Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zima sparaliżowała Trójmiasto

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 15:21

altTrójmiasto oraz całe Pomorze przeżywa prawdziwy paraliż komunikacyjny. Ze względu na regularne i wyjątkowo obfite opady śniegu większość dróg jest zakorkowanych. Zalegający na drogach i poboczach od dłuższego czasu śnieg w połączeniu z ujemną temperaturą składają się na wyjątkowo śliską i pokrytą warstwą lodu nawierzchnię.

- Wszystkie drogi są przejezdne – uspokaja Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Mamy trudną sytuację na obwodnicy trójmiasta ze względu na padający śnieg i trwający właśnie szczyt komunikacyjny - dodaje.

I faktycznie, obwodnica choć przejezdna, ślimaczy się powolnym tempie. Jak donoszą kierowcy, całkowicie zapchana jest również ulica spacerowa. Nieco lepiej prezentuje się sytuacja na ulicy Kartuskiej, która pomimo zwyczajowego korku na wysokości Węzła Karczemki jest przejezdna, choć kierowcy zmagają się tu z fatalnym stanem drogi tymczasowej oraz brakiem stosownego oświetlenia.


alt


alt


Mimo fatalnych warunków na drodze jak na razie obyło się dzisiaj bez większych wypadków.
- Póki co jest w miarę spokojnie. Dostaliśmy jedno głoszenie. O godz. 13:47 doszło do zdarzenia, autobus uderzył w drzewo, pięć osób zostało poszkodowanych, stwierdzono u niech silne potłuczenia ciała. Do zdarzenia doszło w okolicach Rumska, gmina Główczyce. Oprócz tego jest w miarę spokojnie - informuje starszy kapitan Marek Kaczor z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Gdańsku. 


alt


Całkowicie zapchany jest Trakt św. Wojciecha. Setki samochodów stoją niemal w miejscu na trasie św. Wojciech - Pruszcz Gdański. Zatkana jest także estakada Kwiatkowskiego w Gdyni w stronę obwodnicy. Drogę blokują nie mogące podjechać Tiry. Jak podaje radio Gdańsk w Sopocie zapalił się autobus. We Wrzeszczu stanęły tramwaje. Kilka pojazdów stoi na szynach w kolejce w stronę Centrum Gdańska. Nie kursują także tramwaje w kierunku Stogów. 


alt


Około godziny 20.00 samochody powoli poruszające się na południe blokowały Aleję Zwycięstwa i Grunwaldzką od Bramy Oliwnej niemal do Hali Oliwii (7 km). Ruch tramwajowy był chaotyczny, tramwaje nie poruszały się zgodnie z rozkładem, a elektroniczne tablice na przystankach niewłaściwie pokazywały połączenia. W tramwajach zdarzały się krótkie przerwy w dostarczaniu energii wymuszające chwilowe nieprzewidziane postoje.    
RS. 

Fot. Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież