Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... 50 tysięcy złotych kary dla „Solidarności” » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Książkowy wagon SKM

altW czwartek w trasę wyruszył pociąg SKM z wagonem promującym czytelnictwo oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. „Pociąg do biblioteki”, bo takie miano zyskała akcja, promować będą zdjęcia znanych ludzi korzystających z bibliotek i chcących do tego zachęcić, wśród nich m.in. pisarki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, hokeisty Stoczniowca Gdańsk Wojtka Jankowskiego i aktora Teatru Wybrzeże Floriana Staniewskiego.

Wspólna inicjatywa SKM i WiMBP w zamyśle organizatorów, wiązać ma się nie tylko z zamieszczeniem fotografii zachęcających do korzystania z bibliotek na ścianach wagonu, ale także z organizacją spotkań z pisarzami i odczytów wewnątrz. 


alt


- W dzisiejszych czasach nie mamy wiele czasu na czytanie, dlatego kolejka, jedno z miejsc, gdzie i tak spędzamy te 30 minut, jest idealnym miejscem na naszą akcję – tłumaczył Paweł Braun, dyrektor WiMBP.
- Chcemy być w Trójmieście takim małym mecenasem kultury – deklarował Marcin Głuszek, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w SKM.


alt


alt


Na otwierającą akcję konferencję prasową na gdańskim Dworcu Głównym, mimo zapowiedzi, nie przybyli prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, ani marszałek województwa, Mieczysław Struk, którzy przysłali swoich przedstawicieli. Choć nieosobiście, Adamowicz i Struk nie byli jednak zupełnie nieobecni, gdyż twarze obydwu polityków, jako wspierających akcję, spoglądają na podróżnych z nowego wagonu obok pozostałych znanych osób. Pytany o stosowność umieszczania wizerunków aktywnych polityków (biorących zresztą niebawem udział w wyborach samorządowych), dyrektor Paweł Braun odpowiedział, że żadnej niestosowności nie widzi, ponieważ obaj panowie trafili na wagon, nie jako politycy, ale jako osoby odpowiedzialne za rozwój WiMBP.


alt


Braun opowiedział także o zmianach w bibliotece, która już od wczoraj otwarta jest także w środy (do tej pory przeznaczone na „pracę wewnętrzną”). Niebawem biblioteka planuje otwarcie nowej przyjaźniejszej strony internetowej, a od stycznia wprowadzenie ujednoliconych kart pozwalającej na korzystanie ze wszystkich gdańskich placówek bibliotecznych.
(wie)

Fot. Patryk Zdrojewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież