Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

20 tysięcy podpisów na listę kandydatów SLD-UP do PE

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 11 kwietnia 2014 18:01

Listę 10 pomorskich kandydatów SLD-UP do Parlamentu Europejskiego 2014 zarejestrował 11 kwietnia w Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku, radny sejmiku pomorskiego Mariusz Falkowski.  Dokonał tego na cztery dni przed terminem, upływającym 15 kwietnia o godz. 24.00. - Ponad 20 tysięcy podpisów to dowód zaufania do programu i kandydatów SLD na Pomorzu, nagroda za konsekwencję i wiarygodność - komentuje Jerzy Śnieg,szef pomorskiego SLD.


Na liście tej wśród 10 kandydatów jest 7 członków SLD. Zachowany został parytet 50/50 proc. jeśli chodzi o ilość kobiet i mężczyzn. Zebrano łącznie 19 644 podpisów, na wymaganą ilość 10 tysięcy, czyli po tysiąc na każdego kandydata.


- Ponad 20 tysięcy podpisów to dowód zaufania do programu i kandydatów SLD na Pomorzu, nagroda za konsekwencję i wiarygodność sojuszu. Nasza kampania ma charakter merytoryczny, nasi kandydaci mają znakomity dorobek zawodowy, są uznani i akceptowani w swoich środowiskach. Spodziewamy się, że program społeczny, uwrażliwienie na wyzwania współczesności - brak pracy, komercjalizację służby zdrowia, zaniedbania publicznej oświaty, czyli to co jest naturalnym programem lewicy zostanie przez wyborców dostrzeżone nie tylko w Polsce, w rezultacie nowym szefem Komisji Europejskiej zostanie socjaldemokrata Martin Schulz. Żeby tak się stało, musimy ciężko pracować, spotykać się z ludźmi, rozmawiać, przekonywać. Mam satysfakcję, że odczuwa się dużą mobilizacje naszych członków i sympatyków, wszyscy czujemy powiew czasu i potrzebę zasadniczej zmiany. Socjaldemokracja w Europie, SLD w Polsce i na Pomorzu jest przygotowana. Przypomnę zarazem, że w poprzednich wyborach nasz lider profesor Longin Pastusiak miał indywidualnie świetny wynik, lepszy niż europoseł PiS Tadeusz Cymański, więc teraz mamy przeczucie, że to będzie bardzo dobry czas dla lewicy.


Listę otwiera prof. dr hab. Longin Pastusiak, wysokiej klasy specjalista od spraw międzynarodowych. Poseł na Sejm województwa pomorskiego (1991-2001), senator Ziemi Pomorskiej i marszałek Senatu RP (2001-2005), profesor Uniwersytetu Gdańskiego (1994-2005), założyciel i prezes pomorskiego Klubu Współczesnej Myśli Politycznej (1992-2012). Jako parlamentarzysta ziemi pomorskiej wyróżnił się wieloma inicjatywami i przedsięwzięciami na rzecz swojego regionu.


Posiada duże doświadczenie w międzynarodowych stosunkach parlamentarnych. Przez kilkanaście lat reprezentował polski parlament w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO (był wiceprzewodniczącym tego Zgromadzenia) oraz w Zgromadzeniu Parlamentarnym Unii Zachodnioeuropejskiej. W latach 1998-2005 był wiceprezydentem światowej organizacji parlamentarnej Parliamentarians for Global Action z siedzibą w Nowym Jorku.


Doktor honoris causa Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i uczelni zagranicznych. Autor ponad 700 publikacji naukowych, w tym 86 książek z dziedziny stosunków międzynarodowych.


altPozostali kandydaci według kolejności na liście:
2. MAŁGORZATA TERESA OSTROWSKA
3. JOLANTA BANACH
4. Prof. dr hab. KRYSTYNA ZOFIA STRZAŁA
5. Prof.  dr hab. inż. JAN STĄSIEK
6. PIOTR GONTAREK
7. HENRYK WOJCIECHOWSKI
8. BEATA MACIEJEWSKA
9. TADEUSZ TUMA
10. EWA SEROCKA


W skali kraju Komitet SLD-UP zebrał 560 tysięcy podpisów, najwięcej z dotychczas zarejestrowanych komitetów.


Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 baronessa 2014-04-17 17:59
przegoncie senyszyn to odzyskacie powage drwina z egzorcyzmów w tvn obraza katolikow,ktorz y maja lewicowe poglady moze posel Jaworski powinien zlozycv doniesienie a poza tym żeby profesor belwederski tak sie zachowywa,stras zno
Cytować
 
 
0 #3 Żur 2014-04-17 07:04
dziwne ale inni jakos sie nie chwala a palikociarnia chyba na pomorzu polegla
Cytować
 
 
0 #2 koniczynka 2014-04-17 05:26
to pani Banach wróciła do SLd?Po tym co wygadywała staje do wspólnego zdjęcia,no dziwne i ciekawe kto kogo przechytrzy w tym partyjnym gaszczu
Cytować
 
 
-1 #1 kowal 2014-04-14 05:23
całkiem niezle jak na pomorze
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież