Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

PiS oskarża Adamowicza

altNa czwartkowej konferencji prasowej posłowie PiS Andrzej Jaworski, Zbigniew Kozak oraz Marian Szajna – były wiceprezydent Gdańska, zarzucili obecnemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi niegospodarne zarządzanie miastem oraz czerpanie korzyści finansowych z zasiadania w zarządach spółek, które są zależne od miasta. Członkowie PiS zaapelowali do prezydenta o przedstawienie ile zarabia w radach nadzorczych poszczególnych spółek oraz pokazanie mieszkańcom jak wyglądają jego negocjacje z Saur Neptun Gdańsk w sprawie podwyżek cen wody.


Posłowie PiS mówili również o zadłużeniu, które zbliża się w Gdańsku do niebezpiecznie wysokich rozmiarów:
- Uważamy, że w momencie kiedy w Warszawie jest dyskusja nad zadłużeniem miasta, utworzono nawet specjalny zegar pokazujący zadłużenie stolicy, do podobnej dyskusji powinno dojść w Gdańsku. Jak wiemy zadłużenie miasta zbliża się już do niebezpiecznie wysokich rozmiarów. Zamiast jednak ograniczyć rozdęte wydatki, przerzuca się obciążenie finansowe na najmniej zarabiających – przekonywał Andrzej Jaworski.


O wybiórczym w jego mniemaniu planie oszczędności działaczy Platformy mówił oraz Marian Szajna – były wiceprezydent Gdańska .
- Platforma nawołuje do oszczędności, planuje zamrozić płace budżetówki, podnosi podatki – dodatkowych pieniędzy poszukuję jednak w najbiedniejszej części społeczeństwa. Z takim działaniem mamy również do czynienia w Gdańsku. Rada Miasta zrzekła się swoich uprawnień wobec ustalania cen wody na rzecz prezydenta Adamowicza, a on z nich skrupulatnie korzysta. W naszej opinii można mieć wątpliwości, czy kieruję się w tym interesem miasta, czy prywatnej firmy. Jeżeli dzięki podwyżce firma Saur Neptun wypracowuje aż 9 % więcej czystego zysku, to coś w tym zarządzaniu miastem niewątpliwie szwankuje. Podobnie wygląda sytuacja z podwyżkami opłat za śmieci i ogrzewanie – tłumaczył Marian Szajna.


Członków pomorskiego PiS-u najbardziej zbulwersowało jednak łączenie stanowiska prezydenta Gdańska przez Pawła Adamowicza z zasiadaniem w radach nadzorczych i zarządach spółek, które jako włodarz miasta powinien kontrolować, jak również czerpanie z tego tytułu ogromnych sum. Posłowie PiS-u posiłkowali się w tej kwestii artykułem „Gazety Gdańskiej” – „Baron Gdański”, opisującym różne źródła zarobków prezydenta.


- Jednoczesne zasiadanie w radach nadzorczych i zarządach spółek zależnych od miasta i czerpanie z tego tytułu ogromnych sum uważam za działanie co najmniej nieetyczne. Adamowicz jest jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (GPEC) i prezydentem miasta, który powinien kontrolować tą spółkę. Takie łączenie funkcji powinno być zakazane prawnie, ale póki nie jest, uważamy taką sytuację za potencjalnie korupcjonogenną – podkreślił Zbigniew Kozak.


Jak podkreślili członkowie pomorskiego PiS-u będą się domagać wyjaśnień w sprawie podwyżek cen wody od prezydenta Adamowicza oraz poważnej debaty nad finansami Gdańska.
(wt)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież