Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Jak Sopot walczy z COVIDem?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 14 sierpnia 2020 13:40

altWystarczy wejść na pierwszą lepszą sopocką grupę dyskusyjną na Fejsbuku (a jest ich co najmniej siedem) żeby stwierdzić, że zdania wśród mieszkańców są podzielone co do tego czy należy się bać zarażenia COVID-19.


Część mieszkańców agresywnie atakuje zwolenników noszenia maseczek jako pozbawionych rozumu dyletantów uważając, że pandemia została wymyślona przez wrogie ludzkości siły na Kremlu bądź w Pekinie. Ewentualnie przez Billa Gatesa, który w ten sposób chce sprzedać szczepionki na nie istniejącego wirusa. Duża grupa osób nie zamierza się zresztą wcale szczepić przeciwko COVID-19, nie ze względu na chęć uszczuplenia zysku Gatesa, ale z obawy przed elektronicznymi chipami, które według najlepiej poinformowanych obywateli maja być wszczepione razem ze szczepionką tak aby łatwiej nas było kontrolować z wykorzystaniem technologii G5.

alt


Do moich ulubionych historii ilustrujących POKAZUJĄCYCH jak łatwo manipulować opinią publiczną jest opowieść ilustrowana filmem z otwarcia Olimpiady w Londynie, podczas którego według autorów tej sensacyjnej teorii, zostały odegrane sceny z pandemii. Czyli ONI juz wcześniej zaplanowali, jak nas oszukać i pandemii wcale nie ma.


Zresztą potwierdzenie dla tego rodzaju rozumowania, odrzucającego racjonalne podejście do możliwości zarażenia się śmiertelną chorobą korona-sceptycy mogą znaleźć w działaniach władz miasta. A raczej w bardzo ograniczonym zakresie działań, które władze podjęły dopiero w momencie gdy w Sopocie i okolicach, gdzie zakażeń było bardzo mało, nagle ilość chorych zaczęła szybko wzrastać.

alt


Ostatnie dni obfitują w doniesienia medialne mówiące o tym, że w Sopocie odbywały się dyskoteki na ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie tłum osób bez zachowania rygorów sanitarnych bawił się do upadłego. Albo o tym, że barmani w niektórych sopockich klubach nie mieli maseczek na twarzach. Prezydent miasta wraz z odpowiednimi służbami co prawda podjął działania mające na celu ukaranie właścicieli dyskotek, ale zastanawiające jest dlaczego dopiero teraz władze zainteresowały się kontrolą tych miejsc?


Czy to prawdopodobne, że imprezowanie zaczęło się dopiero w sierpniu, a przez cały lipiec kluby i dyskoteki stały puste? Prawdopodobnie ZAPEWNE dopiero obawa przed odpowiedzialnością skłoniła władze do skuteczniejszych działań. Po raz kolejny dowodzi tego WYGLĄDA NA TO, że sygnały od mieszkańców zaniepokojonych ogromnym tłumem turystów w Sopocie pozostawiane są bez reakcji. Nikt nie odniósł się do alarmujących informacji od mieszkańców dotyczących braku przestrzegania standardów sanitarnych w kamienicach i blokach gdzie na masową skalę prowadzony jest najem krótkoterminowy. Liczne zdjęcia w mediach społecznościowych (i nie tylko) z ulicy Bohaterów Monte Cassino, słynnego deptaka gdzie prawie nikt nie zasłaniał twarzy mimo, że trudno było przecisnąć się przez tłum turystów, nie wzbudziły niepokoju władz miasta. Podobnie zdjęcia z plaż.

alt


Trudno przyjąć, że prezydent Karnowski nie wierzy w istnienie zagrożenia wirusem COVID-19. Więc czemu należy przypisać tę wielotygodniową beztroskę w zabezpieczaniu interesów sopocian i sopocianek oraz ich prawa do bezpiecznego miasta? Budząca zażenowanie odpowiedź narzuca się sama.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież