Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
sobota, 07 grudnia 2019 10:22
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
Bez siedmiu graczy przystąpili do meczu z GKS Tychy hokeiści LOTOS P ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miller, Gardias, Różański - mocna lewica w Gdyni i Słupsku

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 19 września 2015 20:54

- Celujemy w okręgu 26 w dwa mandaty - powiedział "Gazecie Gdańskiej" poseł Leszek Miller, szef SLD, podczas prezentacji listy lewicy w Gdyni.W biurze b. premiera przy ul. 10 Lutego spotkali się kandydaci lewicy do parlamentu. Koalicja wystawia w tym okręgu 28 osób. Wygląda na to, że to mocny zespół. Na liście wiele osób znanych z działalności politycznej, samorządowej, z sukcesami zawodowymi i zaangażowanych w sprawy publiczne.
Pierwsza trójka to Leszek Miller, Dorota Gardias i Andrzej Różański. W poprzednich wyborach L. Millera poparło ponad 18 tys. osób, a Dorotę Gardias ponad 6 tys. Były poseł Andrzej Różański ubiegał się w ostatnich wyborach samorządowych o urząd prezydenta Gdyni reprezentując SLD i odnotowując zauważalny wzrost poparcia. Z Gdyni startuje także Krzysztof Chachulski, który w tych samych wyborach osiągnął najlepszy wynik z kandydatów SLD na radnego miasta, od lat działa aktywnie w radzie dzielnicy i spółdzielni mieszkaniowej.


altNa start zdecydował się również Zbigniew Walczak, wójt Gniewina, który od lat w cuglach wygrywa wybory samorządowe. To dobry znak dla zjednoczonej koalicji lewicy, bo za Walczakiem idzie zawsze sukces. Listę wzmacniają również dwaj byli radni sejmiku pomorskiego: Piotr Gontarek z  Lęborka i Mariusz Falkowski w Gdyni. Jest też szefowa pomorskiego ZNP, Elżbieta Markowska, a także b. szef oddziału NBP w Gdańsku, człuchowianin Adam Matynia. Z numerem 12 startuje Hieronim Więcek, działacz lewicy i ruchów ekologicznych, który od kilku lat skutecznie monitorował działalność koncernów szukających na Pomorzu gazu łupkowego. Świat sportu reprezentuje przedstawiciel słupskiej koszykówki, Robert Jakubiak.
Przedstawicielem lewicy w wyborach do senatu będzie wójt gminy Kolczygłowy, Wacław Kozłowski.


altaltalt- Idziemy do wyborów po to, by Polki i Polacy mieli gwarancję, że ich uprawnienia socjalne zapisane w Konstytucji RP były respektowane przez rządzących. Nasz program przeciwdziała wykluczeniu społecznemu ma poprawiać warunki życia obywateli mniej zamożnych, nie pozostawia obywateli na pastwę wolnego rynku, przywraca państwu jakąś elementarną logikę, bo tak na przykład rozumiem powrót dowództwa Marynarki Wojennej na Skwer Kościuszki w Gdyni, a służbie zdrowia jej niekomercyjny charakter - powiedział"Gazecie Gdańskiej" Leszek Miller.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież