Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent robi sobie kampanię wyborczą?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2010 11:31

altJak informuje „Dziennik Bałtycki”, 85 tys. złotych kosztowało wydanie 40 tys. egzemplarzy broszury promocyjnej „Gdańsk – miasto projektów unijnych”. Książeczka dostarczana jest do skrzynek pocztowych mieszkańców niektórych gdańskich dzielnic. Autorem wstępu do publikacji jest prezydent miasta Paweł Adamowicz. Znaleźć tam można także zdjęcie pana prezydenta.


Opozycja zarzuca Adamowiczowi autopromocję przed jesiennymi wyborami samorządowymi za publiczne pieniądze, a sam zainteresowany odrzuca te oskarżenia.
- Informowanie o tym, co dobrego dzieje się w mieście, absolutnie nie jest elementem kampanii – na łamach „Dziennika” wyjaśnia Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. - Takie myślenie, że wszystko, co się teraz robi, robi się pod kątem zbliżających się wyborów, jest chore.


Innego zdania jest Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta. Jego zdaniem „Folder byłby autentyczną promocją projektów unijnych realizowanych w Gdańsku, gdyby słowo wstępu, zamiast zdjęciem i podpisem prezydenta, było podpisane na przykład jako Urząd Miejski w Gdańsku.

A tak mieszkańcy, do których trafiły foldery, myślą, że to wszystko zasługa prezydenta Adamowicza, a nie zespołu wielu ludzi, którzy ciężko nad tymi projektami pracowali.”


Kto ma rację? Z jednej strony, rzeczywiście „twarzami” miast, regionów, województw są ich włodarze. Z drugiej, Paweł Adamowicz sam naraził się na krytykę, bo na kilka miesięcy przed wyborami trudno nie interpretować takiej formy promocji, jako elementu kampanii wyborczej. Nic by się pewnie nie stało, gdyby z publikacją tego typu broszury Urząd Miejski wstrzymał się jeszcze kilka miesięcy.
dol


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież