Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

20-lecie Sądu Apelacyjnego

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:07

altSędziowie, asystenci i pracownicy biurowi Sądu Apelacyjnego (SA) w Gdańsku świętowali we wtorek 20-lecie powołania Sądu Apelacyjnego. Oprócz licznie zgromadzonych sędziów Sądów Apelacyjnego, Okręgowego oraz innych środowisk prawniczych w uroczystości uczestniczyli również Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, Komendant Wojewódzki Policji  Krzysztof Gajewski oraz wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki.


Na hucznie celebrowanej uroczystości  z okazji 20-lecia Sądu Apelacyjnego pojawili się wszyscy najważniejsi członkowie Pomorskiego środowiska prawniczego. Okrągły jubileusz był okazją do wymiany opinii, podsumowań i snucia prognoz na najbliższą przyszłość.  O bogatej historii działalności Sądu Apelacyjnego opowiadał jego aktualny prezes SSA Kazimierz Klugiewicz. Mówił on o trudnych początkach i koszmarnych warunkach lokalowych w jakich zaczynał pracę Sąd Apelacyjny w Gdańsku.  Jednocześnie pozytywnie ocenił pracę i zaangażowanie pracowników SA w Gdańsku w tworzeniu sprawnego ośrodka sądownictwa na Pomorzu.


alt


- Dzisiaj sądy w swojej niezawisłości nie mają łatwego zadania. W obecnej trudnej sytuacji gospodarczo-politycznej zwykle nie spełniają rozmaitych, często sprzecznych oczekiwań społecznych. My jako sędziowie jesteśmy również otwarci na rzetelną i twórczą krytykę, ale uważamy, że nie zawsze jest ona wobec nas słusznie kierowana. W naszym odczuciu jesteśmy często surowo oceniani przez społeczeństwo. Mamy nadzieję, że z czasem nasza rzetelna praca i misja, którą pełnimy wydając wyroki w imieniu naszego kraju będzie przez ludzi bardziej doceniana – powiedział Kazimierz Klugiewicz, Prezes SA w Gdańsku.


W trakcie uroczystości pokazano również prezentację multimedialną przedstawiającą historię Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Zaproszeni goście i dziennikarze mogli również zapoznać się z codzienna pracą i strukturą sądu.


alt


Jubileusz uświetnił wykład prof. zw. dr hab. Janusza Justyńskiego „Moralność – władza i sprawiedliwość”, w którym mówił o trudnościach wyzwań natury moralno-etycznej i prawnej, jakie stoją przed sędziami sądów apelacyjnych.


20-ta rocznica istnienia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku była też świetną okazją do wręczenia nagród i odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom SA. Srebrne i brązowe medale Ministra Sprawiedliwości wręczył w jego imieniu Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości. Specjalne odznaczenia dla najdłużej pracujących i najwybitniejszych pracowników SA w Gdańsku przyznała również Krajowa Rada Sądownictwa.


alt


- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, Sąd Apelacyjny w Gdańsku był jednym  pierwszych jakie powstały w 1990 roku. Od początku postawiono sobie tutaj wybitne cele – tworzenie i utrzymanie wysokiego poziomu orzecznictwa. Po 20-tu latach z dumą możemy przyznać, że ten cel w Gdańsku został osiągnięty – powiedział Piotr Kluz.


Okrągłą 20-tą rocznicę Sądu Apelacyjnego w Gdańsku uświetnił koncert w wykonaniu kwartetu muzycznego „Cztery Kolory”.
Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież