W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska lewica w dobrych humorach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 09:28

altWe wtorek przedstawiciele pomorskiego  SLD spotkali się, aby podsumować zakończoną właśnie kampanię wyborczą do sejmiku wojewódzkiego. Ocen i analiz wyniku wyborczego Sojuszu było jednak bardzo mało.


Głównym tematem spotkania w Domu Nauczyciela w Gdańsku były… podziękowania za sprawnie przeprowadzoną kampanie wyborczą i jak mówili zgromadzeni przedstawiciele SLD „dobry wynik jak na obecne możliwości finansowe partii”.


Wynik wyborczy osiągnięty przez SLD na Pomorzu, należy od lat do jednych z niższych osiąganych przez partie w kraju. Tak było również i tym razem. 12,11 % głosów w wyborach do sejmiku wojewódzkiego dały partii tylko trzy mandaty w obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego. Chociaż liczba zdobytych mandatów była dużo niższa niż przedwyborcze oczekiwania, władze pomorskie SLD uznały wynik za umiarkowany sukces.
- Wynik jaki osiągnęliśmy w wyborach do sejmiku wojewódzkiego nie jest może satysfakcjonujący, ale na pewno wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Zwiększyliśmy liczbę naszych radnych w sejmiku z jednego do trzech, a mało zabrakło do osiągnięcia 5 mandatów (Krzysztof Andruszkiewicz przegrał tylko o 80 głosów). Chciałbym podziękować wszystkim dzięki którym ten wynik był możliwy – mówi na spotkaniu Jacek Kowalik, przewodniczący pomorskiego SLD.


Nie o analizę wyników i ocenę kampanii chodziło jednak w trakcie wtorkowego spotkania członków SLD. Głównym założeniem było „podziękowanie wszystkim działaczom za trud i pracę jaką włożyli w tą kampanię” – jak powtarzał Mariusz Fałkowski, sekretarz pomorskiego SLD, radny sejmiku wojewódzkiego z Gdyni.


Zabrakło być może merytorycznej analizy kampanii, ale nie zabrakło dyplomów wręczonych przez przewodniczącego Kowalika najbardziej zasłużonych dla kampanii członkom sztabu wyborczego i poszczególnym kandydatom startujących w wyborach samorządowych z ramienia SLD. Najbardziej widoczne były tutaj postacie trójki radnych SLD w sejmiku wojewódzkim, czyli Mariusza Falkowskiego, Małgorzaty Ostrowskiej i Piotra Gontarka, którzy zebrali od zgromadzonych członków partii gromkie brawa.


Prawdziwą „gwiazdą” spotkania był jednak Edmund Stachowicz, wybrany ponownie prezydentem Starogardu Gdańskiego.
- Startowałem pod swoim komitetem wyborczym, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem członkiem SLD. Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli w mojej kampanii w tym władzom wojewódzkim – mówił wzruszony prezydent Starogardu.


Do szeregu podziękowań włączyli się również Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni oraz Krzysztof Andruszkiewicz, szef Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. Jedyne słowa krytyki odnośnie sposobu zbierania i przeliczania podpisów w Gdańsku wypowiedział Stanisław Leszczyna, członek Rady Miejskiej SLD  w Gdańsku.


Wtorkowe podsumowanie wyborów do sejmiku wojewódzkiego z rzetelną analizą kampanii nie miało nic wspólnego. Członkowie Sojuszu spotkali się w swoim gronie, podziękowali sobie za kampanie i gratulowali wzajemnie osiągniętego wyniku. Czy jeden ze słabszych wyników wyborczych osiągniętych przez SLD w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a także całkowita porażka partii w Trójmieście nie rzuca się w oczy członkom pomorskiego SLD, czy może dzisiejsze spotkanie było tylko przysłowiową „ciszą przed burzą”?


Jak podkreślił Mariusz Falkowski:
- Dzisiaj mamy prawo cieszyć się z osiągniętego wyniku wyborczego, czas na szczegółową analizę kampanii wyborczej jeszcze przyjdzie...
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 młody 2010-12-10 15:01
szkoda, że SLD na Pomorzu to same parówy leniwe. na grilla z nimi i dla psa, a nie na listy wyborcze. zmieńmy ich na młodszych, zafajdany beton
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież