Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD zmienia kandydata na prezydenta Sopotu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 października 2010 17:01

altPo poniedziałkowym Zarządzie Wojewódzkim SLD Bożenę Tarnowską, dotychczasową kandydatkę SLD na prezydenta miasta zastąpił Tomasz Bojar-Fijałkowski.


Decyzja o zmianie kandydata jest równie nagła, co niespodziewana. Jak tłumaczy przew. pomorskiego SLD Jacek Kowalik, powodem było nie spełnienie przez dotychczasową kandydatkę wymagań proceduralnych.
- Uznaliśmy, że w takim wypadku mogą być problemy z konstruowaniem list do Rady Miasta Sopotu i zdecydowaliśmy się na pewne zmiany. Dlatego pojawiła się kandydatura Tomasza Bojara-Fijałkowskiego. To gwarantuje, że listy wyborcze kandydatów SLD do Rady Miast powstaną – tłumaczy poseł Kowalik.


Pytany o przyczyny kandydowania Tomasz Bojar-Fijałkowski mówi:
- Kandyduję na Prezydenta Sopotu, gdyż Sopot musi być bliżej ludzi – bliżej swoich mieszkańców. Należy odwrócić relacje miasta – turyści – Sopocianie. To mieszkańcy muszą być na pierwszym miejscu, a nie firmy deweloperskie. Sopot wymaga zaangażowania, entuzjazmu, młodości i transparentnych relacji władz miasta z inwestorami. Miasto tak bogate, jak Sopot stać, aby troszczyło się o mieszkańców i rekompensowało im trudy letniego sezonu.


TOMASZ BOJAR – FIJAŁKOWSKI, lat 29, od dziesięciu lat związany rodzinnie i zawodowo z Sopotem, absolwent studiów ekonomicznych oraz prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim (oba wdziały mieściły się wówczas w Sopocie), kształcił się także w Stanach Zjednoczonych i Francji, doktorant w dziedzinie międzynarodowego prawa gospodarczego i ochrony środowiska, autor książek i artykułów naukowych, wykładowca w Sopockiej Szkole Wyższej oraz innych uczelniach Trójmiasta, konsultant i szkoleniowiec związany z branżą budowlaną (Autostrada A-1, inwestycje ekologiczne z wykorzystaniem PPP) i morską, w latach 2004-2006 urzędnik administracji rządowej (bliski współpracownik ministrów Jana Ryszarda Kurylczyka i Antoniego Jaszczaka), prywatnie miłośnik ładnych krawatów (kolekcja ponad 130 sztuk), bliższych i dalszych podróży oraz smacznej kuchni Żony Moniki, tata dwu i pół letniej Patrycji oraz prawie rocznego Maksia.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Mateusz 2010-10-26 14:20
Świetny facet! głosujcie na niego !!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież