W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Niedostępne przystanki na ul. Hynka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 22 października 2010 18:01

alt- Przystanki autobusowe przy ulicy Hynka w Gdańsku są niemal niedostępne dla osób starszych – napisał do nas czytelnik, pan Zbigniew.


Sprawdziliśmy. To prawda. Dojście do przystanku po stronie ul. Kościuszki wymaga przeciskania się pomiędzy kontenerami na śmieci, a zaparkowanymi samochodami lub przejścia wąskim – półmetrowym obramowaniem jezdni pomiędzy śmietnikami, a nadjeżdżającymi samochodami. Do przystanku nie prowadzi żaden chodnik, więc poruszamy się po rozjeżdżonej przez samochody ziemi, którą jesienne deszcze zmienią w błoto. Po drugiej stronie ulicy przystanek otoczony jest trawnikiem, w taki sposób, że, by wsiąść do autobusu, nie da się uniknąć przechodzenia przez pas zieleni.


Zapytaliśmy urzędników o ul. Hynka.
- Ulica zmieni się niebawem w jeden wielki plac budowy – tłumaczy Mieczysław Kotłowski, dyrektor gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, odpowiadającego za przystanki komunikacji miejskiej. – Wiąże się to z miejskimi planami modernizacji ulicy Słowackiego, której projekt zakłada wyburzenie wielu budynków przy dzisiejszej ulicy Hynka, mającej stać się częścią tak zwanej Nowej Słowackiego. Nie planujemy żadnych modernizacji ulicy, bo byłaby to defraudacja majątku publicznego. 


alt


 Pasażerowie wysiadający z autobusu przechodzą przez trawnik po stronie Zaspy    


- Plan zakłada wyburzenie garaży przy ulicy Hynka do końca listopada – mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, odpowiadających za przebudowę. – Nie znamy jeszcze wykonawcy przebudowy tego etapu budowy Trasy Słowackiego. Zgłosiło się kilkanaście firm, spośród których wyłonimy wykonawcę. Prace powinny ruszyć wiosną.


- Zmiany tras linii autobusowych możemy zaplanować dopiero wtedy, gdy otrzymamy informację o zmianach organizacji ruchu – wyjaśnia Alina Żarnoch Garnik, rzecznik gdańskiego Zarządu Transportu Miejskiego. – Dostajemy ją zwykle z ZDiZ lub od projektanta. Na razie nic do nas nie wpłynęło. Prawdopodobnie więc jeśli chodzi o autobusy 127 i 227 na ulicy Hynka, nic się nie zmieni do końca roku.


alt


  Przesmyk między ulicą a kontenerami na śmieci to jedno z nielicznych przejść prowadzących do przystanku       


Patowa sytuacja – niedostępne przystanki, których nie opłaca się modernizować potrwa więc ze szkodą dla pasażerów, najprawdopodobniej, przynajmniej do wiosny przyszłego roku.
(wie)
Fot. Patryk Zdrojewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież