Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Jak Sopot walczy z COVIDem?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 14 sierpnia 2020 13:40

altWystarczy wejść na pierwszą lepszą sopocką grupę dyskusyjną na Fejsbuku (a jest ich co najmniej siedem) żeby stwierdzić, że zdania wśród mieszkańców są podzielone co do tego czy należy się bać zarażenia COVID-19.


Część mieszkańców agresywnie atakuje zwolenników noszenia maseczek jako pozbawionych rozumu dyletantów uważając, że pandemia została wymyślona przez wrogie ludzkości siły na Kremlu bądź w Pekinie. Ewentualnie przez Billa Gatesa, który w ten sposób chce sprzedać szczepionki na nie istniejącego wirusa. Duża grupa osób nie zamierza się zresztą wcale szczepić przeciwko COVID-19, nie ze względu na chęć uszczuplenia zysku Gatesa, ale z obawy przed elektronicznymi chipami, które według najlepiej poinformowanych obywateli maja być wszczepione razem ze szczepionką tak aby łatwiej nas było kontrolować z wykorzystaniem technologii G5.

alt


Do moich ulubionych historii ilustrujących POKAZUJĄCYCH jak łatwo manipulować opinią publiczną jest opowieść ilustrowana filmem z otwarcia Olimpiady w Londynie, podczas którego według autorów tej sensacyjnej teorii, zostały odegrane sceny z pandemii. Czyli ONI juz wcześniej zaplanowali, jak nas oszukać i pandemii wcale nie ma.


Zresztą potwierdzenie dla tego rodzaju rozumowania, odrzucającego racjonalne podejście do możliwości zarażenia się śmiertelną chorobą korona-sceptycy mogą znaleźć w działaniach władz miasta. A raczej w bardzo ograniczonym zakresie działań, które władze podjęły dopiero w momencie gdy w Sopocie i okolicach, gdzie zakażeń było bardzo mało, nagle ilość chorych zaczęła szybko wzrastać.

alt


Ostatnie dni obfitują w doniesienia medialne mówiące o tym, że w Sopocie odbywały się dyskoteki na ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie tłum osób bez zachowania rygorów sanitarnych bawił się do upadłego. Albo o tym, że barmani w niektórych sopockich klubach nie mieli maseczek na twarzach. Prezydent miasta wraz z odpowiednimi służbami co prawda podjął działania mające na celu ukaranie właścicieli dyskotek, ale zastanawiające jest dlaczego dopiero teraz władze zainteresowały się kontrolą tych miejsc?


Czy to prawdopodobne, że imprezowanie zaczęło się dopiero w sierpniu, a przez cały lipiec kluby i dyskoteki stały puste? Prawdopodobnie ZAPEWNE dopiero obawa przed odpowiedzialnością skłoniła władze do skuteczniejszych działań. Po raz kolejny dowodzi tego WYGLĄDA NA TO, że sygnały od mieszkańców zaniepokojonych ogromnym tłumem turystów w Sopocie pozostawiane są bez reakcji. Nikt nie odniósł się do alarmujących informacji od mieszkańców dotyczących braku przestrzegania standardów sanitarnych w kamienicach i blokach gdzie na masową skalę prowadzony jest najem krótkoterminowy. Liczne zdjęcia w mediach społecznościowych (i nie tylko) z ulicy Bohaterów Monte Cassino, słynnego deptaka gdzie prawie nikt nie zasłaniał twarzy mimo, że trudno było przecisnąć się przez tłum turystów, nie wzbudziły niepokoju władz miasta. Podobnie zdjęcia z plaż.

alt


Trudno przyjąć, że prezydent Karnowski nie wierzy w istnienie zagrożenia wirusem COVID-19. Więc czemu należy przypisać tę wielotygodniową beztroskę w zabezpieczaniu interesów sopocian i sopocianek oraz ich prawa do bezpiecznego miasta? Budząca zażenowanie odpowiedź narzuca się sama.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież