W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Dzień kota

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:13

altW Czelabińsku nieoczekiwanie spadł deszcz meteorytów. Nad Wisłą mamy inne zjawisko rodem z kosmosu – zmierzch politycznych gwiazd. Mocno przygasł bowiem Janusz Palikot, który mówiąc po piłkarsku “zakiwał” się na śmierć. Na tyle stracił orientację na placu gry, że zaczął atakować własną bramkę… Ciemne chmury zwisły także nad Zbigniewem Ziobrą i jego Solidarną Polską.

Janusz Palikot swoimi ostatnimi zagraniami sam wykopał sobie dół, do którego wskoczył… Nie będę się już pastwił nad liderem ruchu swojego imienia, ale w niezręcznej sytuacji postawił tych, którzy swatali go Aleksandrem Kwaśniewskim. Ciekawy jestem, czy były prezydent miał rzeczywiście ochotę na powrót do politycznego bagienka? Na pewno jednak wielką chęć na dalszą pracę w Brukseli wykazuje kilku dawnych towarzyszy Kwaśniewskiego. Bez wsparcia prezydenta raczej nie mogą liczyć na ciepłą posadkę, bo są niemile widziani przez Leszka Millera i szans na start z list SLD zapewne nie mają. Alians Kwaśniewskiego z Palikotem, może wydałby się komuś interesujący, a dla kilku polityków byłby szansą na eksponowane miejsca na listach wyborczych. Niestety, wszystko szlag trafił. Palikot potwierdził, że nie jest poważnym politykiem, a wszelkie układy z nim grożą narażeniem się na śmieszność i wstyd. A sam Kwaśniewski nakłaniający do głosowania na kilku fajnych kumpli bez programu, może nie wystarczyć.

Pomysłu na dalsze trwanie na Wiejskiej nie ma także Solidarna Polska. Obserwowanie miotającego się Zbigniewa Ziobro, który dramatycznie próbuje przypomnieć o swoim istnieniu, stało się już wręcz zabawne. SP od dawna nie ma nic ciekawego do powiedzenia – to żadna nowość. Uparcie jednak próbuje przedostać się ze swoim przekazem – najczęściej niezrozumiałym i niespójnym. I tak z byle pierdołą Zbyszek od razu biegnie do dziennikarzy. Tu coś usłyszy, już organizuje konferencję prasową. A że Ziobro mocno nadstawia ucha, to konferencja konferencję pogadania. Doszło do tego, że dziennikarze, znudzeni bredzeniem “ziobrystów” zaczęli te briefingi olewać. W końcu, ile można słuchać bzdur???

Ale Ziobry to nie zraża. Jakiś diabeł ciągle mu szepce do ucha, że naród jest spragniony jego światłych wystąpień i dalej wygłasza swoje mądrości. A że do pustych krzeseł? Nie szkodzi! Wystarczy, że będzie włączona kamera TVN-u i już można rozpoczynać konferencję. Ciekawe tylko, że Ziobro wykazuje wielkie parcie na szkło do znudzenia organizując konferencje prasowe na… Wiejskiej. Tylko co on tam robi? W końcu bierze kasę za to, że reprezentuje nas w Europarlamencie…

Solidarna Polska brnie jednak dalej. Najmniejszy klub parlamentarny z poparciem ośmieszonego Ruchu Palikota złożył wniosek o wotum nieufności dla ministra Sławomira Nowaka… Nieistotne, że wniosek nie ma szans powodzenia, ale przynajmniej przez chwilę media przypomną, że Ziobro “jeszcze dycha”, bo nie chce mi się wierzyć, że SP nie umie policzyć szabel. Ot taki marketing. Mam więc dla Zbigniewa Ziobry dobrą radę. Proponuję, aby Solidarna Polska złożyła wniosek o odwołanie ministra Arabskiego. Z uwagi na fakt, iż “Arab” lada moment wyjedzie na placówkę do Madrytu, taki wniosek miałby szansę powodzenia! A efekt marketingowy – murowany!
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież