Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Komitet Wyborczy „Koryto”: Chcemy się dochrapać

altRozmowa z Bartoszem Kantorczykiem, członkiem Komitetu Wyborczego „Komitetu Rywalizacji Totalnej” („Koryto”) (ex-Gdańska Unia Wybitnie Normalnych Obywateli” (G.U.W.N.O.).

- Skąd pomysł żeby kandydować?
Bartosz Kantorczyk: Chcemy się dochrapać, mieć kasę, pracować łatwo szybko i przyjemnie. Widzieliśmy jak to wygląda w Radzie Miasta: kawka, ciastko i romanse na korytarzu. Chcemy się w to włączyć. Będziemy, tak jak radni teraz, wbiegać na salę i pytać kolegów czy głosować „na tak”, czy „na nie”. Chcemy przecinać wstęgi w nowo otwieranych  przedszkolach, żłobkach i przy nowych 200-metrowych ścieżkach rowerowych. Chcemy, żeby nic się nie zmieniło, bo system działa świetnie. Ludzie są potrzebni tylko do postawienia krzyżyka na karcie. My chcemy, żeby dalej robienie w mieście czegokolwiek polegało na tym, że pokazujemy mieszkańcom gotowy projekt, który i tak zostanie zrealizowany i nazywamy to konsultacjami społecznymi. Przecież mieszkańcy nie są kompetentni, by o czymkolwiek decydować. Bardzo chętnie będziemy zasiadać w radach nadzorczych miejskich spółek, gdzie można się dorobić. Jesteśmy dosyć szczupli, chcielibyśmy nabrać tkanki tłuszczowej.

- Czym jest Komitet Wyborczy „Koryto”?

Bartosz Kantorczyk: To skrót pełnej nazwy: „Komitetu Rywalizacji Totalnej”. Odmówiono nam rejestracji, jako Komitetowi Wyborczemu „Gdańska Unia Wybitnie Normalnych Obywateli” (G.U.W.N.O.). Osobiście byłem w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie odmówiono rejestracji nie podając konkretnych przepisów, a jedynie uznając określenie G.U.W.N.O. za wyraz powszechnie uważany za wulgarny. Z powodu użycia „U” otwartego oraz kropek uważamy za oczywiste, że chodzi o inne słowo. Odbieramy to jako celowe działanie mające utrudnić nasz start w wyborach. Nie mogliśmy promować G.U.W.N.O., mieliśmy związane ręce, stąd „Koryto”.


alt


- Jak konkretnie planujecie swój udział w wyborach?
Bartosz Kantorczyk: Planujemy wystawić swoich kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Już mamy ponad 30 kandydatów. Mamy także kandydata na prezydenta miasta, ale wciąż trzymamy go w tajemnicy, bo jesteśmy w trakcie negocjacji. Ponieważ oferujemy sławę i duże pieniądze oraz mało pracy, liczymy na to, że uda nam się go przekonać.

- A program wyborczy?
Bartosz Kantorczyk: Nie mamy i nie potrzebujemy programu wyborczego. Nie mamy ochoty kłamać, że zmienimy to, czy tamto. Uważamy, że system działa idealnie. Ludzie mają na radnych po prostu głosować, nie mogą ich odwoływać i nie mają nad nimi żadnej kontroli. Będziemy mogli poobsadzać urzędy i stanowiska swoimi kolegami. Do tej pory było tak, że politycy coś obiecywali, a później i tak nic albo niewiele z tego robili. Skończmy z tą praktyką, spójrzmy prawdzie w oczy: tak wygląda nasza demokracja.
Rozmawiał Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #5 kosmo 2010-10-11 09:02
Trudno się dziwić, że po tym jak o GUWNIE, czy KORYCIE napisały wszystkie lokalne media, oraz po tym jak wiadomość przebiła się do ogólnopolskich, nie byłoby śladu o tym w tym portalu.
Moherowe berety z PO są wierne powiedzeniu: "kto nie jest z nami ten z PiS" :)
Cytować
 
 
+4 #4 kosmo 2010-10-11 09:01
najśmieszniejsz e jest to, że radni też nie znają się na swojej robocie - dopiero anarchiści przeczytali ustawę o podwyżkach czynszu, dokonali analiz i dopiero wtedy wyszło - że opozycja i rządząca PO głosowali za podwyżkami dla WSZYSTKICH, a nie jak starał się wmówić Adamowicz - dla bogatych najemców lokali komunalnych.
Anarchiści mają jasny program - zabranie władzy partyjniakom, oddanie jej społeczeństwu - nie wierzą w zmiany narzucane odgórnie, przez ustawy i rozporządzenia - więc nie muszą znać się na funkcjonowaniu samorządów - procedurach pisanych pod rządy partii politycznych. Ich start w wyborach to próba ośmieszenia was, drogie partyjne wilczki, próba odsłonięcia kurtyny w tym politycznym spektaklu, jaki fundujecie nam na co dzień.
Cytować
 
 
-4 #3 marian 2010-10-10 14:31
najśmieszniejsz e jest to, że nie mają pojęcia o przepisach i zasadach, według których funkcjonują organy samorządowe. pewnie wydaje im się, że wystarczy zmienić radnych czy prezydenta, żeby nagle zmieniły się procedury narzucone przez ustawodawców. zmarnują cztery lata - trzeba było od razu kandydować do parlamentu! :) :) :)
Cytować
 
 
-5 #2 marian 2010-10-10 14:23
Trudno się dziwić że portal za którym stoi kandydat PiS na prezydenta Gdańska "przypadkowo" promuje anarchistów. PiS kolaborował z Samoobroną, więc anarchiści mu nie straszni. Życzymy owocnej współpracy - bo Polska jest najważniejsza :)
Cytować
 
 
+6 #1 ss 2010-10-10 14:17
najśmieszniejsz e w tym wszystkim jest to, że koleś ma rację.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież