Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XVIII Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 czerwca 2016 21:50

W niedzielę w Parku Oruńskim odbyła się XVIII edycja Wielkiego Festynu Rodzinnego. Były występy przedszkolaków, uroczysty przemarsz uczestników festynu, dmuchane zjeżdżalnie i zabawki, doświadczenia, malowanie twarzy, gry, stanowiska ze smakołykami oraz konkursy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, a wsparcia finansowego udzieliły miasto Gdańsk, „Saur Neptun Gdańsk” i „Bank Spółdzielczy”. Festyn objęty był patronatem prezydenta miasta.


Mali gdańszczanie już od 10:00 mogli skorzystać z atrakcji „Wodnej Krainy Zabawy Saur Neptun Gdańsk”. Do dmuchanych zjeżdżalni i zabawek ustawiały się długie kolejki, ale, patrząc na uśmiechy dzieci, warto było czekać.altSwoje stanowiska na festynie rozstawiły m.in. „Saur Neptun Gdańsk”, który przy wejściu do festynowej strefy ustawił zamgławiacz wodny, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Rada Osiedla Orunia-Święty Wojciech-Lipce, Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku, „Bank Spółdzielczy”, „Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa”, Szkoła Podstawowa nr 16, Gimnazjum nr 10 w Gdańsku. Uczestnicy festynu mogli obserwować doświadczenia chemiczne, puszczać mydlane bańki, bawić się na dmuchanych zabawkach, obejrzeć z bliska wozy straży pożarnej  i policji, pomalować twarze oraz skosztować pysznego jedzenia m.in. ciast i grochówki.


Po godzinie 13:00 spod „Kawiarni Kuźnia” wyruszył uroczysty pochód uczestników festynu, który zakończył się pod sceną.altaltNastępnie swoje występy zaprezentowały przedszkolaki, które przygotowały piosenki i układy taneczne.


Kilka minut po 14:00 przyszedł czas na oficjalne otwarcie festynu z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza. Na scenie pojawił się prezydent oraz działacze społeczni Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”.

– Nikt tutaj nie dostaje wynagrodzenia za to, że przyszedł, tylko zostało to wszystko zorganizowane. Oczywiście trzeba było zebrać trochę pieniędzy, namówić sponsorów, aby ustawili atrakcje i zabawy – powiedział Paweł Adamowicz.


Potem prezydent wskazał na zebranych na scenie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia".

– To są wszystko ludzie, którzy od 20 lat działają na rzecz Oruni. Są tu zarówno nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedszkoli, harcerze. Osoby o różnych zawodach łączy miłość do Oruni. Co ważne, podejrzewam, że większość z nich nie mieszka na Oruni, a robi to na rzecz Oruni – powiedział prezydent Gdańska.altPrezydent zachęcał zebranych na festynie ludzi, aby, jeśli zechcą, również włączyli się w działalność Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, gdyż warto poświęcić swój czas i podzielić się swoją pozytywną energią z innymi mieszkańcami Gdańska.

– Ważne, żebyśmy się stowarzyszali, żebyśmy nie byli anonimowi, żebyśmy łączyli siły. Właśnie stowarzyszenie to jest taka forma łączenia sił – powiedział prezydent.


Prezydent Adamowicz, z pomocą radnego Lecha Kaźmierczyka, wręczył prezesowi stowarzyszenia – Piotrowi Wróblewskiemu – Medal Prezydenta Miasta Gdańska.

– Panie prezesie, bardzo dziękujemy ze te 20 lat współpracy. Namawiajcie orunian do stowarzyszenia, żeby wstępowali, angażowali się. Nie jest to łatwe, ale kto powiedział, że rola apostoła jest łatwa – powiedział Paweł Adamowicz.


Następnie odbył się pokaz pirotechniczny, który oficjalnie otworzył oruński festyn.altCzłonkowie stowarzyszenia oficjalnie uhonorowali także pamięć o zmarłym niedawno arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim. Na scenie pojawił się portret arcybiskupa, wygłoszono piękną laudację na jego cześć oraz zapowiedziano powstanie alei drzew upamiętniających wielkich zmarłych, w tym także arcybiskupa Gocłowskiego. Arcybiskup został uhonorowany Medalem Kawalera Syrenki Oruńskiej, który stał się hołdem Oruni dla wielkiego człowieka i dla wielkiego kapłana.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież