Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs na dyrektora ECS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 22:07

altPrezydent Miasta Gdańska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.

Wśród wymagań stawianych przed kandydatem na to stanowisko jest m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych (preferowane instytucje kultury o profilu interdyscyplinarnym), znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, umiejętność kierowania zespołem oraz zdolności menedżerskie i organizatorskie, biegła znajomość w mowie i piśmie co najmniej jednego języka obcego (preferowana znajomość  języka angielskiego) oraz ...dobry stan zdrowia. Przyszły dyrektor ECS-u powinien także posiadać stopień naukowy oraz udokumentowany autorski dorobek z dziedzin reprezentowanych w ECS (działalność muzealno-wystawiennicza, informacyjno-wydawnicza, naukowo-badawcza, kulturalna, edukacyjna w zakresie historii najnowszej, wychowania obywatelskiego i współczesnych stosunków międzynarodowych).

- Przede wszystkim powinien to być ktoś kto zna historię, ktoś kto w jakimś sensie uczestniczył w tej najnowszej historii, który czuje narodziny Solidarności, do tego powinien być dobrym menadżerem. Myślę, że bez znajomości języka nie da rady, bo to jest przecież Europejskie Centrum Solidarności – przekonuje Jerzy Borowczak, dyrektor Fundacji Centrum Solidarności, poseł na Sejm. 

Od kandydatów na to stanowisko wymaga się przedłożenia pisemnego opracowanie koncepcji kierowania ECS wraz z analizą dotychczasowej działalności, a także pisemne opracowanie na temat przygotowywanej koncepcji scenariusza i scenografii wystawy stałej ECS.

- Myślę, że tutaj nie ma partyjnego klucza, a jak znam Pawła Adamowicza on takiego klucza nie uznaje, stąd kiedyś powołanie Macieja Zięby. Myślę, że będzie on zabiegał o to, aby nie była to osoba jednoznacznie polityczna – dodaje Borowczak.

Przypomnijmy, że w sierpniu bieżącego roku w kontrowersyjnych okolicznościach z funkcji dyrektora ECS zrezygnował ojciec Maciej Zięba. Dominikanin był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie uznanego za nieudane widowiska na 30-lecie Porozumień Sierpniowych. Spektakl ten kosztował 9 mln złotych i właśnie nieracjonalne wydatkowanie publicznych środków w opinii prezydenta Gdańska, przypieczętowało decyzję o odwołaniu ojca Zięby ze stanowiska.

- Dla mnie to było przykre i bardzo złe ze strony Adamowicza, bo po to jest rada fundacji składająca się ze znakomitych osób, marszałka Borusewicza, ministra Dudy czy pana Wielowiejskiego. Trzeba było zebrać radę po tych uroczystościach, poprosić ojca Macieja o złożenia sprawozdania i wtedy ewentualnie zarekomendować radzie ECS odwołanie Macieja Zięby. Było to nieeleganckie – komenuje tamte wydarzenia Jerzy Borowczak.   

Rozpatrzenie wniosków przez komisję nastąpi w terminie do 45 dni, po upływie terminu ich złożenia, a czas na ich złożenie wynosi 45 od ogłoszenia konkursu, a więc nowego dyrektora ECS poznamy najpóźniej za trzy miesiące.

Rafał Szultk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież