Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zjednoczona Lewica: mamy projekty, które poprawiają życie Polaków

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 września 2015 15:38

Joanna Senyszyn przedstawiła główne założenia programu  Zjednoczonej Lewicy dotyczące rynku pracy, których hasłem jest "Nie jestem śmieciem". Zjednoczona Lewica zamierza wprowadzić płacę minimalną na poziomie 2,5 tys. zł, zlikwidować umowy śmieciowe i zaliczyć lata tak wypracowane do świadczeń emerytalnych.- Liczy się, że do 10 procent Polaków pracuje na umowy śmieciowe - powiedziała Joanna Senyszyn, liderka gdańskiej listy Zjednoczonej Lewicy. - Umowy śmieciowe powinny być zlikwidowane. Naszym zdaniem okres na nich przepracowany powinien być zaliczany do świadczeń emerytalnych. Chcemy, żeby pracownicy mogli przechodzić na emeryturę po 40 latach pracy mężczyźni i 35 latach kobiety. W tej sytuacji całe pokolenie młodych zatrudnionych na śmieciówkach nie miałoby szybko tego stażu pracy. Proponujemy aby płaca minimalna wynosiła 2500 złotych. Przygotowaliśmy projekt, który pozwala po śmierci jednego ze współmałżonków pobierać drugiemu małżonkowi 25 procent emerytury zmarłego partnera. Mamy wiele innych propozycji. One są związane ze zwiększeniem na rynku pracy popytu. Musimy zatrudniać więcej pracowników ponieważ każdy pracownik wytwarza produkt krajowy brutto. Dlaczego przedsiębiorcy nie zatrudniają pracowników, zwłaszcza nie zatrudniają na stałe umowy o pracę? Dlatego, że dla nich ZUS jest często ogromnym obciążeniem. Uważam, że przez pierwsze 18 miesięcy firma, która zatrudni pierwszego i drugiego pracownika powinna być zwolniona ze składki ZUS-owskiej. Ten obowiązek powinno wziąć na siebie państwo.


alt- Pani profesor przedstawiła zarys naszego programu, najważniejsze punkty, o których mówimy nie od dzisiaj - powiedział Mariusz Falkowski, Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. - Wiele propozycji, które znajdują się w naszym programie czeka w zamrażalce marszałkowskiej. To są projekty gotowe i napisane, między innymi o podniesieniu płacy minimalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpatrywać je jeszcze w tej kadencji Sejmu. Zjednoczona Lewica jeśli będzie miała wpływ na rządzenie to będą to priorytetowe projekty.


alt- Sojusz Lewicy Demokratycznej w mijającej kadencji złożył ponad 100 projektów różnych ustaw, które poprawiają życie Polaków - powiedziała Joanna Senyszyn. - Niestety żadna z tych ustaw nie była procedowana, a jeżeli była to została odrzucona. W tej chwili zarówno Platforma Obywatelska jak i PiS proponują rozwiązania, które są w naszych projektach. Po co więc głosować na kopie, warto głosować na oryginał czyli na Zjednoczoną Lewicę.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież