Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

CBA sprawdza Gdańską Platformę Edukacyjną

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 16 kwietnia 2014 07:49

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponownie pojawili się w gdańskim magistracie. Liczne interpelacje oraz aktywność radnego Piotra Gierszewskiego na Komisji Edukacji tym razem nakierowała uwagę agentów na Gdańską Platformę Edukacyjną.


Na wniosek dyrektora Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku nowo powołany Wydział Rozwoju Społecznego (m.in. odpowiedzialny za edukację) przygotował i przekazał funkcjonariuszom CBA skany dokumentów dotyczące udzielenia zamówienia i realizacji projektu Gdańska Platforma Edukacyjna.


Piotr Gierszewski poddaje w wątpliwość przebieg procedury konkursowej. Nowo wybrany program jest oceniany jako fatalny, nie został nigdy przetestowany, a w dodatku wcale nie jest najtańszy.
- Mało tego, dwa tygodnie temu wicedyrektor Jasiński, który miał w swoich obowiązkach wprowadzenie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej został w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy - dodaje radny.
W jego opinii CBS również musiało dostrzec pewne nieprawidłowości, czego konsekwencją było zwrócenie się o wykaz dokumentów.


- Funkcjonariusze nie precyzowali powodu kwerendy dokumentów. Uzgodnili jedynie wykaz i formę ich przekazania. W związku z powyższym, nie możemy i nie będziemy komentować sprawy – informuje UMG.
Po tak lakonicznym komunikacie magistratu nasuwa się podejrzenie, iż sprawa wiąże się z postępowaniem związanym ze sprawą określaną jako Infoafera.


- Nigdy żadnego śledztwa w tej sprawie nie przeprowadzałem, natomiast jeżeli są jakieś powiązania to mam nadzieje, że się zajmą tym organy do tego powołane - swój pogląd na sprawę przedstawił Gierszewski.

Radny uznaje, że projekt funkcjonuje prawidłowo jedynie z sferze e-dziennika, natomiast jest fatalny w kontekście finansowej i kadrowej, o czym może świadczyć otrzymane przez niego pismo, w którym księgowi przedstawiają całokształt sytuacji finansowej w tym zakresie.
- Dowiedziałem się nieoficjalnie, że na 160 raportów finansowych, zaledwie 27 spełniały wymogi i były kompatybilne z rzeczywistością. Od samego początku informowałem prezydent Kamińską o nieprawidłowościach funkcjonujących w tym programie - poinformował Piotr Gierszewski.

- Agenci CBA analizują i weryfikują pewne informacje, które wpłynęły do Biura. W związku z tym CBA w ubiegłym tygodniu wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Gdańsku o dokumenty, które zostały wczoraj odebrane przez funkcjonariuszy Biura. Na tym etapie nie przesądzamy czy doszło w tym wypadku do złamania lub naruszenia prawa. Są to wszystkie informacje, które mogę przekazać w tej sprawie – powiedział nam Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.


Gdańska Platforma Edukacyjna to narzędzie komunikacji pomiędzy urzędem, szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami, m.in. dziennik elektroniczny. Oprogramowanie jest narzędziem do kierowania placówkami oświatowymi oraz procesu edukacji. W ramach projektu zakupiony został sprzęt i oprogramowanie dla 186 placówek, w tym zestawy multimedialne - tablice interaktywne, bezpieczny styk z Internetem, platforma edukacyjna z zasobami multimedialnymi, portal oświatowy, systemy: finansowo-księgowy, kadrowy, płacowy oraz zarządzania informacją o uczniu (e-dziennik, sekretariat), czyli elektroniczne usługi dla uczniów, rodziców, kadry nauczycielskiej oraz administracyjnej, Gdańska Platforma Edukacyjna to projekt, który zrealizowało konsorcjum kilku firm z branży IT.  

Całkowita wartość realizacji projektu to 16,2 mln zł, choć pierwotnie przeznaczono na niego zaledwie 9 mln zł. W tej sytuacji nastąpiło przekroczenie budżetu o około 40 %.  Pozostałe środki to wkład z kasy miasta Gdańska w wysokości 6,9 mln zł i dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 9,1 mln zł.
- Pytałem się radnych z dużych miast jak u nich wygląda elektronizacja szkół. Odpowiedź była jedna "to jest nieuniknione, ale wy się wykrwawcie, a my potem na waszych błędach ułatwimy sobie życie poprzez wprowadzenie własnego systemu" - przytoczył Piotr Gierszewski.

ASG

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież