Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zjednoczona Lewica: mamy projekty, które poprawiają życie Polaków

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 września 2015 15:38

Joanna Senyszyn przedstawiła główne założenia programu  Zjednoczonej Lewicy dotyczące rynku pracy, których hasłem jest "Nie jestem śmieciem". Zjednoczona Lewica zamierza wprowadzić płacę minimalną na poziomie 2,5 tys. zł, zlikwidować umowy śmieciowe i zaliczyć lata tak wypracowane do świadczeń emerytalnych.- Liczy się, że do 10 procent Polaków pracuje na umowy śmieciowe - powiedziała Joanna Senyszyn, liderka gdańskiej listy Zjednoczonej Lewicy. - Umowy śmieciowe powinny być zlikwidowane. Naszym zdaniem okres na nich przepracowany powinien być zaliczany do świadczeń emerytalnych. Chcemy, żeby pracownicy mogli przechodzić na emeryturę po 40 latach pracy mężczyźni i 35 latach kobiety. W tej sytuacji całe pokolenie młodych zatrudnionych na śmieciówkach nie miałoby szybko tego stażu pracy. Proponujemy aby płaca minimalna wynosiła 2500 złotych. Przygotowaliśmy projekt, który pozwala po śmierci jednego ze współmałżonków pobierać drugiemu małżonkowi 25 procent emerytury zmarłego partnera. Mamy wiele innych propozycji. One są związane ze zwiększeniem na rynku pracy popytu. Musimy zatrudniać więcej pracowników ponieważ każdy pracownik wytwarza produkt krajowy brutto. Dlaczego przedsiębiorcy nie zatrudniają pracowników, zwłaszcza nie zatrudniają na stałe umowy o pracę? Dlatego, że dla nich ZUS jest często ogromnym obciążeniem. Uważam, że przez pierwsze 18 miesięcy firma, która zatrudni pierwszego i drugiego pracownika powinna być zwolniona ze składki ZUS-owskiej. Ten obowiązek powinno wziąć na siebie państwo.


alt- Pani profesor przedstawiła zarys naszego programu, najważniejsze punkty, o których mówimy nie od dzisiaj - powiedział Mariusz Falkowski, Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. - Wiele propozycji, które znajdują się w naszym programie czeka w zamrażalce marszałkowskiej. To są projekty gotowe i napisane, między innymi o podniesieniu płacy minimalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpatrywać je jeszcze w tej kadencji Sejmu. Zjednoczona Lewica jeśli będzie miała wpływ na rządzenie to będą to priorytetowe projekty.


alt- Sojusz Lewicy Demokratycznej w mijającej kadencji złożył ponad 100 projektów różnych ustaw, które poprawiają życie Polaków - powiedziała Joanna Senyszyn. - Niestety żadna z tych ustaw nie była procedowana, a jeżeli była to została odrzucona. W tej chwili zarówno Platforma Obywatelska jak i PiS proponują rozwiązania, które są w naszych projektach. Po co więc głosować na kopie, warto głosować na oryginał czyli na Zjednoczoną Lewicę.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież