W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bezpieczna Przystań - Gdynia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 października 2010 17:40

altW Urzędzie Miasta Gdyni zostało zawarte Porozumienie w sprawie realizacji Gdyńskiego Policyjnego Programu Prewencyjnego "Bezpieczna Przystań - Gdynia" na lata 2011 - 2013. Podpisujący dokument Prezydent Miasta Gdyni - Wojciech Szczurek oraz Komendant Miejski Policji w Gdyni - mł. insp. Robert Leksycki do realizacji zadań zawartych w tym programie zaprosili m.in. Straż Graniczną, Żandarmerię Wojskową oraz Straż Miejską, których przedstawiciele również złożyli swoje podpisy na dokumencie.


Już po raz trzeci pomiędzy gdyńskim samorządem a policją zostało podpisane Porozumienie w sprawie realizacji Policyjnego Programu Prewencyjnego "Bezpieczna Przystań - Gdynia". Tym razem na zbliżające się lata 2011 - 2013. Głównym celem tego programu (jaki i dwóch poprzednich) jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni oraz osób przyjezdnych.


Policyjne patrole w miejscach zagrożonych i środkach komunikacji publicznej, spotkania edukacyjne policjantów z uczniami, zabezpieczenie imprez masowych i sezonu letniego oraz współpraca z instytucjami poza policyjnymi w zakresie przeciwdziałania patologiom to zadania, z którymi będą zmagać się gdyńscy policjanci.


Program "Bezpieczna Przystań - Gdynia" funkcjonuje od 2005 roku. Podsumowując trzyletni okres ważności programu gdyńscy policjanci na podstawie analiz i wniosków modyfikują następny tak, aby odpowiadał nowej rzeczywistości. I tak np. program na lata 2011 - 2013 wzbogacony jest o nowe przedsięwzięcia:
Wspólna interwencja - interwencje policjantów i psychologów w domach, gdzie wystąpiła przemoc. Pomoc psychologów niezwłocznie po stwierdzonym problemie.
Dopalacze - rozszerzenie spotkań edukacyjnych z uczniami o zagrożeniach, jakie niosą za sobą "dopalacze". Szerokie działania profilaktyczne skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Film krótkometrażowy/spot reklamowy - rozszerzenie formuły konkursu małych form teatralnych pn. "Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze, jak się uczymy, jak się bawimy" - oprócz przedstawień uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować film krótkometrażowy/spot reklamowy dotyczący płynących zagrożeń życia codziennego.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież