Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nagrody na 65. urodziny Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 lipca 2010 10:34

altTeresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, senator Dorota Arciszewska Mielewczyk, metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, wioślarz Adam Korol i językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. To osoby nagrodzone statuetką Radiowej Osobowości Roku, z okazji 65 urodzin Radia Gdańsk.


Urodzinowa gala odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Senator Dorota Arciszewska - Mielewczyk odbierając statuetkę nawiązała do obecnej sytuacji politycznej. "Otrzymuję tę nagrodę w okresie szczególnym, kiedy w mojej ojczyźnie wypowiedziano wojnę polsko - polską, kiedy mój nurt polityki próbuje się wyrzucić poza nawias, wypchnąć w medialny niebyt, to mam prawo czuć się zaniepokojona o losy mojego państwa". Senator zaznaczyła, że cała władza polityczna spoczęła w rękach jednego obozu, a wkrótce wszystkie ważne instrumety medialne - jej zdaniem - również znajdą się pod kuratelą tego obozu. - Takiej konfiguracji w dwudziestoleciu wolnej Polski jeszcze nie mieliśmy. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tej sytuacji jeszcze bardziej zbudowani, bo co nas nie zabije, to nas wzmocni - dodała senator Arciszewska - Mielewczyk.


altalt


Z kolei Prezes Teresa Kamińska, odbierając wyróżnienie przede wszystkim podziękowała swojemu zespołowi. "Osobowością łatwo być, gdy ma się taki wspaniały zespół pracowników jak ja, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wtedy można góry przenosić" - zapewniła prezes Kamińska. 


alt


Niestety, na galę nie mogli przybyć dwaj laureaci - arcybiskup Sławoj Leszek Głodź oraz profesor Jerzy Bralczyk. Profesor, mający na naszej antenie swoja audycję, za statuetkę podziękował w nagraniu - w swoim stylu. "Radio nagrodziło mnie nagrodą Radiowej Osobowiści Roku. Lubię być osobowością. Bardzo lubiłbym być osobistością, nawet osobą by mi wystarczyło, byle nie być osobnikiem" - podkreślił profesor. 


alt


alt


alt


Bursztynowe Mikrofony otrzymali dziennikarze - Anna Rębas i Mariusz Nowaczyński, prezenter Tomasz Galiński, Magdalena Gadzinowska z działu marketingu oraz realizator dźwięku Andrzej Dubas.


alt


Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież