Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent robi sobie kampanię wyborczą?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2010 11:31

altJak informuje „Dziennik Bałtycki”, 85 tys. złotych kosztowało wydanie 40 tys. egzemplarzy broszury promocyjnej „Gdańsk – miasto projektów unijnych”. Książeczka dostarczana jest do skrzynek pocztowych mieszkańców niektórych gdańskich dzielnic. Autorem wstępu do publikacji jest prezydent miasta Paweł Adamowicz. Znaleźć tam można także zdjęcie pana prezydenta.


Opozycja zarzuca Adamowiczowi autopromocję przed jesiennymi wyborami samorządowymi za publiczne pieniądze, a sam zainteresowany odrzuca te oskarżenia.
- Informowanie o tym, co dobrego dzieje się w mieście, absolutnie nie jest elementem kampanii – na łamach „Dziennika” wyjaśnia Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. - Takie myślenie, że wszystko, co się teraz robi, robi się pod kątem zbliżających się wyborów, jest chore.


Innego zdania jest Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta. Jego zdaniem „Folder byłby autentyczną promocją projektów unijnych realizowanych w Gdańsku, gdyby słowo wstępu, zamiast zdjęciem i podpisem prezydenta, było podpisane na przykład jako Urząd Miejski w Gdańsku.

A tak mieszkańcy, do których trafiły foldery, myślą, że to wszystko zasługa prezydenta Adamowicza, a nie zespołu wielu ludzi, którzy ciężko nad tymi projektami pracowali.”


Kto ma rację? Z jednej strony, rzeczywiście „twarzami” miast, regionów, województw są ich włodarze. Z drugiej, Paweł Adamowicz sam naraził się na krytykę, bo na kilka miesięcy przed wyborami trudno nie interpretować takiej formy promocji, jako elementu kampanii wyborczej. Nic by się pewnie nie stało, gdyby z publikacją tego typu broszury Urząd Miejski wstrzymał się jeszcze kilka miesięcy.
dol


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież