Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miller, Gardias, Różański - mocna lewica w Gdyni i Słupsku

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 19 września 2015 20:54

- Celujemy w okręgu 26 w dwa mandaty - powiedział "Gazecie Gdańskiej" poseł Leszek Miller, szef SLD, podczas prezentacji listy lewicy w Gdyni.W biurze b. premiera przy ul. 10 Lutego spotkali się kandydaci lewicy do parlamentu. Koalicja wystawia w tym okręgu 28 osób. Wygląda na to, że to mocny zespół. Na liście wiele osób znanych z działalności politycznej, samorządowej, z sukcesami zawodowymi i zaangażowanych w sprawy publiczne.
Pierwsza trójka to Leszek Miller, Dorota Gardias i Andrzej Różański. W poprzednich wyborach L. Millera poparło ponad 18 tys. osób, a Dorotę Gardias ponad 6 tys. Były poseł Andrzej Różański ubiegał się w ostatnich wyborach samorządowych o urząd prezydenta Gdyni reprezentując SLD i odnotowując zauważalny wzrost poparcia. Z Gdyni startuje także Krzysztof Chachulski, który w tych samych wyborach osiągnął najlepszy wynik z kandydatów SLD na radnego miasta, od lat działa aktywnie w radzie dzielnicy i spółdzielni mieszkaniowej.


altNa start zdecydował się również Zbigniew Walczak, wójt Gniewina, który od lat w cuglach wygrywa wybory samorządowe. To dobry znak dla zjednoczonej koalicji lewicy, bo za Walczakiem idzie zawsze sukces. Listę wzmacniają również dwaj byli radni sejmiku pomorskiego: Piotr Gontarek z  Lęborka i Mariusz Falkowski w Gdyni. Jest też szefowa pomorskiego ZNP, Elżbieta Markowska, a także b. szef oddziału NBP w Gdańsku, człuchowianin Adam Matynia. Z numerem 12 startuje Hieronim Więcek, działacz lewicy i ruchów ekologicznych, który od kilku lat skutecznie monitorował działalność koncernów szukających na Pomorzu gazu łupkowego. Świat sportu reprezentuje przedstawiciel słupskiej koszykówki, Robert Jakubiak.
Przedstawicielem lewicy w wyborach do senatu będzie wójt gminy Kolczygłowy, Wacław Kozłowski.


altaltalt- Idziemy do wyborów po to, by Polki i Polacy mieli gwarancję, że ich uprawnienia socjalne zapisane w Konstytucji RP były respektowane przez rządzących. Nasz program przeciwdziała wykluczeniu społecznemu ma poprawiać warunki życia obywateli mniej zamożnych, nie pozostawia obywateli na pastwę wolnego rynku, przywraca państwu jakąś elementarną logikę, bo tak na przykład rozumiem powrót dowództwa Marynarki Wojennej na Skwer Kościuszki w Gdyni, a służbie zdrowia jej niekomercyjny charakter - powiedział"Gazecie Gdańskiej" Leszek Miller.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież