Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
sobota, 14 grudnia 2019 22:37
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
Siatkarze Trefla po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołali wygrać w ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GPEC na rzecz SP 11

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 września 2015 21:59

W ramach programu "Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" pracownicy firm należących do Grupy GPEC pojawili się w Szkole Podstawowej nr 11 na Stogach, w której uczyli dzieci o zdrowym odżywianiu, pomalowali ogrodzenie, postawili cztery ławki i zasadzili drzewka owocowe."Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" to program, dzięki któremu pracownicy firm należących do Grupy GPEC mają szansę na realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W ramach programu mogą oni wykonać prace na rzecz domów dziecka, szpitali, hospicjów, szkół specjalnych, schronisk dla zwierząt czy środowiska naturalnego. Akcja WDLZ w tym roku została zorganizowana po raz piąty.


altPodczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 11 na Stogach przedstawiciele GPEC przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania "Przepis na zdrowie - GPEC ci podpowie". W trakcie tych zajęć przyrządzono surówkę i sałatkę owocową, sadzono do doniczek warzywa owoce, zioła, wykonywano prace plastyczne. Na boisku szkolnym można było uzyskać porady dietetyka.


Sporo działo się również na zewnątrz szkoły w ramach renowacji terenu zielonego. Przy boisku postawiono cztery ławki. Posadzono również drzewka owocowe. Pracownicy GPEC odmalowali również część ogrodzenia wokół szkoły.


alt- W ramach programu "Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" nasi pracownicy biorą udział w wydarzeniach na cele społeczności lokalnej - powiedziała Natalia Kołodziej. - W zależności od liczby pracowników którzy się u nas zgłaszają organizujemy tyle projektów ile się uda. W tym roku są to cztery projekty. Jest to projekt w Tczewie, w Starogardzie i dwa w Gdańsku. Jeden w szkole na Stogach, a drugi w Parku Reagana. W tym roku projekt jest skupiony jest na zdrowiu - zdrowa żywność, porady dietetyka. Renowacja terenu zielonego to próba zachęcenia dzieci do aktywnego spędzenia czasu nie tylko w szkołach, ale też na boisku. Dlatego też powstały ławeczki, aby dzieci jak wychodzą na boisko mogły usiąść, zjeść drugie śniadanie.


altJak program GPEC trafił do szkoły na Stogach?
- Wybieraliśmy z wielu placówek, szkół które są do nas przyłączone, biorą od nas ciepło - powiedział Wojciech Jaskulski, kierownik projektu. - Wybieraliśmy szkoły potrzebujące. Komisja jeździła oglądała placówki. Zaproponowaliśmy szkołą, że u nich będziemy realizowali nasz program. Ta szkoła się zgodziła na to co chcieliśmy zrobić. Przede wszystkim mieliśmy tu pole do popisu, bo mogliśmy coś zrobić. Były szkoły w których program był realizowany rok czy dwa lata temu.


altalt23 września w Parku im. R. Reagana w Gdańsku, pracownicy Grupy GPEC kierując się maksymą „sport, to zdrowie”, zamontują w wybranych miejscach tablice z mapą lokalnych ścieżek biegowych oraz oznaczą ścieżki dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania. Inicjatywie będą towarzyszyły zawody z nagrodami oraz nauka profesjonalnej rozgrzewki prowadzona przez kapitana drużyny Trefl Sopot – Marcina Stefańskiego. Biegacze, którzy w tym czasie pojawią się w Parku Reagana otrzymają specjalne ogrzewacze do rąk, dzięki którym nie zabraknie im ciepła podczas jesiennych i zimowych treningów.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież