Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wiele hałasu o nic...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 22 października 2010 17:05

altInformacja o organizowanej we wtorek, 19 października, w Teatrze Muzycznym w Gdyni przez Redakcję Dziennika Bałtyckiego Debacie kandydatów na urząd Prezydenta Gdyni - Wiesława Byczkowskiego (PO), Andrzeja Różańskiego (SLD) oraz aktualnego Prezydenta Miasta - Wojciecha Szczurka wzbudziła spore zainteresowanie.


Wszelkie pogłoski o obiektywiżmie Organizatorów już na starcie okazały się mocno przesadzone. Jak bowiem można odebrać podanie w zawiadomieniu o debacie informacji o przeprowadzonym ponoć przez Redakcję Dziennika Bałtyckiego sondażu dającym 85 % poparcie aktualnemu Prezydentowi Gdyni, śladowe kandydatowi PO i zerowe (!!) kandydatowi SLD? Rzetelność podobnego "badania" pozostawiam ocenie Czytelników. Niestety dalej było już tylko gorzej.


Formuła debaty zaproponowana przez Organizatora obejmowała serie pytań zadawanych kolejno kandydatom, którzy na odpowiedź mieli po dwie minuty. Na początku zarówno kandydat PO jak i SLD starali się przestrzegać reguł gry, ale od momentu pierwszego zabrania głosu przez Prezydenta W. Szczurka okazało się, że te reguły JEGO nie obowiązują. Na pytanie co zamierza zrobić dla Gdyni po ewentualnej reelekcji odpowiedział tyradą wychwalającą 20 lat swoich osiągnięć samorządowych bez jakiejkolwiek reakcji prowadzącego debatę redaktora. Nie muszę dodawać, że owo expose trwało nie dwie lecz kilkanaście minut co jasno określiło status pozostałych kandydatów jako "paprotek" mających ozdabiać promocję "jedynie słusznego kandydata" zorganizowaną przez zaprzyjaźnioną gazetę.


Dalszy ciąg tej imprezy okazał się jeszcze bardziej żenujący. Panowie W. Byczkowski i W. Szczurek rozpoczęli serię wypowiedzi pod swoim adresem zwracając się do siebie per "Wojtku" i "Drogi Wiesławie" co postawiło trzeciego z uczestników w roli mimowolnego świadka rodzinnej kłótni. Dla pełnego obrazu dodajmy jeszcze traktowanie przez aktualnego Prezydenta swoich kontrkandydatów z nieukrywanym pobłażaniem okraszanym wypowiedziami w rodzaju cytatów "wydawać dużo pieniędzy to każdy głupi potrafi ...". Zakończenie tej "debaty" rytualnym "niedźwiadkiem" w wykonaniu "Wojtka" i " Drogiego Wiesława" było godnym zwieńczeniem tej farsy. Szkoda, że w tym wszystkim zabrakło debaty ...
P.W.S.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież