Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Rozdwojenie jaźni

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lutego 2013 15:53

altSchizofrenia w polityce to dosyć częsta przypadłość. Ostatnio jednak ewidentnie przybrała na sile. Po sejmie biega facet, któremu wydaje się, że jest premierem. Największej partii opozycyjnej wydaje się, że ma swój rząd, a jej liderzy swoimi wypowiedziami pokazują, że choroba weszła już w ostatnie stadium. Najgorsze jest jednak to, że wszystkim wydaje się, że są poważni. Premier wirtualnej Polski nie odpuszcza i wyciąga nowe króliczki z kapelusza oraz prezentuje swoich ekspertów.

U nas w Gdańsku też spaceruje po mieście facet, któremu wydaje się, że jest piratem. Mimo, iż mamy „oficjalnego pirata”, tego wybranego w miejskim konkursie, przebieraniec nie ma zamiaru dać zapomnieć o swojej osobie. Mieszkańcy oraz  turyści nie życzą sobie jego grubiańskich i prymitywnych żartów i wręcz proszą, aby nie kompromitował siebie i Gdańska, jednak pseudopirat nadal grasuje po Starym Mieście, nie zauważając tego, że jest żałosny.

Podobnie jest z „premierem” Glińskim. Awatar Jarosława Kaczyńskiego co chwila przypomina o swojej osobie, prezentując kolejnych ekspertów i „swój”  program. Próbką możliwości rządu technicznego PiS było przedstawienie planu stypendiów demograficznych. Zdaniem ekspertów Glińskiego znalazłaby się kasa na to, aby ufundować po 1000 zł na każde dziecko, tylko, że nikt w to nie uwierzył. No, może poza tymi, którzy zaufali Glińskiemu i ochoczo wzięli się do roboty, a także niektórymi, zwolnionymi od myślenia dziennikarzami…

Jak „premier” dowiedział się, że to kompletny nonsens  i zrozumiał, że został wpuszczony w maliny,  to rakiem wycofał się z głupich obietnic. I tym się zdemaskował. Jeśli ktoś wierzył w autonomię „premiera”, to srodze się zawiódł. Gołym okiem widać, że wpływ Glińskiego na „swój” rząd jest żaden, a za sznurki pociąga Jarosław. Jestem więc przekonany, że na tym nie koniec. Kolejnym ujawnionym ekspertem Glińskiego okazała się pogromowa sierota – generał Polko, co gwarantuje dalszą, dobrą zabawę.

Rozbawiły mnie ostatnio polityczne analizy pieszczocha Jarosława, Adama Hofmana. Otóż przyboczny prezesa skomentował zmiany w rządzie Donalda Tuska, jako przemalowanie paznokci, a fakt wejścia do rządu Bartłomieja Sienkiewicza oznacza dla niego krótką ławkę rezerwowych w PO, skoro ta sięga po ludzi spoza polityki. Skoro Tusk przemalował pazurki, to zrobił Jarosław Kaczyński, wystawiając na śmieszność profesora Glińskiego? Nałożył maskę? Jeśli nominacja dla prawnuka Henryka Sienkiewicza oznacza krótką ławkę rezerwowych, to co powiedzieć o „rządzie fachowców” PiS? Podążając tokiem myślowym Hofmana, wychodzi na to, że oni rezerwowych nie mają w ogóle.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież