Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trasa Sucharskiego łączy drogi krajowe

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
sobota, 29 grudnia 2012 18:44

29 grudnia do ruchu został udostępniony kolejny odcinek Trasy Sucharskiego w Gdańsku. Kierowcy już od popołudnia w sobotę mogli dojechać aż do Obwodnicy Południowej, a poprzez Węzeł Port Morski wjechać na Trasę Sucharskiego.


Trasa Sucharskiego połączyła Południową Obwodnicę Gdańska i terminal promowy na Westerplatte. Za niespełna dwa lata pojedziemy nią także do północnych dzielnic miasta.


altUruchomienia odcinka dokonał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który dziękując wykonawcom powiedział m.in.: - Jest to wydarzenie wyjątkowe, historyczne. Można powiedzieć że cały ten rok pod względem inwestycji przechodzi do historii przez duże H. Naszym następcom trudno będzie nas przegonić. Była wyjątkowa duża kumulacja inwestycji, które zostały oddane do użytku. Nawet w czasach środkowego Gierka, kiedy jeszcze parę złotych było, aż tak dużo się nie wybudowało. Chociaż powstała Obwodnica Trójmiejska, wspominamy ją i dziękujemy. Powstała też Rafineria Gdańska, którą stąd widać. Powstał również Port Północny. Powstały te trzy kluczowe inwestycje i kilka mniejszych. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to ten rok jest wyjątkowy w okresie ostatnich stu lat. Tuż przed Euro 2012 została oddana do użytku Obwodnica Południowa Gdańska.

Prezydent Adamowicz podziękował radnym dzielnicy Rudniki za współpracę przy realizacji tej inwestycji, bo trzeba było przenieść całe domostwa w inne miejsca miasta, co nie było takie łatwe. Podziękował też projektantom, wykonawcom firmie Budimex, która poradziła sobie w trudnych depresyjnych warunkach geologicznych.


altPrezes Gdańskich Inwestycji Komunalnych Ryszard Trykosko (na zdjęciu powyżej) podziękował kierownictwu tego odcinka za przygotowanie i nadzorowanie tej inwestycji, projektantom i wykonawcom. Powiedział, że Budimex miał do pokonania wiele inżynierskich trudności, a zwłaszcza ten związany z uporządkowaniem linii energetycznych.


Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Robert Marszałek wyraził chęć uczestniczenia w inwestycjach w 2013 roku i w latach kolejnych. Tych istotnych zwłaszcza z punktu widzenia Metropolii Gdańskiej. Obiecał, że za kilka lat w 30 minut dojedziemy do Elbląga, przybliżymy się czasowo do  Kościerzyny, Kartuz i Lęborka. Może też uda się zapewnić drogowe połączenie ze Słupskiem z dojazdem w godzinę i parę minut.     


Przedstawiciel głównego wykonawcy firmy Budimex Robert Czyżewski podziękował zwłaszcza swoim pracownikom, którzy pracowali na trzy zmiany. Wyraził nadzieję, że jego firma w trudnym 2013 roku zdobędzie priorytetowe inwestycje, ale w porównaniu do minionego roku będzie ich z pewnością mniej.


altPrace główne na tej trasie już się zakończyły, a pozostałe potrwają jeszcze około dwa miesiące. Drogowcom do wykonania pozostało m.in dokończenie łącznicy zjazdowej od strony Centrum w kierunku Elbląga, przejście pod torami kolejowymi oraz część prac wykończeniowych.
Budowa Trasy Sucharskiego zwiększy przede wszystkim konkurencyjność Portu Morskiego w Gdańsku i poprawi dojazd do niego. Dzięki tej inwestycji zmniejszy się także ruch pojazdów ciężarowych i tranzytowych przez Centrum Gdańska.


alt


Trasa Sucharskiego to łącznie 8,3 km. Podzielona jest ona na trzy zadania. Cała Trasa Sucharskiego zostanie oddana do ruchu  w lutym 2013 roku. Całkowity koszt projektu to ponad 472 mln  złotych. Projekt jest dofinansowany z Unii Europejskiej w kwocie ponad 378 mln zł.


altJak poinformowała nas Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, która wszystkich zaprosiła do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, do budowy ok. 3- kilometrowego odcinka trasy potrzeba było zużyć ok. 70 tys. ton masy bitumicznej, wykonano ponad 500 tys. m. sześc. nasypów, 17,5 tys. m. sześc. robót żelbetowych i 210 tys. m. kw. wzmocnień podłoża.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 brawo Gdańsk 2013-01-03 17:25
Cytuję Kasia:
Redaktor nie zauważyl że most za paręnaście melonów powstal z pola na pole?


Donikąd to prowadzi twoje marne zycie. po pierwsze nie most, tylko wiadukt. po wtóre za kilkanascie miesiecy powstaną wokół wielkie centra logistyczne.
Cytować
 
 
0 #2 prolet 2013-01-03 07:57
Gierek wzorem dla Adamowicza, to sie budyn rozmarzyl
Cytować
 
 
-1 #1 Kasia 2013-01-02 21:52
Redaktor nie zauważyl że most za paręnaście melonów powstal z pola na pole?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież