Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Euro 2012 ma coraz więcej przyjaciół

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 19:39

altNa piątkowej Gdańskiej Gali Sportu prezes PZPN Grzegorz Lato i jego zastępca Adam Olkowicz, odpowiedzialny za organizację mistrzostw w Polsce, wręczyli specjalne dyplomy nowym przyjaciołom Euro 2012. Tytuł przyjaciela Euro 2012 to wyróżnienie, dla osób, które mają pomagać w promowaniu tej imprezy na całym świecie.

Grzegorz Lato niezrażony gwizdami, jakie usłyszał podczas wychodzenia na mównicę, cieszył się bardzo z tego, że może wręczać kolejne tytuły Przyjaciela. – Każde miasto, które ugości turniej, wybiera Przyjaciół Euro 2012 – mówił prezes, a jego zastępca starał się wytłumaczyć czym ten tytuł jest. – Przyjaciele Euro, to grupa osób postrzeganych pozytywnie społecznie, akceptujących idee Euro, cieszących się szacunkiem i sympatią. Niedawno rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny, którego 20 laureatów zostało Przyjaciółmi. Aż pięć osób z tej grupy pochodzi z Gdańska. Miasta–gospodarze mają również prawo rekomendować trzy osoby, które zostaną, jak tu w przypadku Gdańska, gdańskimi Przyjaciółmi Euro – mówił Adam Olkowicz. 


alt


Pierwszy tytuł otrzymał znany muzyk Leszek Możdżer, który nie ukrywał swojej dumy. - Sportowcy zawsze byli dla mnie inspiracją, pokazując jak piękną formę może przyjąć ludzkie ciało. Bardzo dziękuje szanownej komisji, że mnie wybrała – cieszył się muzyk.


Kolejną sławą, która otrzymała ten zaszczyt był złoty medalista olimpijski Leszek Blanik.- Jestem zaszczycony, że moja osoba będzie wspierać, a zarazem promować tak wspaniałą imprezę, na którą czekaliśmy wiele lat i która jest skokiem w przyszłość. Gwarantuję pełne zaangażowanie w promocje tej imprezy. Chcemy w gdańszczan wpoić ducha sportu – zapewnił Blanik.


Ostatnim nominowanym był znany ex-bokser Dariusz Michalczewski.
Filip Albertowicz

Fot. Maciej Kostun
   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież