Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
środa, 15 lipca 2020 09:13
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
Co prawda obecny sezon Ekstraklasy piłkarskiej jeszcze się nie zako ...
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
środa, 15 lipca 2020 21:25
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
Bezbramkowym wynikiem zakończył się ostatni mecz Lechii na Stadioni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GPEC na rzecz SP 11

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 września 2015 21:59

W ramach programu "Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" pracownicy firm należących do Grupy GPEC pojawili się w Szkole Podstawowej nr 11 na Stogach, w której uczyli dzieci o zdrowym odżywianiu, pomalowali ogrodzenie, postawili cztery ławki i zasadzili drzewka owocowe."Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" to program, dzięki któremu pracownicy firm należących do Grupy GPEC mają szansę na realizację własnych pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. W ramach programu mogą oni wykonać prace na rzecz domów dziecka, szpitali, hospicjów, szkół specjalnych, schronisk dla zwierząt czy środowiska naturalnego. Akcja WDLZ w tym roku została zorganizowana po raz piąty.


altPodczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 11 na Stogach przedstawiciele GPEC przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania "Przepis na zdrowie - GPEC ci podpowie". W trakcie tych zajęć przyrządzono surówkę i sałatkę owocową, sadzono do doniczek warzywa owoce, zioła, wykonywano prace plastyczne. Na boisku szkolnym można było uzyskać porady dietetyka.


Sporo działo się również na zewnątrz szkoły w ramach renowacji terenu zielonego. Przy boisku postawiono cztery ławki. Posadzono również drzewka owocowe. Pracownicy GPEC odmalowali również część ogrodzenia wokół szkoły.


alt- W ramach programu "Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie" nasi pracownicy biorą udział w wydarzeniach na cele społeczności lokalnej - powiedziała Natalia Kołodziej. - W zależności od liczby pracowników którzy się u nas zgłaszają organizujemy tyle projektów ile się uda. W tym roku są to cztery projekty. Jest to projekt w Tczewie, w Starogardzie i dwa w Gdańsku. Jeden w szkole na Stogach, a drugi w Parku Reagana. W tym roku projekt jest skupiony jest na zdrowiu - zdrowa żywność, porady dietetyka. Renowacja terenu zielonego to próba zachęcenia dzieci do aktywnego spędzenia czasu nie tylko w szkołach, ale też na boisku. Dlatego też powstały ławeczki, aby dzieci jak wychodzą na boisko mogły usiąść, zjeść drugie śniadanie.


altJak program GPEC trafił do szkoły na Stogach?
- Wybieraliśmy z wielu placówek, szkół które są do nas przyłączone, biorą od nas ciepło - powiedział Wojciech Jaskulski, kierownik projektu. - Wybieraliśmy szkoły potrzebujące. Komisja jeździła oglądała placówki. Zaproponowaliśmy szkołą, że u nich będziemy realizowali nasz program. Ta szkoła się zgodziła na to co chcieliśmy zrobić. Przede wszystkim mieliśmy tu pole do popisu, bo mogliśmy coś zrobić. Były szkoły w których program był realizowany rok czy dwa lata temu.


altalt23 września w Parku im. R. Reagana w Gdańsku, pracownicy Grupy GPEC kierując się maksymą „sport, to zdrowie”, zamontują w wybranych miejscach tablice z mapą lokalnych ścieżek biegowych oraz oznaczą ścieżki dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania. Inicjatywie będą towarzyszyły zawody z nagrodami oraz nauka profesjonalnej rozgrzewki prowadzona przez kapitana drużyny Trefl Sopot – Marcina Stefańskiego. Biegacze, którzy w tym czasie pojawią się w Parku Reagana otrzymają specjalne ogrzewacze do rąk, dzięki którym nie zabraknie im ciepła podczas jesiennych i zimowych treningów.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież