważnie brana pod uwagę jest możliwość poparcia SDPL dla kandydatury Krzysztofa Andruszkiewicza na prezydenta Gdańska, w zamian za wystawianie Jolanty Banach na pierwsze miejsce wspólnej listy w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Ofiarą tych rozgrywek może paść Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na wyborczej liście SLD do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.


Mimo decyzji Rady Wojewódzkiej SLD o utworzeniu samodzielnego komitetu partyjnego SLD w Gdańsku i w całym województwie, Jolanta Banach, jak i Krzysztof Andruszkiewicz ciągle mówili o możliwości powołania wspólnej koalicji w mieście. W ramach zabezpieczenia SDPL razem z Jolantą Banach postanowili jednak zarejestrować oddzielny komitet wyborczy.
- Cały czas prowadzimy i chcemy prowadzić rozmowy z władzami SLD. Powołanie wspólnego komitetu w Gdańsku jest ważne zarówno dla nas, jak i samego SLD. Razem jesteśmy silni, jeżeli wystartujemy oddzielnie to wyborcy nas rozliczą i pogonią! – mówiła na naszym portalu Jolanta Banach.


W podobnym tonie wypowiadał się również szef Gdańskiego SLD Krzysztof Andruszkiewicz. To głównie on popiera w Sojuszu pomysł oddania Jolancie Banach „jedynki” na liście partii do Sejmiku Wojewódzkiego w zamian za poparcie SDPL dla swojej kandydatury na prezydenta Gdańska. Ostatni głos będzie jednak należał do Zarządu Krajowego SLD, który dzisiaj obraduje nad ewentualnymi zmianami na listach.


Ofiarą koalicji lewicowej w Gdańsku może być były przewodniczący pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na listach partii do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.
- Liczę na to, że SLD jest wierne demokratycznym procedurom. Decyzja władz wojewódzkich partii była w sprawie ułożenia list jednoznaczna. Wiem o porozumieniu jakie Krzysztof Andruszkiewicz próbuje powołać w Gdańsku, ale jest ono uformowane na szczeblu miejskim. Nie może oczekiwać, że będzie ono rozszerzone na szczebel wojewódzki. Uważam, że decyzja zarządu krajowego może być tutaj tylko jedna – powiedział w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Jarosław Szczukowski.


Na ile wiara Szczukowskiego w ustalenie wojewódzkie okażę się słuszna, dowiemy się po dzisiejszych obradach Zarządu Krajowego SLD, który ma możliwość przeprowadzenia zmian na listach. Od decyzji Zarządu może zależeć nie tylko kształt listy wyborczej Sojuszu na Pomorzu, ale przede wszystkim to czy w Gdańsku lewica pójdzie do wyborów pod wspólnym sztandarem.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 jolo 2010-10-09 01:41
bez koalicji lewica w gdansku skazana jest na pożarcie, ale lepiej by byo gdyby Banachowa startowala na prezydenta Gdanska
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież