Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zjednoczona Lewica: mamy projekty, które poprawiają życie Polaków

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 września 2015 15:38

Joanna Senyszyn przedstawiła główne założenia programu  Zjednoczonej Lewicy dotyczące rynku pracy, których hasłem jest "Nie jestem śmieciem". Zjednoczona Lewica zamierza wprowadzić płacę minimalną na poziomie 2,5 tys. zł, zlikwidować umowy śmieciowe i zaliczyć lata tak wypracowane do świadczeń emerytalnych.- Liczy się, że do 10 procent Polaków pracuje na umowy śmieciowe - powiedziała Joanna Senyszyn, liderka gdańskiej listy Zjednoczonej Lewicy. - Umowy śmieciowe powinny być zlikwidowane. Naszym zdaniem okres na nich przepracowany powinien być zaliczany do świadczeń emerytalnych. Chcemy, żeby pracownicy mogli przechodzić na emeryturę po 40 latach pracy mężczyźni i 35 latach kobiety. W tej sytuacji całe pokolenie młodych zatrudnionych na śmieciówkach nie miałoby szybko tego stażu pracy. Proponujemy aby płaca minimalna wynosiła 2500 złotych. Przygotowaliśmy projekt, który pozwala po śmierci jednego ze współmałżonków pobierać drugiemu małżonkowi 25 procent emerytury zmarłego partnera. Mamy wiele innych propozycji. One są związane ze zwiększeniem na rynku pracy popytu. Musimy zatrudniać więcej pracowników ponieważ każdy pracownik wytwarza produkt krajowy brutto. Dlaczego przedsiębiorcy nie zatrudniają pracowników, zwłaszcza nie zatrudniają na stałe umowy o pracę? Dlatego, że dla nich ZUS jest często ogromnym obciążeniem. Uważam, że przez pierwsze 18 miesięcy firma, która zatrudni pierwszego i drugiego pracownika powinna być zwolniona ze składki ZUS-owskiej. Ten obowiązek powinno wziąć na siebie państwo.


alt- Pani profesor przedstawiła zarys naszego programu, najważniejsze punkty, o których mówimy nie od dzisiaj - powiedział Mariusz Falkowski, Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. - Wiele propozycji, które znajdują się w naszym programie czeka w zamrażalce marszałkowskiej. To są projekty gotowe i napisane, między innymi o podniesieniu płacy minimalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpatrywać je jeszcze w tej kadencji Sejmu. Zjednoczona Lewica jeśli będzie miała wpływ na rządzenie to będą to priorytetowe projekty.


alt- Sojusz Lewicy Demokratycznej w mijającej kadencji złożył ponad 100 projektów różnych ustaw, które poprawiają życie Polaków - powiedziała Joanna Senyszyn. - Niestety żadna z tych ustaw nie była procedowana, a jeżeli była to została odrzucona. W tej chwili zarówno Platforma Obywatelska jak i PiS proponują rozwiązania, które są w naszych projektach. Po co więc głosować na kopie, warto głosować na oryginał czyli na Zjednoczoną Lewicę.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież