Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Płacz i płać

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 stycznia 2013 16:27

altZa miłość kiedyś też przyjdzie nam zapłacić śpiewała Anna Jantar. Czyżby kolega poseł zaczynał piosenkarską karierę? O ile Anna Jantar  fascynowała nas swoim głosem, o tyle poseł Żmijan wręcz wkurza niemiłosiernie.


Otóż mój klubowy kolega z PO, wiceprzewodniczący  sejmowej komisji  infrastruktury, przedstawił swój autorski projekt. Kolega Żmijan chyba zapatrzył się na dawno zapomnianego ministra Marka Pola i wychylił się z propozycją opłat za korzystanie z dróg krajowych… Poseł uważa, że skoro już wkrótce będziemy jeździli dobrej jakości drogami, to trzeba się zastanowić, czy kierowcy nie powinni płacić za ten komfort. Według niego budżet państwa nie ma pieniędzy na kolejne inwestycje drogowe.


Kolego Stanisławie, czyżbyś nie wiedział, że my kierowcy już płacimy wielki haracz za używanie dróg? Akcyza w paliwie i w gazie plus VAT daje sumę około 42 miliardów złotych. To, w moim przekonaniu, powinno wystarczyć na dokończenie inwestycji. Trzeba tylko umieć zapanować nad państwem w państwie jakim jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jestem przekonany, że jest wiele miejsc gdzie komisja infrastruktury mogła by poszukać pieniędzy, które uciekają z budżetu.


Daleko szukać nie trzeba. Wystarczy przyjrzeć się sytuacji LOT-u i zastanowić się, czy warto reanimować to i inne kompletnie niewydolne przedsiębiorstwa, które drenują budżet państwa. Panie Pośle, w roku 2012 LOT sprzedał część swego majątku za miliard złotych, a mimo to chce sięgnąć do budżetu po kolejny miliard. Chciało by się zapytać, gdzie był minister skarbu? Gdzie była rada nadzorcza, kiedy LOT pikował niebezpiecznie ku upadłości?


Do wyborów szliśmy z hasłem taniego państwa i dalej uważam, że Platforma Obywatelska może tego dokonać. Trzeba tylko racjonalnie podejść do działań i inwestycji, które obywatele traktują i słusznie, jako zamach na ich kieszeń. Myślę tu o fotoradarach, ustawie śmieciowej, ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, czy ustawie o prawie energetycznym. Do tego dodajmy kominy płacowe, premie i odprawy w spółkach skarbu państwa oraz wzrost administracji. Do wyborów zostały tylko 3 lata, więc nie zmarnujmy tego czasu, bo rodacy wystawią nam słony rachunek za nasze rządy.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież