Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nagrody na 65. urodziny Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 lipca 2010 10:34

altTeresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, senator Dorota Arciszewska Mielewczyk, metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, wioślarz Adam Korol i językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. To osoby nagrodzone statuetką Radiowej Osobowości Roku, z okazji 65 urodzin Radia Gdańsk.


Urodzinowa gala odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Senator Dorota Arciszewska - Mielewczyk odbierając statuetkę nawiązała do obecnej sytuacji politycznej. "Otrzymuję tę nagrodę w okresie szczególnym, kiedy w mojej ojczyźnie wypowiedziano wojnę polsko - polską, kiedy mój nurt polityki próbuje się wyrzucić poza nawias, wypchnąć w medialny niebyt, to mam prawo czuć się zaniepokojona o losy mojego państwa". Senator zaznaczyła, że cała władza polityczna spoczęła w rękach jednego obozu, a wkrótce wszystkie ważne instrumety medialne - jej zdaniem - również znajdą się pod kuratelą tego obozu. - Takiej konfiguracji w dwudziestoleciu wolnej Polski jeszcze nie mieliśmy. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tej sytuacji jeszcze bardziej zbudowani, bo co nas nie zabije, to nas wzmocni - dodała senator Arciszewska - Mielewczyk.


altalt


Z kolei Prezes Teresa Kamińska, odbierając wyróżnienie przede wszystkim podziękowała swojemu zespołowi. "Osobowością łatwo być, gdy ma się taki wspaniały zespół pracowników jak ja, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wtedy można góry przenosić" - zapewniła prezes Kamińska. 


alt


Niestety, na galę nie mogli przybyć dwaj laureaci - arcybiskup Sławoj Leszek Głodź oraz profesor Jerzy Bralczyk. Profesor, mający na naszej antenie swoja audycję, za statuetkę podziękował w nagraniu - w swoim stylu. "Radio nagrodziło mnie nagrodą Radiowej Osobowiści Roku. Lubię być osobowością. Bardzo lubiłbym być osobistością, nawet osobą by mi wystarczyło, byle nie być osobnikiem" - podkreślił profesor. 


alt


alt


alt


Bursztynowe Mikrofony otrzymali dziennikarze - Anna Rębas i Mariusz Nowaczyński, prezenter Tomasz Galiński, Magdalena Gadzinowska z działu marketingu oraz realizator dźwięku Andrzej Dubas.


alt


Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież