Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydent robi sobie kampanię wyborczą?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2010 11:31

altJak informuje „Dziennik Bałtycki”, 85 tys. złotych kosztowało wydanie 40 tys. egzemplarzy broszury promocyjnej „Gdańsk – miasto projektów unijnych”. Książeczka dostarczana jest do skrzynek pocztowych mieszkańców niektórych gdańskich dzielnic. Autorem wstępu do publikacji jest prezydent miasta Paweł Adamowicz. Znaleźć tam można także zdjęcie pana prezydenta.


Opozycja zarzuca Adamowiczowi autopromocję przed jesiennymi wyborami samorządowymi za publiczne pieniądze, a sam zainteresowany odrzuca te oskarżenia.
- Informowanie o tym, co dobrego dzieje się w mieście, absolutnie nie jest elementem kampanii – na łamach „Dziennika” wyjaśnia Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. - Takie myślenie, że wszystko, co się teraz robi, robi się pod kątem zbliżających się wyborów, jest chore.


Innego zdania jest Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta. Jego zdaniem „Folder byłby autentyczną promocją projektów unijnych realizowanych w Gdańsku, gdyby słowo wstępu, zamiast zdjęciem i podpisem prezydenta, było podpisane na przykład jako Urząd Miejski w Gdańsku.

A tak mieszkańcy, do których trafiły foldery, myślą, że to wszystko zasługa prezydenta Adamowicza, a nie zespołu wielu ludzi, którzy ciężko nad tymi projektami pracowali.”


Kto ma rację? Z jednej strony, rzeczywiście „twarzami” miast, regionów, województw są ich włodarze. Z drugiej, Paweł Adamowicz sam naraził się na krytykę, bo na kilka miesięcy przed wyborami trudno nie interpretować takiej formy promocji, jako elementu kampanii wyborczej. Nic by się pewnie nie stało, gdyby z publikacją tego typu broszury Urząd Miejski wstrzymał się jeszcze kilka miesięcy.
dol


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież