Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szok po ataku na biuro PiS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 października 2010 17:52

altNiedowierzenie, szok, dramat – tak można w skrócie opisać to co się stało dzisiaj w biurze poselskim PiS w Łodzi. 62 letni mieszkaniec Częstochowy zastrzelił jednego z pracowniku biura PiS, drugiego ciężko ranił nożem. Najbardziej zszokowani całą sytuacją są politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale strach padł na polityków różnych opcji. Słowa ministra Sikorskiego o dożynaniu watah stało się dzisiaj makabrycznym faktem – mówił po wydarzeniu zdenerwowany Andrzej Jaworski, poseł PiS-u z Pomorza.


Do zdarzenia doszło w łódzkiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Sienkiewicza. 62 letni mężczyzna oddał kilka strzałów i śmiertelnie ranił Marka Rosiaka, asystenta Euro-posła PiS Janusza Wojciechowskiego. W czasie szamotaniny sprawca poważnie ranił również asystenta posła Jarosława Jagiełły. Ciągle nie wiadomo jaki był motyw zbrodni, ale sprawca krzyczał, że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego.


Sprawa zszokowała polityków różnych opcji z całego kraju. Po bezpardonowym ataku o swoje bezpieczeństwo najbardziej boją się jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości.
- To co się stało jest konsekwencją kampanii nienawiści serwowanej wobec PiS-u przez PO. Słowa ministra Sikorskiego o dożynaniu watah stało się dzisiaj makabrycznym faktem. Trzeba pamiętać, że każde zasiane słowo nienawiści może się przerodzić w zbrodnie - z taką sytuacją mieliśmy dzisiaj do czynienia. Po tym co się wydarzyło boje się o swoich współpracowników, ale mam nadzieję, że nic złego ich nie spotka – mówił Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza.


Posłanka PO Agnieszka Pomaska nie chciała komentować tej sprawy. Jak sama twierdziła boi się o bezpieczeństwo swoich współpracowników.
- Uważam, że komentowanie tej sytuacji, może tylko podgrzać atmosferę jaka powstała po tej zbrodni. Dla bezpieczeństwa i dobra moich pracowników wolałabym nie komentować tego co zaszło  w Łodzi – tłumaczy Agnieszka Pomaska z PO.


Mówić o wydarzeniach, które zaszły w Łodzi nie boi się za to Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni.
- Myślę, ze SLD jest bezpieczne przed takimi atakami, bo nie zantagonizowało do siebie tak mocno społeczeństwa. Nigdy nie dzieliliśmy Polaków na lepszych i gorszych. Mówiąc jednak już bardzo serio, to co się stało jest oczywiście straszną tragedią, ale nie przypisywałbym temu atakowi jakiejś wielce politycznie roli. Na razie nie wiemy jaka była przyczyna ataku, być może nie miała nic wspólnego z polityką. W innym przypadku człowiek, który to zrobił musiałby być szalony, bo tylko taki może zabić drugiego człowieka ze względu na jego poglądy polityczne – uważa Andrzej Różański.


Nie zależnie od przyjętej oceny, dzisiejszy atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości jest bezprecedensowy w historii całej III RP. Nigdy wcześniej w ciągu ostatnich 20 lat nikt nie zabił drugiego człowieka z powodów politycznych. Jeżeli potwierdza się podejrzenia co do intencji sprawcy, dzisiejszy dzień będzie jednym ze smutniejszych w historii polskiej demokracji.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 jolo 2010-10-19 18:50
To co się stało jest straszną tragedią. Koleś który zabił tych ludzi pewnie jest psychiczny, ale winę za to co się stało ponosi na równi PO i PiS
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież