Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Producentom „Wałęsy” jest „przykro” – czy Amber Gold pojawi się na filmowej taśmie?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 sierpnia 2012 11:07

Co z pieniędzmi jakie Amber Gold przekazał na film „Wałęsa” producentom z warszawskiego Akson Studio? Czy na liście sponsorów pojawi się nazwa zamkniętej firmy, wobec której toczy się postępowanie prokuratorskie a jej klienci czują się nabici w butelkę?Jak się dowiadujemy producent nie rozważana na razie zwrotu sponsorskiej kwoty uzyskanej od Amber Gold. Jakiej? Tego Akson Studio nie ujawnia zasłaniając się tajemnicą umowy wiążącej producenta z Amber Gold. 


Producentowi filmu warszawskiej firmie Akson Studio „jest przykro”. Tym bardziej, że Amber Gold wywiązał się w stu procentach z umowy. Co zatem stanie się z zobowiązaniami producentów wobec Amber Gold? Czyżby wśród „przyjaciół” filmu na liście wyświetlanego obrazu było też logo i nazwa Amber Gold. Nad umową rozpościera się klauzula poufności.
- Nie mogę ujawnić szczegółów umowy. Są klauzule poufności. Jest nam zwyczajnie przykro. Szukamy jakiegoś rozwiązania. Przecież my, jako producenci nie mamy narzędzi do sprawdzania sponsorów. Są instytucje państwowe powołanego do tego by przestrzegano prawa. Wyraźnie z ich strony doszło do zaniechania. Nie wiem co dalej, bo opieram się tylko na doniesieniach medialnych – wyznaje Katarzyna Sikorska, specjalista PR, odpowiedzialna w Akson Studio za koordynację projektu „Wałęsa”.


Na stronach KNF było jednak ostrzeżenie od 2009 roku.
- Czy mamy wierzyć we wszystko co jest w Internecie? – dopytuje Sikorska.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w sprawie wprowadzenia w błąd klientów co do zabezpieczenia ich lokat zakupem złota oraz podejrzenia prania brudnych pieniędzy przez Amber Gold.


alt

Przy okazji podpisania umowy pomiędzy Prezydentem Miasta Gdańsk Pawłem Adamowiczem a producentem i prezesem Akson Studio Michałem Kwiecińskim na konferencji w Ratuszu Głównego Miasta były reklamy lini OLT Express


Czy zatem te pieniądze od kłopotliwego sponsora nie powinny znaleźć się w depozycie?
- To nie jest takie proste i jest praktycznie niewykonalne. Budżet filmu był zamknięty. Trzeba by szukać innego źródła finansowania – dodaje Sikorska. - 30 czerwca zakończyliśmy zdjęcia do filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy. Trwają prace postprodukcyjne. 
Wczoraj Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor Zarządzający Akson Studio była nieosiągalna.


A jeszcze 7 maja w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku szumnie odbywała się konferencja prasowa dotycząca filmu Wajdy. Były okazałe reklamy Amber Gold i OLT Express.  W konferencji uczestniczył sam reżyser Andrzej Wajda, Agnieszka Grochowska (Danuta Wałęsowa), Robert Więckiewicz (Lech Wałęsa), scenarzysta Janusz Głowacki oraz sponsorzy m.in. Amber Gold, OLT Express. Jako gość honorowy pojawił się Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Imprezę prowadziła ze swadą Dorota Wellman (wciela się ona w postać Henryki Krzywonos). Podczas konferencji podpisano umowę o współpracy pomiędzy Prezydentem Miasta Gdańsk Pawłem Adamowiczem a producentem i szefem firmy Akson Studio Michałem Kwiecińskim.


altCzy AKSON Studio nie czuje, że produkcja Wałęsy była swoistym parasolem „kryszą” nad działaniami Amber Gold? Zasadę podczepienia opisał m.in. prof. Andrzej Zybertowicz: Jest ona często stosowana w odniesieniu do tajnych służb, a w tym przypadku nastąpiło podczepienie pod syna premia oraz film Wajdy o Wałęsie.  Istota podczepienia polega na tym, że ktoś, kto działa na pograniczu prawa lub podejmuje działania wątpliwe moralnie czy gospodarczo „podczepia” swój projekt pod jakieś osoby lub instytucje publiczne, które dają mu „barwy ochronne”.   .
- Mam wielką nadzieje, że tak nie było – wyjawia ze smutkiem w głosie Sikorska.


Budżet filmu „Wałęsa" wyniósł ponad 15 mln złotych.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+2 #4 Jeremi 2012-08-16 09:10
Kto dziś rządzi mediami? Ci sami, którzy rządzą bankami. A kto tam stoi za nimi? Ci, którzy chcą stworzyć nowego człowieka. Ma to być osobnik bez świadomości historycznej, niereligijny, nie związany z rodziną, swoim krajem, narodem. Taki idealny indywidualista bez korzenia, źródła. Ale jego wolność jest oczywiście złudna i pozorna, bo w rzeczywistości ktoś kto nie ma hierarchii wartości, dla którego wszystko jest względne to całkowicie bezwolna ofiara manipulacji – Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Cytować
 
 
+4 #3 lolo 2012-08-15 07:49
Do urbana mniejsza o zylbertowicza ia asg,jak wajda i walesa sie czuja z taka smierdząca kasą,co tam robi adamowicz,czy to jego powinowaci ubezpieczali plichte vel stefanskiego?asg trochę bajeruje,ale pytania sa wazne i chlopki uopkimaja troche roboty po 15.30
Cytować
 
 
-2 #2 jerzyurban 2012-08-15 01:28
Czy ASG nie dostaje od Stefczyka dosyć, żeby jeszcze tutaj wrzucać teorie Zybertowicza? Doprawdy dość
Cytować
 
 
+3 #1 KSU 2012-08-14 12:40
Jaki sponsor taki film :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież