W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

20-lecie Sądu Apelacyjnego

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 06 października 2010 11:07

altSędziowie, asystenci i pracownicy biurowi Sądu Apelacyjnego (SA) w Gdańsku świętowali we wtorek 20-lecie powołania Sądu Apelacyjnego. Oprócz licznie zgromadzonych sędziów Sądów Apelacyjnego, Okręgowego oraz innych środowisk prawniczych w uroczystości uczestniczyli również Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, Komendant Wojewódzki Policji  Krzysztof Gajewski oraz wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki.


Na hucznie celebrowanej uroczystości  z okazji 20-lecia Sądu Apelacyjnego pojawili się wszyscy najważniejsi członkowie Pomorskiego środowiska prawniczego. Okrągły jubileusz był okazją do wymiany opinii, podsumowań i snucia prognoz na najbliższą przyszłość.  O bogatej historii działalności Sądu Apelacyjnego opowiadał jego aktualny prezes SSA Kazimierz Klugiewicz. Mówił on o trudnych początkach i koszmarnych warunkach lokalowych w jakich zaczynał pracę Sąd Apelacyjny w Gdańsku.  Jednocześnie pozytywnie ocenił pracę i zaangażowanie pracowników SA w Gdańsku w tworzeniu sprawnego ośrodka sądownictwa na Pomorzu.


alt


- Dzisiaj sądy w swojej niezawisłości nie mają łatwego zadania. W obecnej trudnej sytuacji gospodarczo-politycznej zwykle nie spełniają rozmaitych, często sprzecznych oczekiwań społecznych. My jako sędziowie jesteśmy również otwarci na rzetelną i twórczą krytykę, ale uważamy, że nie zawsze jest ona wobec nas słusznie kierowana. W naszym odczuciu jesteśmy często surowo oceniani przez społeczeństwo. Mamy nadzieję, że z czasem nasza rzetelna praca i misja, którą pełnimy wydając wyroki w imieniu naszego kraju będzie przez ludzi bardziej doceniana – powiedział Kazimierz Klugiewicz, Prezes SA w Gdańsku.


W trakcie uroczystości pokazano również prezentację multimedialną przedstawiającą historię Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Zaproszeni goście i dziennikarze mogli również zapoznać się z codzienna pracą i strukturą sądu.


alt


Jubileusz uświetnił wykład prof. zw. dr hab. Janusza Justyńskiego „Moralność – władza i sprawiedliwość”, w którym mówił o trudnościach wyzwań natury moralno-etycznej i prawnej, jakie stoją przed sędziami sądów apelacyjnych.


20-ta rocznica istnienia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku była też świetną okazją do wręczenia nagród i odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom SA. Srebrne i brązowe medale Ministra Sprawiedliwości wręczył w jego imieniu Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości. Specjalne odznaczenia dla najdłużej pracujących i najwybitniejszych pracowników SA w Gdańsku przyznała również Krajowa Rada Sądownictwa.


alt


- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, Sąd Apelacyjny w Gdańsku był jednym  pierwszych jakie powstały w 1990 roku. Od początku postawiono sobie tutaj wybitne cele – tworzenie i utrzymanie wysokiego poziomu orzecznictwa. Po 20-tu latach z dumą możemy przyznać, że ten cel w Gdańsku został osiągnięty – powiedział Piotr Kluz.


Okrągłą 20-tą rocznicę Sądu Apelacyjnego w Gdańsku uświetnił koncert w wykonaniu kwartetu muzycznego „Cztery Kolory”.
Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież