Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Platforma rusza do wyborów z poparciem... Koryta!

altW niedzielę oficjanie rozpoczęła się kampania samorządowa pomorskiej Platformy Obywatelskiej. PO przedstawiła swoje listy kandydatów do Rady Miasta oraz do Sejmiku Województwa. Głównym punktem programu była prezentacja, bo raczej trudno mówić tu o "przedstawianiu", kandydata PO na prezydenta miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w tym roku startuje z hasłem "Konsekwentnie dla Gdańska".

Na hucznej gali obecni byli sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z Rządem i Parlamentem  – Sławomir Nowak, marszałek województwa Mieczysław Struk, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Gdańsku  Agnieszka Pomaska oraz niemal wszyscy kandydaci na radnych z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem na czele. Gośćmi ubarwniającymi całą imprezę byli przedstawiciele komitetu wyborczego "Koryto", którzy jako, że nie udało im się zgłośić swoich list wyborczych postanowili przeksztalcić się w komitet wspierajacy PO i przekazać swoje poparcie ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi. Przedstawiciele Koryta przybyli na imprezę przebrani w maski ...świń.

Program Platformy na nadchodzące wybory właściwie skupia się na kontynuacji dotychczasowej polityki urzędującego magistratu. Przy żarliwym aplauzie członków Koryta wymieniony został cały szereg inwestycji, których realizacja będzie kontynuowana w przyszłej kadencji Rady Miasta, a więc budowa trazy W-Z, Węzła Karczemki, stadionu, nowe autobusy, nowe tramwaje, więcej mieszkań komunalnych oraz kontynuacja programu ich wykupienia "Rodzina na swoim". Działacze Platrofmy przekonani są, że ich partia w nadchodzacych wyborach osiągnie sukces – Pytanie tylko, jaka będzie skala tego sukcesu? - mówił Sławomir Nowak. 

- Skrót PO można rozwiajać w różny sposób, ale dla nas zawsze będzie oznaczało Pełną Odpowiedzialność i myślę, że się przed tą odpowiedzialnością nie uchylamy. Nadszedł czas by włączyć piąty bieg. Musimy zakotwiczyć Gdańsk w XXI wieku. Idźcie i wygrywajcie! - zachęcał Pawał Adamowicz.

Mimo radosnego happeningu komitetu poparcia "Koryto" atmosfera zjadu, jakby zgodnie z odgórną tendancją do temperowania emocji politycznych była wyjątkowo spokojna. Nie zabrakło jednak głosów krytyki. – Z całego serca popieramy pana Pawła Adamowicza. Uważamy , że jest to najlepszy kandydat, który w pełni realizauje nasz program wyborczy, który możemy streścić w dwóch słowach : Do koryta! Mamy wspólny program, więc zapraszamy PO do koalicji. Tworzymy społeczny komitet popacia Pawła Adamowicza na drodze do koryta - mówili organizatorzy happeningu.

Członowie Platformy jednak na polityczną prowokację wydawali się być obojętni, a zarzuty o zbytnie przywiązanie do posad odpierali na spokojnie.
- Powiem może sportowym językiem - zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Oczywiście, że są rożne opinie na ten temat i też się z takimi dziś spotykamy, ale proszę zauważyć, nie mówi się o tym, że źle zarzadząmy miastem, lecz o tym czy nie należało by już nas zmienić dla "dobra sprawy" – mówił przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek

Sytuację skomentował również prezydent Paweł Adamowicz. – Chyba każdy kto mnie zna, a działam lokalnie od 20 lat, wie, że posługuję się językiem spokojnym, raczej merytorycznym. Mój język nigdy nie był agresywny, za to ja nie raz byłem obiektem agresji. Pamiętam ataki na mnie Jacka Kurskiego. Miał pan dzisiaj świetny przykład, na spotkanie przyszli anarchiści i spokojnie zdołali usiąść, przeprowadzić happening, a nawet się wypowiedzieć. Prezydentem można być tak długo jak wyborcy tego chcą i dają poparcie. Po za tym, jeśli ma się coś ważnego do powiedzenia i się coś ważnego robi to można to kontynuwać. Jak pan widzi po 12 latach wciąż mam nowe pomysły i mnóstwo energii. Daj boże żeby inni mieli tyle energii co ja to Polska byłaby drugą Szwajcarią - mówił Paweł Adamowicz.

RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 mamprawowiedziec 2010-11-07 16:24
Vote smart - głosuj sprytnie! mamprawowiedzie c.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież