Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowe Wojewódzkie Centrum Onkologii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 22 września 2010 20:17

altW środę oficjalnie otwarto nowe Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Centrum mieści się przy Alei Zwycięstwa 31/32 i jest najnowocześniejszym ośrodkiem na Pomorzu.

Nowe przestronne, ale przytulne wnętrze centrum, to bezsprzecznie zasługa dyrektor Ewy Sokolskiej i jej zespołu, co podkreślali wszyscy obecni na uroczystości. Obecni byli m.in. marszałek województwa Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i przedstawiciele NFZ-u.


alt


Wojewódzkie Centrum Onkologii to nie tylko nowe pomieszczenia, ale też specjalistyczny sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Do Centrum trafiły m.in. tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski, które dzięki obniżonej dawce promieniowania, są bardzo potrzebne pacjentom z nowotworami, którzy często muszą być poddawani badaniom kontrolnym. Na oddziale znalazło się także najnowocześniejsze w Trójmieście urządzenie do rezonansu magnetycznego. W planach są jeszcze nowy mammograf i aparat USG.


alt


alt


Szpital kosztował ogółem 12 milionów złotych, z których 75 procent pochodziło z dotacji unijnych. Jego projekt powstał w październiku 2008 roku, a prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2009. Po odbiorze budynku, w czerwcu 2010, do Centrum trafili pierwsi pacjenci. Jak przypominała Marzena Wełnicka-Jaśkiewicz, pomorski konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej, w województwie pomorskim zachorowalność na nowotwory systematycznie rośnie.
- Już teraz w gdańskim centrum onkologicznym 72 lekarzy specjalistów, przyjmuje około 160 tysięcy pacjentów rocznie – podkreślała dyrektor Ewa Sokolska.


alt


alt


- Jestem bardzo dumna. To przekroczenie pewnej bariery, która wciąż w Polsce obowiązuje - mówiła Wełnicka-Jaśkiewicz. - U nas wciąż trzyma się chorych w szpitalnym łóżku tygodniami i miesiącami, od czego odchodzi się na zachodzie. W Centrum, będzie leczenie ambulatoryjne czyli nie wymagające pozostania w szpitalu na stałe.
Jacek Wierciński

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież