Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nagrody na 65. urodziny Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 lipca 2010 10:34

altTeresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, senator Dorota Arciszewska Mielewczyk, metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, wioślarz Adam Korol i językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. To osoby nagrodzone statuetką Radiowej Osobowości Roku, z okazji 65 urodzin Radia Gdańsk.


Urodzinowa gala odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Senator Dorota Arciszewska - Mielewczyk odbierając statuetkę nawiązała do obecnej sytuacji politycznej. "Otrzymuję tę nagrodę w okresie szczególnym, kiedy w mojej ojczyźnie wypowiedziano wojnę polsko - polską, kiedy mój nurt polityki próbuje się wyrzucić poza nawias, wypchnąć w medialny niebyt, to mam prawo czuć się zaniepokojona o losy mojego państwa". Senator zaznaczyła, że cała władza polityczna spoczęła w rękach jednego obozu, a wkrótce wszystkie ważne instrumety medialne - jej zdaniem - również znajdą się pod kuratelą tego obozu. - Takiej konfiguracji w dwudziestoleciu wolnej Polski jeszcze nie mieliśmy. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tej sytuacji jeszcze bardziej zbudowani, bo co nas nie zabije, to nas wzmocni - dodała senator Arciszewska - Mielewczyk.


altalt


Z kolei Prezes Teresa Kamińska, odbierając wyróżnienie przede wszystkim podziękowała swojemu zespołowi. "Osobowością łatwo być, gdy ma się taki wspaniały zespół pracowników jak ja, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wtedy można góry przenosić" - zapewniła prezes Kamińska. 


alt


Niestety, na galę nie mogli przybyć dwaj laureaci - arcybiskup Sławoj Leszek Głodź oraz profesor Jerzy Bralczyk. Profesor, mający na naszej antenie swoja audycję, za statuetkę podziękował w nagraniu - w swoim stylu. "Radio nagrodziło mnie nagrodą Radiowej Osobowiści Roku. Lubię być osobowością. Bardzo lubiłbym być osobistością, nawet osobą by mi wystarczyło, byle nie być osobnikiem" - podkreślił profesor. 


alt


alt


alt


Bursztynowe Mikrofony otrzymali dziennikarze - Anna Rębas i Mariusz Nowaczyński, prezenter Tomasz Galiński, Magdalena Gadzinowska z działu marketingu oraz realizator dźwięku Andrzej Dubas.


alt


Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież