W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Jak Sopot walczy z COVIDem?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 14 sierpnia 2020 13:40

altWystarczy wejść na pierwszą lepszą sopocką grupę dyskusyjną na Fejsbuku (a jest ich co najmniej siedem) żeby stwierdzić, że zdania wśród mieszkańców są podzielone co do tego czy należy się bać zarażenia COVID-19.


Część mieszkańców agresywnie atakuje zwolenników noszenia maseczek jako pozbawionych rozumu dyletantów uważając, że pandemia została wymyślona przez wrogie ludzkości siły na Kremlu bądź w Pekinie. Ewentualnie przez Billa Gatesa, który w ten sposób chce sprzedać szczepionki na nie istniejącego wirusa. Duża grupa osób nie zamierza się zresztą wcale szczepić przeciwko COVID-19, nie ze względu na chęć uszczuplenia zysku Gatesa, ale z obawy przed elektronicznymi chipami, które według najlepiej poinformowanych obywateli maja być wszczepione razem ze szczepionką tak aby łatwiej nas było kontrolować z wykorzystaniem technologii G5.

alt


Do moich ulubionych historii ilustrujących POKAZUJĄCYCH jak łatwo manipulować opinią publiczną jest opowieść ilustrowana filmem z otwarcia Olimpiady w Londynie, podczas którego według autorów tej sensacyjnej teorii, zostały odegrane sceny z pandemii. Czyli ONI juz wcześniej zaplanowali, jak nas oszukać i pandemii wcale nie ma.


Zresztą potwierdzenie dla tego rodzaju rozumowania, odrzucającego racjonalne podejście do możliwości zarażenia się śmiertelną chorobą korona-sceptycy mogą znaleźć w działaniach władz miasta. A raczej w bardzo ograniczonym zakresie działań, które władze podjęły dopiero w momencie gdy w Sopocie i okolicach, gdzie zakażeń było bardzo mało, nagle ilość chorych zaczęła szybko wzrastać.

alt


Ostatnie dni obfitują w doniesienia medialne mówiące o tym, że w Sopocie odbywały się dyskoteki na ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie tłum osób bez zachowania rygorów sanitarnych bawił się do upadłego. Albo o tym, że barmani w niektórych sopockich klubach nie mieli maseczek na twarzach. Prezydent miasta wraz z odpowiednimi służbami co prawda podjął działania mające na celu ukaranie właścicieli dyskotek, ale zastanawiające jest dlaczego dopiero teraz władze zainteresowały się kontrolą tych miejsc?


Czy to prawdopodobne, że imprezowanie zaczęło się dopiero w sierpniu, a przez cały lipiec kluby i dyskoteki stały puste? Prawdopodobnie ZAPEWNE dopiero obawa przed odpowiedzialnością skłoniła władze do skuteczniejszych działań. Po raz kolejny dowodzi tego WYGLĄDA NA TO, że sygnały od mieszkańców zaniepokojonych ogromnym tłumem turystów w Sopocie pozostawiane są bez reakcji. Nikt nie odniósł się do alarmujących informacji od mieszkańców dotyczących braku przestrzegania standardów sanitarnych w kamienicach i blokach gdzie na masową skalę prowadzony jest najem krótkoterminowy. Liczne zdjęcia w mediach społecznościowych (i nie tylko) z ulicy Bohaterów Monte Cassino, słynnego deptaka gdzie prawie nikt nie zasłaniał twarzy mimo, że trudno było przecisnąć się przez tłum turystów, nie wzbudziły niepokoju władz miasta. Podobnie zdjęcia z plaż.

alt


Trudno przyjąć, że prezydent Karnowski nie wierzy w istnienie zagrożenia wirusem COVID-19. Więc czemu należy przypisać tę wielotygodniową beztroskę w zabezpieczaniu interesów sopocian i sopocianek oraz ich prawa do bezpiecznego miasta? Budząca zażenowanie odpowiedź narzuca się sama.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież